25 12 18 swan lake ukrzabronyuvaty bilet
25 ГРУДНЯ, 18:30 Продолжительность 3 год. 15 хв.


Лебедине озеро

Петро Чайковський, балет

 

 

Одетта, Оділія  Ярина Котис, дипломант міжнародних конкурсів (Львів)
Зігфрід Олександр Омельченко, дипломант мужнародних конкурсів (Дніпро)
Ротбард Микола Джура
Блазень Ігор Хомещак 
диригент Юрій Яковенко, заслужений діяч мистецтв України 

  

 

 

 

  

SHA 0734SHA 1480SHA 1639

Композитор Петро Чайковський
Лібрето Володимир Бегічев, Василь Гельцер
Прем'єра в ХНАТОБ жовтень 1985 року

Романтичні образи цього балету хвилюють і дорослих і юних глядачів, а Білий Лебідь давно вже став символом балетного мистецтва. Балет «Лебедине озеро» П.І. Чайковського – знаковий спектакль для ХНАТОБу. Саме цим балетом відкривала свій перший сезон балетна трупа нашого театру в далекому 1925 році. І далі «Лебедине озеро» стало ніби провідною зіркою для всієї історії становлення та розвитку харківського балету. Легенда нашої сцени – зіркова пара Світлана Коливанова та Теодор Попеску – запропонувала таку  інтерпретацію образів головних героїв, яку дбайливо підтримує в сучасних постановках балету нове покоління  танцівників. Цікаво, что перші у житті   гастролі молодої солістки Великого театру М. Плісецької відбулись на харківській сцені саме  в «Лебединому озері».

Слава харківського балету, завдяки досконалості постановки з оригінальною хореографією М. Петіпа та Л. Іванова, супроводжувала  гастролі балетної трупи на багатьох  найвідоміших сценах світу. Вона    і зараз продовжує збирати захоплені відгуки. 
Казковий сюжет «Лебединого озера» П. І. Чайковського за мотивами старовинної німецької легенди розповідає про прекрасну дівчину, перетворену чаклуном на білого лебедя. Образ чарівної Одетти відтіняє повна її протилежність – чорний лебідь Оділія – емоційна, пристрасна та ефектна злодійка. Партії обох героїнь за традиціями виконує одна балерина, розкриваючи контрастний спектр образно-емоційних станів.
У сценографії архітектура палацу, чарівні пейзажі, оточуючі головне місце дії спектаклю – лебедине озеро – стали тим тлом, на якому   розгортається  драма, фантастична і у той же час цілком реальна. Це романтичний балет, в якому виразно  звучить захоплююча і несамовита в своїй експрессії  тема кохання, одна з кращих мелодій, що була написана        П. Чайковським і досконало відтворена у хореографії  на балетній сцені. 

SHA 1614SHA 1676SHA 1607

Зміст

Перед замком можновладної принцеси веселиться молодь. Танці блазня змінюються танцями фрейлін та кавалерів.

Принцеса попереджає сина: сьогодні він має обрати собі наречену. Але принцеві сумно: він ще не знає дівчини, яку хотів взяти собі за дружину.

Біла зграя лебедів привертає увагу принця, і він іде за нею.

Серед лісу, біля руїн похмурого замка, застигло озеро. Білі лебеді виходять на берег. Найпрекрасніша з них несподівано перетворюється на чарівну дівчину і розкриває принцеві таємницю: злий чаклун перетворив на лебедів Одетту і її подруг. Звільнити від чарїх може лише щире перше кохання. Зігфрід палко присягається у вірності і коханні. Їх розмову підслуховує злий чарівник.

В замку принцеси почався бал.

Серед гостей з'являється Ротберт - злий чарівник. З ним його дочка - Оділлія, надзвичайно схожа на Одетту.

Зігфрід, гадаючи, що перед ним дівчина-лебідь, обирає її своєю нареченою. Чаклун торжествує: клятву дану Одетті, порушено.

Зігфрід бачить на мить справжню Одетті і розуміє, що сталося.

Схвильований, біжить він до берега озера.

Похмура, тривожна ніч. Вражена горем, Одетта розповідає подругам про зраду Зігфріда.

Зігфрід намагається переконати кохану, що він вірний їй...

Злий чарівник закликає проти закоханих сили природи. Але ніщо вже не може їх розлучити. В поєдинку з чаклуном перемагає принц.

Лихі чари зникають. Одетта, принц, дівчата радісно линуть назустріч променям сонця.

SHA 1640