SHA 1001

 

СІНДИ

балет

Композитор Йоганн Штраус
Лібрето Яна Теміз
Прем'єра в ХНАТОБ вересень 2011 року
Сучасну Попелюшку Василь Медведєв, балетмейстер з Санкт-Петербургу, вже ставив у Європі.
 На пострадянському просторі Харків став першим містом, яке побачило стару казку про власницю кришталевої туфельки на новий лад.
Попелюшка-секретар і Принц-кутюр'є вийдуть на сцену оперного театру. Дія класичної казки перенесли в шістдесяті роки двадцятого століття - епоху рок-н-ролу і стиляг.
Радимо Вам відвідати самий некласичний балет з репертуару харківських майстрів класичної балетної вистави.

DSC 0005DSC 0028DSC 0042

 Головні герої

Мадам Етуаль Бітлз
Сіндерелла Моделі Місяць
Елен Моделі Сонце
Стелла Моделі Зима
Принц Моделі Весна
Фея Белліссіма Моделі Літо
Парфумер Моделі Осінь
Візажисты  
Перукарі  

SHA 8979SHA 8904DSC 0029

Зміст

Дія 1

Будинок високої моди "Фата-моргана", в якому єдиновладною хазяйкою вважається Мадам Етуаль або "Маман". Її секретар і помічниця Сіндерелла (Сінді), зайнята своєю звичною справою - прибиранням. Маман та її улюбленки - сестри, відомі манекенниці Елен і Стела дізнаються, що приїжджає Принц - власник імперії моди. І ось предмет їх мрій і розрахунків, розпещений славою художник-модельєр, нарешті з'являється. Елен і Стела кокетують з ним. Навіть Маман готова дозволити йому будь що. Розбещений вседозволеністю, юнак намагається залицятись і до Сінді, але дівчина новенька і ще не зіпсована "вільними" вдачами світу моди.

Фея Белліссіма - знаменита впливова модель - має обрати собі сукню, але жодна не подобається їй, тож можна продовжити вибір на показі нової колекції Принца "Краса природи".

Принц показує свої ескізи. Елен і Стела рвуть один з них - наряд Зірки. Його підбирає зачарована Сінді: ось би їй блиснути в такій сукні. Це - втілена мрія дівчини!

Проте ніхто не цікавиться нею. Парфумер, візажисти, кравчихи зайняті тим, щоб створити новий імідж Маман, Елен і Стелі, а бідна Сінді просто приречена на нудну работу. Втомлена, вона засинає.

Уві сні вона бачить місто, в якому почувається самотньою. Але Фея показує Сінді незнайомого юнака. Дівчині здається, що вона вже десь бачила його, тільки тоді він був іншим - розв'язним і брутальним. Зараз він не такий, вони знайшли один одного в цьому ворожому місті, вони майже закохані і потрапляють в прекрасний світ кольорів...

Сінді прокидається і бачить Фею, що повернулася в офіс. Вона помітила красиву і працелюбну дівчину та, побачивши розірваний ескіз, вирішує допомогти їй. Белліссіма дає Сінді ту саму сукню, про яку дівчина мріяла, і прикрашає її власним коштовним поясом. "Він мало кому підходить і приносить удачу, - каже Белліссіма непевній Сінді. - Ти будеш справжньою Зіркою, тільки не загуби його!"

 

Дія 2

Прихильники і преса з нетерпінням чекають показу нової колекції молодого модельєра і зустрічають поважних гостей, які сьогодні мають визначити кращу модель.

Фея Белліссіма з'являється з невідомою дівчиною, одягненою в сукню Зірки. Ніхто не розуміє, звідки вона.

Починається показ колекції. Змінюють один одного Зима, Весна, Літо, Осінь, виникає прекрасне і сяюче Сонце. Проте у фіналі на всіх чекає сюрприз - нова красуня Зірка затьмарює решту моделей. Їй належать одностайні симпатії публіки. Їй, незважаючи на бурхливі заперечення Маман, вручають нагороду, нею захоплюється здивований Принц, як в казці або уві сні! Проте Елен та Стела помічають, що на їх удачливій суперниці пояс Феї - відомий символ удачі! І вони під час поздоровлень викрадають його. Сінді помічає пропажу і у відчаї втікає зі свого першого в житті тріумфального балу.

Проте Белліссіма для того і фея, щоб допомагати закоханим. Вона забирає пояс у заздрісниць і віддає його Принцеві. "Якщо ти любиш її - знайдешь". Але де шукати? Прекрасної незнайомки немає ніде!

Маман і її улюбленки після показу невміло прибирають офіс, їх покірна рабиня Сінді зникла. Марно Принц приміряє пояс усім дівчатам Будинку моди, марно вдивляється в їх обличчя. "Це не вона!" - говорить йому пояс, що не підходить до жодної таліі, і підказує власне серце.

Феї доводиться вислухати скарги Маман і сестер на відсутність Сінді. А ось і вона - вже не Зірка, як раніше. Сінді сумує про втрачений пояс, вона гадає, що з ним страчена надія на щастя, успіх та любов і тому знов починає прибирання. 

Але Фея зупиняє її - і ось вже Принц упізнає свою зоряну незнайомку, а чарівний пояс якраз підходить до її талії. "Візьми його на пам'ять, дівчинко! - говорить Белліссіма. - В ньому немає жодної чарівної сили. Вона в таланті, працьовитості, доброті і любові!"

 

DSC 0010