04 05 1001 ukr

Karabas prodazha biletovlogo internet bilet logo111

4 ТРАВНЯ, 18:30 Продолжительность 2 год. 00 хв.

 

Тисяча та одна ніч

Фікрет Аміров, балет

Шехерезада Олена Шевцова, заслужена артистка України
Шахріяр Денис Панченко
Нуріда Світлана Ісакова
Раб Володимир Князьков
диригент Вікторія Рацюк

 

 

 

 

 

DSC 0143ASH 257407

Композитор Фікрет Аміров
Лібрето Маскуд і Рустам Ібрагімбєкови
Тривалість 2 год. 00 хв.
Прем'єра в ХНАТОБ березень 1984 року

«Тисяча і одна ніч» (азерб. Min bir gecə) - балет на дві дії, написаний в 1979 році. Лібрето Максуда і Рустама Ібрагімбекових. Музика азербайджанського композитора Фікрета Амірова. Лібрето балету написано за мотивами зборів казок «Тисяча та одна ніч».
Балет вперше побачив світло в Баку в 1979 році на сцені азербайджанського академічного театру опери і балету. Відновлений в 1992 році. У 1999 році був поставлений в Харківському академічному театрі опери та балету і в Красноярському державному театрі опери та балету. Основою балету стала популярна «Розповідь про царя Шахріяра». У балет входять сюжети і інших казок - про пригоди Синдбада-мореплавця, про птаха Рухх, про Алладіна і принцесу Будур, про Алі-Бабу і сорок розбійників. За створення цього балету Фікрет Аміров був удостоєний в 1980 році Державної премії СРСР.

ASH 2677DSC 0092SHA 9909

Зміст

Гнів і біль в серці Шахріяра - улюблена дружина під час його відсутності зрадила його. У нестримному гніві він вирішує винищіти всіх жінок в державі. У світ зла ​​і насильства входить краса і мудрість - це Шехерезада. Своїми казками вона не просто розважає розгніваного Шахріяра, а по-своєму бореться з насильством та жорстокістю, стверджуючи в світі красу, мудрість, любов і добро. У боротьбі їй допомагають птиця Рухх, Алладін зі своєю чарівною лампою, Алі-баба і інші герої казок. Поступово в запеклому серці Шахріяра пробуджується любов. Тисячу і одну ніч проведе він у країні казок Шехерезади, перш ніж знайде віру в любов і добро.

Дія 1

У далекій східній країні правив молодий могутній цар Шахріяр. Всією душею любив він свою дружину Нуріду, але одного разу, повернувшись з полювання, він застає її в обіймах раба. У божевільній люті вбив Шахріяр невірну, але не зцілила його душу помста. Обдурений чоловік, принижений правитель приходить до страшного рішення - страчувати всіх молодих жінок країни. Щоночі приводять до нього нову красуню, яку на світанку кати позбавляють життя. Несамовитий в своєму гніві Шахріяр і марні благання приречених на смерть. У світ зла ​​і насильства, в покої Шахріяра, входить краса і мудрість - Шехерезада. Щоб скоротити час ранкової зорі, вона розповідає Шахріяру чарівні, інтригуючі історії. Перші промені сонця переривають розповідь. Шахріяр велить зберегти Шехерезаді життя до наступного ранку.

Дія 2

У запеклому серці Шахрияра пробуджується любов, але не відразу він здається. Починається боротьба розуму зі злом, любові з ненавистю. Щоночі постають перед внутрішнім зором Шахріяра мудрі казки Шехерезади: казка про Синдбада-мореплавця і птаху Рухх, сказання про східний базар, казка про Алладіна, красуню Будур і злого чаклуна-Візира; казка про Алі-бабу, його розумницю-дружину Марджане і сорок розбійників... Тисячу і одну ніч проведе він у невідомій йому досі прекрасній країні казок, перш ніж знову набуде віру в любов і добро. На тисячу першу ніч розтануло серце Шахріяра. Зцілений любов'ю, він дарує життя Шехерезаді.

ASH 2606