15 09 18 per gynt ukr

zabronyuvaty bilet

Karabas prodazha biletovlogo internet bilet logo111

15 ВЕРЕСНЯ, 18:30 Продолжительность1 год. 50 хв.

 

Пер Гюнт

Едвард Гріг, балет

Сольвейг  Кристина Кадашевич 
Пер Гюнт Владислав Босенко
 Доврський король Олексій Князьков
Донька короля Ірина Хандажевська, заслужена артистка України (1 виступ)
Наречена Світлана Калашникова
Наречений Володимир Василенко
Анітра Олена Леонтьєва
Мати Тетяна Остроушко
Вокаліз:  
Сольвейг Олена Старікова, заслужена артистка України
Пастушки: Анна Помпєєва, лауреат міжнародного конкурсу
  Юлія Форсюк, дипломант міжнародних конкурсів
  Вероніка Шут, лауреат міжнародних конкурсів
диригент Вікторія Рацюк

 

 

 

 Балет створений за драматичною поемою норвезького письменника, одного з найвидатніших драматургів XIX століття Генрика Ібсена  на музику іншого великого сина Норвегії композитора Едварда Грига.

Молодий мрійник на ім'я Пер Гюнт мандрує по світу у пошуках багатства, слави і кохання. Він, не замислюючись, залишає на своєму шляху розбиті серця і обдурені надії. Гроші, влада і навіть, як йому здавалося, любов - усього набув у своїх поневіряннях неприкаяний мандрівник. Але так і не знайшов себе.
Цікавий, захоплюючий сюжет спектаклю втілений в полістилістичній хореографії, що поєднує  класику, неокласику та характерний танець. Життєві перипетії головного героя розкривають проблеми сенсу життя кожної людини - пошуки самого себе і осмислення істинних людських цінностей. В образі Пера - кожен з нас, а місце дії - увесь Всесвіт.
17 травня 1997 року прем'єра балету відбулася  на святкуванні тисячоліття першої столиці Норвегії - м. Трондхейма у виконанні артистів Донецького театру опери і балету.
З музично-драматичних творів Е. Грига особливо широко відома його музика до драми Генрика Ібсена «Пер Гюнт». Ібсен показав всьому світові красу суворої північної природи, героїку  стародавніх норвезьких оповідей  із  цілим натовпом казкових істот : тролів, гномів, фей, то ворожих, то доброзичливих до людей. Григ - геній твердження. У «Пер Гюнті» він виділив з усього ідейного і сюжетного багатства п'єси тему очищуючої, беззавітної та вірної любові. І тепер важко представити драму Ібсена поза її музичним прочитанням Григом.
Дія балету «Пер Гюнт» відбувається на початку XIX століття в Норвегії і Північній Африці. Цей спектакль національний і в той же час зрозумілий для глядачів будь-якої країни. У основі сюжету - розповідь про пригоди  селянського хлопця, витівника Пера, що   в житті   був  собою задоволеним. Дві жінки, що люблять Пер Гюнта, - мати Озе і юна Сольвейг - усе життя провели в очікуванні, а Пер Гюнт в мандрах і пригодах. Вмираючій матері він розповідає про свої подорожі, втішаючи її у останні хвилини. До Сольвейг Пер приходить  вже старим і нещасним, усвідомивши, що життя його витрачене даремно.