13 жовтня в прес-залі ХНАТОБу ім. М.В.Лисенка пройшла прес-конференція з представниками регіональних ЗМІ з нагоди підготовки до прем'єрного показу балету «Маленький принц» легендарного французького і світового класика А.Сент-Екзюпері. Це одна з шести прем'єр 141 сезону ХНАТОБу ім. М.В.Лисенка, серед яких «Попелюшка», «Снігова королева», спільна постановка з театром «Прекрасні квіти» - «365», прем'єра якої очікується в кінці листопада. 
Генеральний директор ХНАТОБ ім. М.В.Лисенка Олег Оріщенко розповів журналістам про міжнародні контактах театру і про те, як вийшло запросити співвітчизника А.Сент-Екзюпері у Харків для постановки балету «Маленький принц».

Хореографом-постановником виступить молодий французький балетмейстер Йохан Нус, знайомий французьким глядачам по шоу «Франція шукає таланти», аналоги якого проходять у багатьох країнах. Постановки Й.Нуса йшли в театрах Комедії, Єлисейських полів, Палаці конгресів, концертному залі «Олімпія», вар'єте «Фолі Бержер», паризькому казино.

Музика до балету підібрана не менш знаменитих світових класиків: твори Антоніо Вівальді з «Пір року», «Бранденбурзький концерт» Йоганна Себастьяна Баха, фрагменти з «Сплячої красуні» і «Лускунчика» П. Чайковського, «Карнавалу тварин» К. Сен-Санса, балету «Спартака» Арама Хачатуряна, а також твори композиторів ХХ століття, засновані на класичних традиціях - француза Еріка Саті і кубинця Ернесто Лекуони.
Художник-постановник балету Олександр Лапін, відомий харківській публіці як артист опери розповів журналістам про сучасних візуальних ефектах, які будуть представлені в постановці: відеопроекція, використання цікавих світлових рішень, спеціальних барвників для розпису костюмів артистів. Так само Олександр згадав і про внесок нашої відомої харківської співвітчизниці Варвари Каринської - знаменитого художника по костюмах, яка працювала з легендарним Дж.Баланчіним і зробила знамениту «пачку-пуховку» - «пачка Баланчина-Коринські». Подібні пачки-пуховки будуть представлені і в цій постановці.
В ході прес-конференції журналісти могли побачити цехи ХНАТОБу, де виготовляється все для вистав. Олексій Саєнко – зав. художньо-постановочним відділом провів журналістів по всьому ланцюжку виготовлення: бутафорський, закроювальний, пошивний, взуттєвий цеха  і так само показав художньо-декораційне виробництво, яке в ХНАТОБі унікальне і дбайливо збережене.
На репетиції балетної трупи журналісти змогли побачити деякі декораційні і сценічні рішення: макети планет і танцювальні композиції за участю артистів балету.
«Маленький принц» - це балет для сімейного перегляду, «дитяча казка для дорослих», як вважає художник-постановник Олександр Лапін. Прем'єра вистави відбулась 5 та 6 листопада.
 
SHA 2762    SHA 2764    SHA 2765    SHA 2762    SHA 2762   SHA 2762    SHA 2812    SHA 2795    SHA 2835    SHA 2845   SHA 2762    SHA 2762