Запрошуємо на культурно-мистецький фестиваль «Гетьманська слава»!
 
Під патронатом голови Харківської обласної державної адміністрації Юлії Світличної
Художній проект «Гетьман України Іван Мазепа»
 
Громадська рада з відзначення 330-річчя обрання Івана Мазепи гетьманом України представляє захоплюючий мистецький проект, котрий включатиме різноманітні заходи. 23 червня у Харківському національному педагогічному університеті ім. Г. С. Сковороди пройде всеукраїнська наукова конференція, присвячена гетьману Мазепі та його ролі в історії України. 1 та 2 липня на сцені Харківського національного академічного театру опери і балету ім. М. В. Лисенка відбулась прем'єра опери П. Чайковського «Мазепа». Основні заходи з відзначення знаменної історичної події та вшанування постаті гетьмана Мазепи пройдуть у селищі Коломак 22 липня 2017 року. 
22 липня 2017 року запрошуємо харків'ян та гостей міста до смт.Коломак Харківської області, де відбудеться масштабний культурно-мистецький фестиваль «Гетьманська слава», з нагоди 330-річчя обрання Івана Мазепи гетьманом України. Фестиваль проходить за підтримки голови Харківської обласної державної адміністрації Ю.О. Світличної.
Більшість сучасних фахівців вважають Мазепу одним з найвидатніших діячів нашої історії, символом української державності. Досвідчений керівник, Іван Мазепа, за складних історичних умов зумів високо підняти авторитет гетьманської влади, чим різко відрізнявся від своїх попередників. Понад 20 років він успішно керував гетьманською Україною. Мазепою було зроблено величезний внесок у відродження України, в її  культурний, економічний та політичний  розвиток. Саме гетьманом Іваном Мазепою було об`єднано Лівобережжя та Правобережжя України. Завдяки йому, на території  України була побудована ціла низка православних  церков, а Києво-Могилянський колегіум отримав статус академії. Сьогодні І.Мазепа входить до знакового пантеону вождів українського козацтва.
25 липня 1687 року відбулася важлива історична подія − на скликанні Коломацької ради гетьманом України було обрано Івана Мазепу.
На центральній площі смт. Коломак о 12.00 відбудеться урочисте відкриття пам’ятника Мазепі, а на концертному  майданчику з 13.30 учасники фестивалю продемонструють глядачам свої концертні програми. Крім цього, протягом дня у Вас буде можливість відвідати багато різноманітних заходів, а саме: 
• театралізоване дійство на площі за участю Великого Слобожанського ансамблю пісні і танцю та козацького театру «Хортиця»;
• конкурс «Кращий курінь фестивалю» серед районів області;
• виставу театру історичної реконструкції«Невмируща слава»; 
• показові змагання «Козацька сила» вітчизняних силачів (збірна України «Стронг-Мен») за участю найсильнішої людини планети Василя Вірастюка;
• виставку - ярмарокі майстер-класи майстрів народного мистецтва та багато іншого.
Ввечері на головній сцені відбудеться прем'єра опери П. Чайковського «Мазепа» у виконанні артистів  Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка.
Завершиться свято яскравим  файєр-шоу та  запальною дискотекою.