28 вересня в ХНАТОБ ім. М.В.Лисенка пройшла прес-конференція для ЗМІ Харкова і Національних мовників з нагоди відкриття масштабного події осені Фестивалю оперного та балетного мистецтва «СхідOPERA», який пройде з 1 по 13 жовтня на сцені ХНАТОБ.
Генеральний директор ХНАТОБ Олег Оріщенко розповів журналістам про плани театру, детально зупинившись на Фестивалі «СхідOPERA».
Журналісти змогли побачити репетиції оркестру і оперної трупи театру перед початком Фестивалю, які проходили одночасно. У перший раз в ХНАТОБ прес-конференція для журналістів проходила «на ходу», вони змогли побачити підготовку за лаштунками театру.
Про постановках докладніше розповіли лауреат міжнародних і всеукраїнських конкурсів Армен Калоян - головний режисер ХНАТОБу та народний артист України Володимир Гаркуша - головний диригент ХНАТОБу.
Відкрився фестиваль «СхідOPERA» в Міжнародний День музики концертом світових оперних шедеврів «Українське bel canto». У першому відділенні концерту будуть представлені кращі зразки австрійського, італійського, французького, іспанського оперного мистецтва і неаполітанські пісні, а в другому - прозвучать одні з найулюбленіших українських пісень: «Чорнобривці», «Ой, під вишнею», «Ой, піду я межи гори »,« Ніч яка місячна »,« Щедрик »,« за світ встали козаченьки », пісня Наталки з опери« Наталка Полтавка »М. Лисенка та« Молитва за Україну »С. Гулака-Артемовського.
Протягом двох тижнів харків'яни і гості міста зможуть побачити кращі оперні та балетні постановки ХАТОБа: «Попелюшка» С. Прокоф'єва, «Кармен» Ж. Бізе, «Богема» Дж. Пуччіні, вечір модерн-балету «Колесо фортуни» на музику М. Равеля і К. Орфа і балет «Жизель» А. Адана на честь 175-річчя першої постановки.
 ХНАТОБ є центром тяжіння для багатьох знакових і культурний подій міста і області та під девізом «ХНАТОБ об'єднує найкращих» в рамках Фестивалю «СхідOPERA» буде проходити 25-тий ювілейний фестиваль «Харківські асамблеї».
Початок всіх вистав і концертів о 18.30.
Закриється Фестиваль «СхідOPERA» концертом балетного мистецтва «Балет-гала» і фестивальної версією епічної опери М.Лисенка «Тарас Бульба».
 
     SHA 1316     SHA 1325