oliinik  М.Олійник,
заслужений артист України
 
Михайло Мефодійович Олійник після навчання у Харківському індустріальному технікумі та служби у збройних силах СРСР у 1970 р. поступив на вокальне відділення  Харківського інституту мистецтв, який закінчив як оперний та концертний співак у 1976 р.  У тому ж році почав працювати солістом Харківської обласної філармонії, де брав участь у концертному виконанні опер та численних програмах солоспівів. 
З 1998 року М. М. Олійник – соліст опери Харківського академічного театру опери та балету, куди був запрошений для виконання провідних партій басового репертуару, в тому числі Тараса Бульби (опера М.Лисенка), Івана Карася (опера С. Гулака-Артемовського «Запорожець за Дунаєм»). У цих виставах найбільш цільно та виразно проявилася вокальна та акторська вдача соліста, визнаного  одним з небагатьох гідних спадкоємців  кращих традицій українського вокально-сценічного мистецтва. М. М. Олійник з однаковою переконливістю відтворює монументально-епічні та комедійно-гумористичні риси  своїх героїв, як за допомогою фарб дуже міцного, польотного та виразного голосу, так і завдяки непересічному акторському таланту. 
             Протягом кількох останніх років М.Ф. Олійник з великим успіхом виступив у головній партії вистави Національної опери України «Тарас Бульба» М.Лисенка, брав участь у концерті Національного Академічного оркестру народних інструментів України (керівник В.О. Гуцал) та виступах оперної трупи театру під час гастролей у країнах Західної Європи.
Харківські композитори із задоволенням співпрацюють з М.М. Олійником, доручаючи йому перші виконання своїх творів. М.Олійник знаний та бажаний у кожній аудиторії виконавець українських народних пісень та пропагандист вітчизняного вокального мистецтва. 
М.Лисенко Тарас Бульба Тарас
Л.Колодуб  Поет  Імператор
С.Гулак-Артемовський  Запорожець за ДунаємКарась
Репертуар:
М.Мусоргський«Борис Годунов»Варлаам
С.Рахманінов«Алеко»Старий циган
М.Римський-Корсаков «Царева наречена»  Собакін 
П.Чайковський «Пікова дама»Сурін
В.-А. Моцарт«Дон Жуан» Командор
Дж. Перголезі«Служниця-добродійка»Уберто
Дж. Верді  «Ріголетто» Монтероне
Дж. Верді  «Отелло»  Монтано
Дж. Верді  «Трубадур»Феррандо
Дж. Пуччіні «Богема» Колен
Дж. Пуччіні «Турандот» Тимур
Дж. Пуччіні«Флорія Тоска» Анжелотті
К.Сен-Санс «Самсон і Даліла»Єврейский старець
Л.Лядова  «Про Ярему та Данилу» Лиходій