payazi2 02
zabronyuvaty bilet

Karabas prodazha biletovlogo internet bilet logo111

25 ЛЮТОГО, 18:30 Продолжительность1 год. 15 хв.

 

Паяци

Руджеро Леонкавалло, опера

Недда Вероніка Шут, лауреат міжнародних конкурсів
Каніо Сергій Гонтовий, заслужений артист України
Тоніо Дмитро Маклюк, заслужений артист України
Сільвіо Володимир Єфименко, лауреат міжнародних конкурсів
Беппо Сергій Шадрін, заслужений артист України
Банкір Сергій Леденьов
Імпресаріо Анатолій Косінов
диригент Вікторія Рацюк

 

 

 

 

Композитор Руджеро Леонкавалло
Лібрето Руджеро Леонкавалло
Прем'єра в ХНАТОБ 24 лютого 2018 року
Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М. В. Лисенка готує прем'єру – неординарну постановку шедевру музичного веризму, опери «Паяци» Руджеро Леонкавалло. Славетний тенор Енріко Карузо, який виконував одну з головних партій опери ще в ХIХ сторіччі, зізнавався, що коли він співає знамениту арію «Смійся, Паяц», у нього з очей течуть справжні сльози. Це дійсно хвилююча музика, і тому опера Леонкавалло ось вже понад 125 років прикрашає афіші оперних театрів світу.
Опера «Паяци», прем'єра якої відбулася в Італії в 1892 році, вже через два роки була представлена ​​на харківській сцені, майже одночасно з петербурзькою прем’єрою. В ХХ столітті можна згадати харківські постановки «Паяців» російською мовою 1904, 1924, 1932, 1937, 1950, 1956 і 1982 років (остання постановка співпала з виходом в прокат екранізації опери, яку зробив великий Франко Дзеффіреллі).
Постановники нової версії спектаклю (оригінальний текст буде супроводжуватися субтитрами українською) повністю переосмислюють хрестоматійне трактування опери, вигадують нове місце дії, нові образні характеристики та біографії героїв, тобто створюють нестандартне драматургічне і художнє рішення, яке напевно змусить глядачів по-новому поглянути на вічну історію любові, ревнощів та помсти.
Над виставою погодилася працювати відомий художник-постановник Наталя Кирилова-Ареф'єва, учениця одного з найбільших театральних художників ХХ століття Валерія Левенталя. Подібно до того, як сам Р. Леонкавалло виступив в якості лібреттиста і композитора, так, вперше в Україні, дві найважливіші для оперного спектаклю функції – режисера і диригента-постановника – поєднала випускниця Національної музичної академії Вікторія Рацюк, яка зовсім недавно за конкурсом зайняла пост диригента в нашому театрі.
У новому спектаклі візьмуть участь майстри сцени і молоді виконавці, які з захопленням готуються до прем'єри.