2 листопада ХНАТОБ ім. М.Лисенка готує прем'єру опери Ж. Бізе «Ловці перлів». Постановка опери «Ловці перлів» це новий виток співпраці між Харківським національним академічним театром опери та балету і голландськими партнерами після успішних постановок опер «Травіата» і «Тоска».
12 вересня відбулася зустріч голландських постановників, представників ХНАТОБ і журналістів.

Марк Кроне (Голландія) - режисер опери, оперети і музичного театру, відомий своєю роботою в світлому ліричному жанрі і музичному театрі, відзначає високий рівень майстерності українських артистів і зокрема артистів ХНАТОБ, з якими голландські партнери провели вже не одну зустріч.

Меріт Ван Дер Бюхт (Голландія) - художник по костюмах - закінчила Королівську академію мистецтв в Гаазі, розробила і представила ескізи костюмів до опери, які будуть занурювати в казкову атмосферу острова Цейлон.

Карел Спанакі (Голландія) - сценограф, режисер по світлу, навчався в Академії мистецтв Амстердама і Ешеде, не перший раз працює з Марком Кроне. Обидва постановника вважають, що важливо дати простір на сцені, щоб глядач не концентрував свою увагу тільки на декораціях, важливо світлом передавати атмосферу дії і фактурою декорацій максимально наближеними до реальності.

Армен Калоян (Україна) - головний режисер ХНАТОБ каже, що такі спільні постановки це кожен раз можливості навчання та взаємного обміну досвідом. Академічна школа і висока майстерність наших артистів і світовий досвід голландських партнерів це якраз те, що зробить постановку опери «Ловці перлів» дуже цікавою і по-справжньому казкової.

«Ловці перлів» це історія протистояння любові і дружби. Бізе поміщає сюжет опери на Цейлон (нині, Шрі-Ланка), але очевидно, що сам він там ніколи не був. Можна припустити, що вибір Цейлону був зроблений виключно через містичної і таємничої аури, яка оточувала це місце в середині 19 століття. В очах паризької еліти Цейлон був не тільки містичним, але і дуже сексуальним місцем. Париж, з його розквітом мистецтв і вільними моральними принципами, був саме тим місцем, де нова сучасна і відверта опера могла мати успіх. «Шукачі перлів» - це дуже особиста історія любові і дружби.

 

 
            21754485 876329632545105 97024721 n