Summer Opera Fest 2017
1-9 липня
 
Харківський Національний академічний театр опери та балету ім. М. Лисенка традиційно завершує театральний сезон масштабним фестивалем. Його ідея – парад найяскравіших подій 141 сезону: за дев'ять днів глядачі зможуть побачити п'ять вистав, що презентують яскраву і різноманітну палітру оперних і балетних прем'єр. Це масштабна опера П. Чайковського «Мазепа», ліричний балет на музику великих композиторів минулого «Маленький Принц», два оперних шедеври Дж. Пуччіні – вишукана «Чіо-Чіо-Сан» і наповнена несамовитими пристрастями «Тоска», а також сповнений пригод романтичний мюзикл «Робін Гуд». Вистави, котрі були поставлені справжніми майстрами своєї справи та задум яких втілили на сцені наші прекрасні артисти й запрошені зірки, стали справжньою окрасою сцени.
ХНАТОБ об'єднує найкращих! Приєднуйтесь до літнього свята «Summer Opera Fest 2017» - і переконайтеся у цьому!
 
1 і 2 липня, 18.30. Відкривати фестиваль буде остання в цьому сезоні прем'єра - опера П. Чайковського на лібрето В. Буреніна, Л. Цегельського та Д. Чутра «Мазепа». Вистава є частиною грандіозного проекту «Гетьман України Іван Мазепа», ініціатор якого – Громадська рада з відзначення 330-річчя обрання Мазепи гетьманом України. Постановники опери – режисер Армен Калоян, диригент, народний артист України Володимир Гаркуша, художник, заслужений художник України Надія Швець і художник з костюмів Ілля Паньок – створили власну редакцію твору і, відповідно, внесли зміни у музичну драматургію опери. Цей варіант не прославляє російське військо і не кидає тінь зради на гетьмана Мазепу, зберігаючи основну лінію опери – драматичну історію кохання Мазепи та Марії. За словами диригента-постановника Володимира Гаркуші, автори вистави «хочуть показати Мазепу-людину, яка щиро любить свою Марію і страждає від того, що державні справи змушують його чинити жорстоко з нею і її батьком. Він повинен думати про державу, незважаючи на почуття й особисті симпатії ».

2 липня, 9 липня 17.00. Безумовно, одним з найбільш пам'ятних проектів 141 театрального сезону стало відродження музичного салону «Маестро». Концерти у його приміщенні  користуються чималою популярністю слухачів. В рамках фестивалю відбудеться концерт австро-німецької вокальної лірики, в якому солісти опери  виконають камерні твори В. Моцарта, Ф. Шуберта, Р. Шумана, Р. Штрауса, А. Берга. Закриттям сезону в салоні «Маестро» стане «Музичний вернісаж», до якого увійдуть кращі зразки вокальної музики композиторів різних епох та стилів.
4 липня, 18.30. Літературною основою чарівного балету «Маленький Принц» стала знаменита філософська казка Антуана де Сент-Екзюпері. Для  яскравого театрального дійства були обрані кращі зразки музики видатних композиторів минулого і створено оригінальне сценічне оформлення. Балет, поставлений французьким хореографом Йоханом Нусом, диригентом, народним артистом України Володимиром Гаркушею й художником Олександром Лапіним, став справжньою окрасою театрального репертуару. Призначений для сімейного перегляду, спектакль, слідом за казкою великого французького письменника, присвячений головним людським цінностям, яких так часто не вистачає сучасному світові – любові та вірності, чесності та відповідальності за свої вчинки.

5 липня, 18.30. Опера «Чіо-Чіо-Сан» Дж. Пуччіні – один з безперечних шедеврів ХХ століття. У центрі опери – драма головної героїні, одна з найтрагічніших в світовому оперному репертуарі. Глядач стає свідком переродження по-дитячому наївної юної дівчини в зрілу, відчайдушну жінку, для якої поняття честі й гордості важливіші за власне життя. Нова постановка «Чіо-Чіо-Сан» вирізняється від попередніх трактувань поверненням до мови оригіналу: вперше на харківській сцені «Чіо-Чіо-Сан» виповнюється італійською мовою. Крім того, інше осмислення отримали деякі сцени опери та її візуальний ряд. Постановники (диригент, народний артист України Володимир Гаркуша, режисер поновлення Олексій Дугінов, художник-постановник, заслужений художник України Надія Швець) і виконавці зберегли пристрасть і ніжність героїв Пуччіні, намагаючись донести до серця глядача його схвильовані й прекрасні мелодії. Головну партію у виставі виконає солістка Національної опери України Ксенія Бахрітдінова, яка тривалий час працювала на харківській сцені і саме тут брала участь в премєрі опери.

6 липня, 18.30. Балет «Пер Гюнт» створений хореографом, народним артистом України Вадимом Писарєвим, диригентомнародним артистом України Володимиром Гаркушею і  заслуженим художником України Надією Швець за драматичною поемою норвезького письменника, одного з найвидатніших драматургів XIX століття Генріка Ібсена на музику іншого великого сина Норвегії композитора Едварда Гріга. Молодий мрійник Пер Гюнт вирушає мандрувати світому пошуках багатства, слави і кохання. Він, не замислюючись, залишає на своєму шляху розбиті серця та невиправдані надії. Гроші, влада і навіть, як йому здавалося, любов – все знайшов в своїх мандрах герой. Але він так і не зміг знайти себе... Цікавий, захоплюючий сюжет спектаклю втілений в полістилістичній хореографії. Життєві перипетії головного героя, за словами постановників, розкривають проблеми сенсу життя кожної людини – пошуки самого себе і осмислення істинних людських цінностей. В образі Пера – кожен з нас, а місце дії – Всесвіт.

8 липня, 18.30. Харківська постановка опери «Флорія Тоска» Дж. Пуччіні – нове цікаве осмислення шедевра італійського майстра, втілене в життя режисером Арменом Калояном, диригентом народним артистом України Володимиром Гаркушею і художником, заслуженим художником України Надією Швець. На Вас чекають яскраві декорації, цікаві режисерські та хореографічні рішення, і, звичайно, наші чудові артисти, які втілять на сцені трагічну історію кохання гордої й пристрастної оперної примадонни Флорії Тоски та хороброго й талановитого художника Маріо Каварадоссі.

9 липня, 11.30. Основою для яскравого мюзиклу «Робін Гуд» став спектакль (а раніше  популярна платівка) двох харків'ян: композитора Марка Кармінського і його співавтора Віктора Дубровського, побудований на п'єсі драматурга початку століття Сергія Заяїцького. М. Кармінський називав свій твір «романтичним мюзиклом». І це не випадково, адже головний герой постає в спектаклі ліричним і навіть романтичним хлопцем. Музичною основою вистави стали не простонародні балади, а лірична поезія Роберта Бернса у витонченому перекладі Самуїла Маршака. Сюжет мюзиклу наповнений цікавими подіями й яскравими персонажами, музика – суцільні шлягери, а яскраві декораціїй винахідливі костюми, виконані з використанням сучасних технологій, переносять глядача в середньовічну Англію. Над виставою працювали диригент Павло Багінський, режисер Олексій Дугінов, художник Денис Ковальов, хормейстер Олена Чумак і балетмейстер Леонід Марков.

9 липня, 18.30. Завершенням «Summer OPERA fest» стане грандіозний «Гала-балет», в якому зірки Харківської балетної сцени виконають шедеври класичної та номери сучасної хореографії. На Ваших очах улюблені артисти перевтіляться в ніжного Лебедя й пристрасну Кармен, витончених ляльок і хороброго тореадора. Також ви побачите найбільш цікаві фрагменти вистави -концерту «Ніч в опері».