28 05 robin hood ukr

28 травня,  11:30

М.Кармінський РОБІН ГУД  мюзикл

Тривалість 1 год.45 хв. 

Робін Гуд - лауреат міжн.конкурсів В.Козлов
Гай Гісборн - лауреат міжн.конкурсу М. Маринчак
Джон–Малюк - С.Леденьов
Джон–Здоровань - лауреат міжн.конкурсів С. Замицький
Сесіль -дипломант міжн.конкурсів О.Мішаріна
Кларінда - лауреат міжн.конкурсу Н.Матвєєва
Дженні - лауреат міжн.конкурсів В.Шут
Шериф Нотінгемський - Ю.Кудрявцев
Секретар - І.Корнатовський
Начальник варти - лауреат міжн.конкурсів О.Золотаренко
Барон Тірвудський - І.Бондаренко
Аліса - лауреат міжн. конкурсу Г.Помпєєва
Матільда - заслужена артистка України О. Скворцова
Емма - лауреат міжд.конкурсів Ж. Німенська
 
Режисер - О. Дугінов Диригент - П. Багинський

 

 Вже упродовж багатьох століть не вщухають суперечки істориків і літераторів про того, ким насправді був Робін Гуд. Діапазон думок - від захисника бідних і пригнічених до принца злодіїв і розбійників. Свій внесок внесли в цю суперечку письменники (найвідоміші з них Олександра Дюма і Вальтер Скотт ), кінематографісти (Дуглас Фербенкс, Уолт Дисней, Рассел Кроу), артисти Театру на Таганці Борис Хмельницький (що зіграв Робін Гуда у відомій екранізації) і Володимир Висоцький (що написав пісні до неї). Без перебільшення можна сказати, що в 1970-ті роки конкурентоздатним багатьом знаменитостям став музичний спектакль двох харків'ян - композитора Марка Кармінского і його співавтора Віктора Дубровського, побудований на п'єсі драматурга початку століття Сергія Заяїцького. Різниця була в тому, що - у Заяїцького Робін Гуд трактувався у дусі проводиря бідноти у боротьбі проти буржуїв, а у харківських авторів був ліричним і навіть романтичним хлопцем.

Не даремно ж М. Кармінський так і назвав свій твір «романтичний мюзикл». Особливість була і в тому, що музичною основою спектаклю (а пізніше і популярної платівки) стали не грубуваті простонародні балади, а лірична поезія Роберта Бернса у витонченому перекладі Самуїла Маршака. Останнє є особливо важливим. Адже незабаром ці поетичні зразки стануть популярними в народі завдяки музиці Андрія Петрова до фільму «Службовий роман» (Моїй душі спокою немає) і Олександра Градського (У полях під снігом і дощем). Але музика Марка Веніаміновича Карминского витримала і цю конкуренцію. Її співали чудові артисти театру і кіно - від Клари Румянової до Євгенія Леонова (З чого тільки зроблені хлопчики.?).

М.В. Кармінский написав багато пісень, фортепіанних п'єс, хорів і навіть опер (дві з них були з успіхом поставлені на харківській сцені). Його ім'я носить одна з музичних шкіл Харкова, в репертуарі її учнів багато творів чудового автора. Не дивно, що Харківський оперний театр звернувся до спадщини свого земляка, що зробила ім'я композитора таким популярним.
Над виставою працювали: диригент Павло Багінський, режисер Олексій Дугинов, художник Денис Ковальов, хормейстер Олена Чумак і балетмейстер Леонід Марков.

 

Олександр Чепалов