Початок нового 142 театрального сезону Харківський Національний академічний театр опери та балету ім. М. Лисенка відзначить масштабним фестивалем «СхідOPERA 2017».
Мета фестивалю - показати кращі зразки оперного та балетного мистецтва, які стали надбанням і гордістю Харківської сцени, у виконанні прекрасних артистів. Фестиваль вже став доброю традицією нашого театру - він проходить втретє, і кожен театральній празник знаменується якимось яскравим незабутнім подією.
Перший фестиваль «ХНАТОБ 2015: рік трьох ювілеїв», був присвячений трьом найважливішим дат в історії театру - 235 років першому музичного спектаклю в Харкові, 140 років постійних оперних антреприз і 90 років створення першого українського театру опери і балету.
У 2017 році фестиваль пройде «під знаком» великого Джаккомо Пуччіні. Зі сцени прозвучать чотири оперних шедевра композитора - яскрава «Турандот», наповнена несамовитими пристрастями «Флорія Тоска», лірична «Богема» і вишукана «Чіо-Чіо-Сан».
Балетний жанр буде представлений неперевершеним зразком класичної хореографії - «Лебедине озеро» П. Чайковського та прем'єрою минулого сезону - виставою на музику Едварда Гріга «Пер Гюнт».
Знайдеться в програмі фестивалю місце і для експерименту: гучного спільного проекту ХНАТОБу і театру, що працює в унікальному жанрі фанк-футуризм «Прекрасні квіти» - вистави «365».