20 10 18 1001 ukr

Karabas prodazha biletovlogo internet bilet logo111

20 ЖОВТНЯ, 18:30 Продолжительность 2 год. 00 хв.

 

Тисяча та одна ніч

Фікрет Аміров, балет

Шехерезада Світлана Калашникова
Шахріяр Андрій Козарєзов
Нуріда Світлана Ісакова 
Раб Володимир Василенко
Вокаліз Юлія Форсюк, дипломант міжнародних конкурсів
диригент Юрій Яковенко, заслужений діяч мистецтв України

 

 

 

 

 

DSC 0143ASH 257407

Композитор Фікрет Аміров
Лібрето Маскуда і Рустама Ібрагімбекових
Диригент заслужений діяч мистецтв України Юрій Яковенко
Хормейстер заслужений діяч мистецтв України Олена Чумак
Балетмейстер Віктор Шкілько
Художник народний художник України Леонід Братченко
Тривалість 2 чгод. 00 хв.
Прем'єра в ХНАТОБ березень 1984 року

 

Балет відомого азербайджанського радянського композитора Фікрета Амірова «Тисяча та одна ніч» був створений ще в 1979 році, проте і в наш час з успіхом йде на багатьох сценічних майданчиках. В основу лібрето покладено знамениті східні казки Шехерезади (зокрема, про пригоди Синдбада-мореплавця, про птаха Рухх, про Аладдіна та принцесу Будур, про Алі-Бабу, який переміг сорок розбійників).
Музика «Тисяча та однієї ночі» приваблює складною східною ритмікою, надзвичайною співучістю мелодій, класичною впорядкованістю. Це дає хореографу широкі можливості для її інтерпретації. Цитуючи танцювальний фольклор арабських країн, він майстерно перекладає його мовою класичного балету. Казковий Схід, світ реальний та фантастичний, драматичні зіткнення та піднесені почуття, тонкий гумор та бешкетування – все це складається в єдине святкове видовище, позначене пластичною виразністю.
… Гнів та біль в серці Шахріяра: улюблена дружина зрадила його. В нестримному пориві герой вирішує знищити всіх жінок своєї держави. Але несподівано у світі зла ​​й насильства з’являється Краса й Мудрість –
Шехерезада. Своїми казками вона не просто розважає розгніваного Шахріяра, а по-своєму бореться з його жорстокістю. Поступово в серці героя прокидається любов. Тисячу й одну ніч проведе він у країні казок Шехерезади, перш ніж знову відчує віру в любов та світлі почуття.

 

ASH 2677DSC 0092SHA 9909

Зміст

Гнів і біль в серці Шахріяра - улюблена дружина під час його відсутності зрадила його. У нестримному гніві він вирішує винищіти всіх жінок в державі. У світ зла ​​і насильства входить краса і мудрість - це Шехерезада. Своїми казками вона не просто розважає розгніваного Шахріяра, а по-своєму бореться з насильством та жорстокістю, стверджуючи в світі красу, мудрість, любов і добро. У боротьбі їй допомагають птиця Рухх, Алладін зі своєю чарівною лампою, Алі-баба і інші герої казок. Поступово в запеклому серці Шахріяра пробуджується любов. Тисячу і одну ніч проведе він у країні казок Шехерезади, перш ніж знайде віру в любов і добро.

Дія 1

У далекій східній країні правив молодий могутній цар Шахріяр. Всією душею любив він свою дружину Нуріду, але одного разу, повернувшись з полювання, він застає її в обіймах раба. У божевільній люті вбив Шахріяр невірну, але не зцілила його душу помста. Обдурений чоловік, принижений правитель приходить до страшного рішення - страчувати всіх молодих жінок країни. Щоночі приводять до нього нову красуню, яку на світанку кати позбавляють життя. Несамовитий в своєму гніві Шахріяр і марні благання приречених на смерть. У світ зла ​​і насильства, в покої Шахріяра, входить краса і мудрість - Шехерезада. Щоб скоротити час ранкової зорі, вона розповідає Шахріяру чарівні, інтригуючі історії. Перші промені сонця переривають розповідь. Шахріяр велить зберегти Шехерезаді життя до наступного ранку.

Дія 2

У запеклому серці Шахрияра пробуджується любов, але не відразу він здається. Починається боротьба розуму зі злом, любові з ненавистю. Щоночі постають перед внутрішнім зором Шахріяра мудрі казки Шехерезади: казка про Синдбада-мореплавця і птаху Рухх, сказання про східний базар, казка про Алладіна, красуню Будур і злого чаклуна-Візира; казка про Алі-бабу, його розумницю-дружину Марджане і сорок розбійників... Тисячу і одну ніч проведе він у невідомій йому досі прекрасній країні казок, перш ніж знову набуде віру в любов і добро. На тисячу першу ніч розтануло серце Шахріяра. Зцілений любов'ю, він дарує життя Шехерезаді.

ASH 2606