21 06 19 theBat ukrzabronyuvaty bilet

Karabas prodazha biletovlogo internet bilet logo111

21 ЧЕРВНЯ, 18:30 Продолжительность3 год. 15 хв.

 

Летюча миша

Йоганн Штраус, опера

Генріх  Володимир Козлов, лауреат міжнародних конкурсів 
Розалінда Юлія Піскун, лауреат міжнародних конкурсів
Адель Тамара Гармаш, заслужена артистка України
Альфред Ігор Бондаренко 
Фальк Микита Маринчак, лауреат міжнародного конкурсу 
Франк Михайло Олійник, заслужений артист України
Орловський Євгеній Лисицький, лауреат міжнародних конкурсів
Блінд Сергій Леденьов
Лесничий, Громовержець Ігор Корнатовський 
Черговий в'язниці Костянтин Улибін 
Помічник чергового в'язниці Анатолій Косінов 
диригент Павло Багінський

  

Композитор Йоган Штраус
Лібрето

М. Ердмана (за мотивами А. Мельяка і Л. Галеві), вірші М. Вольпіна 

Режисер-постановник Олександр Лебедєв
Художник-постановник Надія Швець, заслужений художник України
Хормейстер-постановник Олена Чумак, заслужений діяч мистецтв України
Хореограф-постановник Лариса Александрова
Спектакль вже третє століття не сходить з театральних сцен, залишаючись найулюбленішим твором у своєму жанрі. Музика Й.Штрауса передає атмосферу передчуття свята, а головна тема, що проходить через увесь сюжет комедії, - віддана любов в сім'ї, чистота помислів, справжнє щастя, до якого прагне кожна людина. Сюжет цієї комічної опери можна описати однією фразою «невірний чоловік закохується у власну дружину», проте нехитра історія розкривається дуже яскраво, засобами музики, танців та іскрометного гумору.

 

Зміст опери

Дія І.

Будинок Айзенштайнів. Альфред, молодий прихильник дружини Генріха Айзенштайна Розалінди, співає під вікном серенаду. Але замість Розалінди її чує покоївка Адель. Розалінди немає і, щоб застати її увечері на самоті, Альфред віддає Адель запрошення на бал до князя Орловського.
Генріх Айзенштайн, після недозволеного полювання засуджений на вісім діб у в’язниці. Генріх звинувачує у цьому адвоката Блінда, який програв процес. З’являється Фальк, друг Генріха. Він запрошує його на маскарад. Генріх їде з Фальком, сказавши дружині, що прямує у в’язницю.
Вечір. Розаліна насамоті. Альфред, скориставшись підказками Аделі, входить до будинку без перешкод. Розгублена Розалінда не знає як позбутися настирливого гостя, а Альфред від вжитого алкоголю стає все наполегливішим. Але плани Альфреда порушені приходом директора в’язниці Франка. Йому треба забрати Айзенштайна, який не з’явився до місця ув’язнення. Аби не скомпрометувати себе, Розалінда видає Альфреда за свого чоловіка. У руках Франка вона бачить запрошення на маскарад, таке саме, яке було й у Фалька. Розалінда здогадується, що Генріх на маскараді у князя Орловського.

 

Дія ІІ.

Маскарад. Привітний господар відкриває бал куплетами-присвяченням: у нього на святі немає чоловіків та їх дружин – усім на ніч Орловський дає «розлучення». Натхненні цією розвагою, гості розходяться по парку у пошуках швидкоплинних захоплень. Серед них Генріх і Фальк. Кожен з них вже обрав собі предмет захоплення на цю ніч. Друзі не підозрюють, що під маскою баронеси фон Гренфенштрум приховується покоївка Адель, до якої залицяється Фальк. А під маскою летючої миші – предмет захоплення Генріха – його дружина Розалінда, яка стає однією з зірок маскараду. Чоловік впевнений, що зустрів найчудовішу жінку в світі. Вже під ранок, познайомившись з Франком, Генріх несподівано дізнається, що той увечері вже відвіз нібито Айзенштайна з дому у в’язницю. Думка про зраду дружини приголомшує Генріха, і він поспішає у в’язницю для помсти.

 

Дія ІІІ.

В’язниця. Нічне чергування було б тут нестерпно довгим, якби не вино – цю мудрість Черговий спіткав давно. Альфред, навпаки, до ранку відігнавши хміль, вимагає адвоката. Вривається Генріх, зіткнувшись з адвокатом Бліндом. Генріх переодягається у мантію, аби під маскою адвоката дізнатись правду. Він влаштовує Альфреду й Розалінді, яка теж прийшла до в’язниці, допит. Плащ приховує вбрання Розалінди, і Генріх спочатку не впізнає в ній «летючу мишу». Але час викриття настав. Генріх кається в провині, Розалінда його пробачає. Всі гості Орловського начолі з князем прибувають до в’язниці. Адель, визнана усіма як баронеса, зізнається, що вона актриса театру, який належить Фалькові. Всі вражені її талантом, а також «вірністю» Генріха, який всю ніч залицявся до власної дружини.