pandora ukr 23 02

zabronyuvaty bilet

Karabas prodazha biletovlogo internet bilet logo111

23 ЛЮТОГО, 18:30 Продолжительность 2 год. 00 хв.

Містерії Пандори

Ріхард Вагнер, балет 

Пандора Олена Шевцова, заслужена артистка України
Ельпіс Денис Панченко
Гектор Тарас Ковшун
Зевс Олексій Князьков, лауреат міжнародних конкурсів
Гефест Денис Онуфрійчук
диригент Дмитро Морозов, головний диригент Cxid Opera, лауреат міжнародних конкурсів

  

 

У Харківському національному академічному театрі опери та балету ім. М.Лисенка / СхідOPERA готується цікавий творчий проект, прем'єру якого можна буде побачити вже в лютому. Його автором є художній керівник балету, заслужена артистка України Антоніна Радієвська, яка, до речі, незабаром відсвяткує 20-річчя творчої діяльності виконанням головної ролі у балеті «Собор Паризької Богоматері». Одночасно вона готує нову постановку як балетмейстер разом з головним диригентом театру Дмитром Морозовим, співавтором музичної редакції Павлом Багинським і художником, заслуженим артистом України Олександром Лапіним.

Задум нового балету унікальний. По-перше, він буде поставлений на музику великого німецького композитора Рихарда Вагнера, музика якого після 1935 року звучала в нашому театрі тільки в концертних програмах. Оригінальний і сам задум постановки під назвою «Містерії Пандори», автором лібрето якої також є А. Радієвська. Вона притягнула в якості героїв персонажів античних міфів, і, найперше, Зевса, Прометея і красуню Пандору, яку в пролозі зліпили боги на Олімпі.

Проте основна дія балету відбувається на нашій грішній землі, куди потрапляє і загрозлива Скринька Пандори з нещастями, і колишні мешканці Олімпу, що отримали людський вигляд. До прем'єри не розкриватимемо інтригу задуму і подробиці розвитку сюжету. Але важливо, що, як і в нашому житті, в цій історії «надія помирає останньою». А грецькою надію звуть Эльпіс, тобто самовідданий юнак з цим ім'ям теж стане героєм балетного оповідання, а їх з Пандорою з'єднає велике почуття кохання.

Спектакль задуманий, за вагнерівськими масштабами, як грандіозне дійство за участі усієї балетної трупи. Талановиті творці балету не просто з надією підходять до його створення, а упевнені в успішній реалізації свого проекту.