2 06 17 carmen ukr

2.06.2017– 18.30

Ж. Бізе «Кармен»  опера

Дійові особи та виконавці:

  

 
 

 

Короткий зміст опери

Iдія. Севілья. Караульне приміщення біля тютюнової фабрики. Тут завжди панує пожвавлення. Селянка Мікаела приносить для свого нареченого, сержанта Хозе, листа від матері. Але Хозе ще немає, i Мікаела прийде пізніше.

Площу заповнюють робітниці фабрики. Серед них Кармен. Їй припав до душі Хозе, думки якого - з нареченою. Проходить небагато часу, i з фабрики знову вибігає схвильований натовп. Кармен у сварці поранила одну з робітниць, і капітан Цуніга наказує відправити Кармен до в'язниці. Циганка обіцяє Хозе свою любов, якщо він допоможе їй втекти. Хозе забуває про обов'язок. Кармен вільна, але Хозе під арештом.

II дія. У таверні Лілас Пастья відвідувачі вітають свого улюбленця Ескаміліо. Залицяння тореадора до Кармен немає ycпixy – її думки сьогодніз Хозе. Нарешті сержант приходить до таверни, але побачення Кармен і Хозе коротке – йому час до казарми. Це обурює Кармен. 3'являється капітан Цуніга, якому вона теждо вподоби. Лише втручання контрабандистів припиняє сварку.Тепер у Хозе немаєіншого виходу, як стати контрабандистом.

III дія. Вночі контрабандисти вирушають у гори. 3 ними Хозе i Кармен, любов якої до сержанта вже встигла охолонути. Карти передбачають їй фатальну долю. З'являється Ескаміліо. Він розшукав циганку, щоб запросити її на кориду. Між Хозе і тореадором спалахує бійка. Кармен рятує Ескаміліо від навахи Хозе.Мікаела, яка принесла Хозе звістку протяжку хворобу матері, умовляє його повернутися до рідної оселі...

IV дія. Севілья. Час кориди. Подруги розповідають Кармен, що недалеко Хозе. Кармен не виказує страху. БлаганняХозе марні, вона вільна i любить іншого. Хозе вбиває Кармен.