28 02 18 bayaderka ukr 400x563

zabronyuvaty bilet

Karabas prodazha biletovlogo internet bilet logo111

28 ЛЮТОГО, 18:30 Продолжительность 2 год. 30 хв.

 

Баядерка

Людвиг Мінкус, балет

 

Нікія Світлана Ісакова
Гамзаті Світлана Калашникова
Солор Олексій Князьков
диригент Павло Багінський

 

 

 

 

 

Балет «Баядерка» Л. Мінкуса –   один з найдосконаліших ліричних творів видатного балетмейстера М. Петіпа. Ініціювавши створення цього балету та написавши разом із С. Худековим лібрето, М. Петіпа не вперше на сцені втілив    містику та окультні науки таємничого Сходу. Але в балеті переважають не вони, а    світ людських почуттів. Хоча навіть    підступні вчинки героїв  втілені в екзотичній красі індійських ритуалів   та вишуканих балетних рухах.
Баядерка Нікія – чарівна храмова танцівниця – вмирає від зради її коханого. Драматична лінія сюжету призводять до трагічного фіналу – це, насамперед, клятвопорушення воїна Солора. Тому, весь храмово-палацовий світ Раджи руйнується від гніву Богів, немов ховаючи під камінням усі вади людства. А Солор вирушає із Нікією до царства тіней, де на нього чекає вічне життя поза межею дійсності. Тінь Баядерки забирає Солора.
«Баядерку» називають парадним балетом, адже сам сюжет стимулює до здійснення неймовірних постановочних рішень. Вражає сценографія – в кращих традиціях східної культури вона передає справжній колорит екзотичної краси природи,   розкішних палаців та храмів з майже ювелірною деталізацією кожного елементу декорацій та костюмів. До того ж, хореографія,   створена багато років тому М. Петіпа та оновлена його послідовниками та низкою видатних виконавців,   поєднує в собі широкий спектр характерних епізодів з дивовижними стилізаціями східних танців та класичної хореографії,  з віртуозними  сольними варіаціями і ансамблями.