ХНАТОБ YouTube


Апрель 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Вс
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 1 2

Спартак

ПРЕМЬЕРА! 

3 ИЮНЯ, 18:30

СПАРТАК

Арам Хачатурян, балет

 2 час. 00 мин.

Внимание! В репертуаре театра возможны изменения!

Спартак

ПРЕМЬЕРА!

29 МАЯ, 18:30

СПАРТАК

Арам Хачатурян, балет

 2 час. 00 мин.

Внимание! В репертуаре театра возможны изменения!

Орфей в аду

ПРЕМЬЕРА!

26 ИЮНЯ, 18:30

ОРФЕЙ В АДУ

Жак Оффенбах, полностью серьезная фрик-опера

 2 час. 00 мин.

Внимание! В репертуаре театра возможны изменения!

Композиторський FreshBack у Харкові: чи свіжий фреш?

Доки чотири оперних театри в Україні паралізовані карантинними заходами безпеки, харківська «Схід Опера» користується нагодою відновити концертно-театральне життя міста завдяки Камерній сцені театру та майданчику «Просто Неба». З початку липня на сцени Схід Опера поступово прориваються спраглі творити музиканти: співаки, артисти балету, оркестранти, ансамблісти, хор. На відкритому повітрі театр вже навіть встиг повноцінно поставити оперу!

 

Цикл концертів «Fresh Ukrainian | Український фреш»

 

Паралельно з виконавською діяльністю театру роботу поновив Схід Опера Хаб. Ця ініціативна створена задля налагодження комунікації між музично-театральними молодими творцями, що забезпечує їм досвід впродовж роботи над просуванням українського мистецького продукту. Одразу після ребрендингу ХНАТОБу у Схід Опера 2018 року силами молоді Хаб поставив оперу харківсько-київського композитора Віталія Губаренка «Сват мимоволі». Тоді ж до Харкова завітав американський композитор Річард Камерон-Вульф зі своїми мікро-операми (читайте інтерв’ю з композитором). Вже 2019 року Схід Опера провели Перший конкурс композиторів, лібретистів для створення нової опери, яка вже рік знаходиться у роботі. У червні 2020 року був проведений другий такий конкурс. Сьогодні відомі переможці, активно ведуться щоденники Схід Опера Хаб та навчальні лекції для учасників Першої Української Музично-театральної Резиденції.

В рамках Схід Опера Хаб 2020 року запланована серія концертів із претензійною назвою «Fresh Ukrainian/ Український фреш». Перший концерт «FreshBack/ Фрешбек» є ретроспекцією на твори переможців Першого конкурсу композиторів (comeback переможців) та тьюторів Першої Української Музично-театральної Резиденції. Інші два концерти презентують твори переможців Другого конкурсу композиторів. Концепція «фрешу» зрозуміла — «сучасні українські композитори у сучасному виконанні». Претензійною ж видається назва з огляду на «фрешовість» чи «сучасність» самої музики, зокрема, концерту 28 липня.

 

Подробнее...

Виталия Борисовича уже 40 дней нет с нами, давайте запомним его таким...

docenko

«Заведующий постановочной частью ХНАТОБ, заслуженный работник культуры Украины Виталий Доценко (1931-2020) давно стал легендой отечественных оперных театров, - так писала о 80-летнем юбиляре газета «Вечерний Харьков» в 2011 году. И хотя Виталия Борисовича уже 40 дней нет с нами, давайте запомним его таким…».

Он отдал театру всю жизнь.

Виталий Доценко танцевал с детства. После школы постигал азы балета в студии при Куйбышевском оперном театре, затем учился на хореографическом отделении Днепропетровского театрального училища.
Был артистом балетной группы в Черкасском народном хоре, затем приехал в Харьков – 13 лет выступал в театре музкомедии. После 20-летней сценической карьеры танцор переквалифицировался, но про музыку, театр и танец не забыл..

 

Подробнее...

"Врятуйте культуру": відкритий лист голові Верховної Ради

Фото из открытых источников
Культура в Україні — на межі виживання. Необхідно, щоб держава негайно підтримала її.
 

KHARKIV Today организував круглий стіл онлайн "Карантин: вирок для культури чи нові можливості?". Його учасники — діячі культури і мистецтв, незалежні продюсери і організатори культурних заходів з Харкова, Києва, Вінниці, Запоріжжя та Львова говорили про стан культури в Україні в умовах епідемії коронавірусу.

Культура знаходиться на межі виживання — це єдина думка всіх учасників круглого столу. Театри і кінотеатри закриті, організація будь-яких заходів неможлива до тих пір, поки не будуть розроблені чіткі і зрозумілі правила, на яких умовах можна буде приймати в зали глядачів, розсаджувати оркестрантів, яка кількість артистів одночасно може виходити на сцену.

 

Подробнее...

Оперный театр приглашает на… свежий воздух

О том, как сегодня живет старейший музыкальный театр Украины в пору коронавирусной эпидемии и как планирует свою творческую жизнь в преддверии нового театрального сезона, «Времени» рассказал генеральный директор Харьковского национального академического театра оперы и балета, заслуженный деятель искусств Украины Олег Орищенко.

Трудная судьба «Спартака»
— Олег Владимирович, с какими проблемами ныне столкнулся театр и что предпринимается для достойного выхода из них? 
— Есть определенные сложности в проведении спектаклей и репетиций, но независимо от того, когда нам разрешат открыть двери для зрителей, мы разработали определенный алгоритм. 

 

Подробнее...

Карантинна творчість артистів «Схід Opera» привертає увагу суспільства і ЗМІ!

Карантинна творчість артистів «Схід Opera» привертає увагу суспільства і ЗМІ. Оригінальний відео-привіт за мотивами композиції Джузеппе Верді буквально «підірвав» мережу. Наші друзі-журналісти надихнулися на підготовку цікавих сюжетів про реалії життя зірок театру в умовах ізоляції. Робота над ними триває просто зараз, незабаром ви зможете побачити їх в нашій групі у Facebook.

А сьогодні пропонуємо вашій увазі позитивний ролик від «Факти» (ICTV). Дивимося, ставимо лайки і радіємо за театр:

 

Подробнее...

Такого ще не було! У «Схід-Опері» розпочалися репетиції вистави «Вишиваний. Король України»

Без відтворення пам’яті про нашу еліту в Україні немає майбутнього. Тому «День» був першопрохідцем у справі відкриття для багато в чому «дрімучого» суспільства дивовижної долі Вільгельма фон Габсбурга (Василя Вишиваного) — людини з Віденської імператорської родини, яка свідомо присвятила себе боротьбі за Українську державу й пожертвувала заради цього кар’єрою, комфортом, благополуччям, самим життям.

Книги Бібліотеки газети «День» «Корона...» і «День вдячності» містять чудові статті про життєвий шлях Василя Вишиваного (охочі можуть прочитати їх). У львівському п’ятизірковому готелі «BANKHOTEL»  відкрився місяць тому іменний номер Василя Вишиваного (див. «День» №22-23). А тепер — про образ Василя Вишиваного в оперному мистецтві.

 

Подробнее...

У ХНАТОБі відкриється виставка-трилогія

Захід відбудеться 30 вересня в рамках проєкту КультФермерства та з нагоди Всесвітнього дня продовольства - 2019.

Експозиція-трилогія об’єднає фотовиставку «Органічні рекорди України», що до 27 вересня працює у холі Міністерства аграрної політики та продовольства України; виставку соціальних екоплакатів «Органіка – це…» і фотовиставку «КультФермерства» за участі частини балетної трупи «СХІД OPERA», яка за визнанням організаторів, стала творчою душею усього задуму.

Офіційне відкриття заходу – об 11:00 30 вересня у великій залі ХНАТОБу ім. М.В. Лисенка.

Експозиція «Органічні рекорди України» у більш розширеному форматі також буде представлена на «Агропорт Схід Харків», який відбудеться в Харкові за підтримки ХОДА 10 – 12 жовтня та буде орієнтований на великих та середніх фермерів.

«Ми 6 років поспіль намагаємося робити культ з фермерства: креативними засобами дизайну, нетрадиційними форматами заходів, не властивими агроринку, - пояснює генеральний менеджер Agroport Ukraine Дмитро Титаренко. – Привертали увагу та експериментували на стику різних, навіть протилежних галузей, напрямків та локацій. І ось знайшли! Фермерство – це мистецтво. І саме за допомогою мистецтва це можна підкреслити та передати».

 

Подробнее...