29 06 19 pikovaya ukrzabronyuvaty bilet

Karabas prodazha biletovlogo internet bilet logo111

29 ЧЕРВНЯ, 18:30 Продолжительность3 год. 20 хв.

Пікова Дама

Петро Чайковський, опера

Графіня Лілія Кутищева, заслужена артистка України
 Герман Олександр Шульц, лауреат міжнародного конкурсу
Ліза Марія Максакова
Єлецький Євгеній Лисицький, лауреат міжнародних конкурсів 
Поліна  Віктория Житкова, дипломант міжнародних конкурсів 
Томський Дмитро Маклюк, заслужений артист України
Сурін Андрій Калюжний, лауреат міжнародних конкурсів 
Чекалінський Олександр Золотаренко, лауреат международных конкурсов 
Чаплицький Ігор Корнатовський 
Нарумов Сергій Крижненко 
Прилепа Вероніка Шут, лауреат міжнародних конкурсів 
Гувернантка Вероніка Коваль, лауреат міжнародних конкурсів 
Маша Юлія Форсюк, дипломант міжнародних конкурсів 
Розпорядник Сергій Леденьов
диригент Дмитро Морозов, головний диригент ХНАТОБ, лауреат міжнародних конкурсів

 

 

 

Композитор Петро Чайковський
Лібрето

М. Чайковського за мотивами повісті О. Пушкіна

Режисер-постановник Володимир Лукашев, народний артист України
Хормейстер-постановник Олексій Чернікін, заслужений діяч мистецтв України
Художник-постановник Леонід Братченко, народний художник України
Балетмейстери Віктор Гудименко, заслужений артист України Володимир Соболєв
«Пікова дама» П. Чайковського – одна з найзагадковіших і наймістичніших опер XIX століття. Чим є наше життя? Дійсно «грою»? Якщо так, які робити ставки? І що станеться, якщо покласти на вівтар гри кохання? Ці та багато інших питань заклали в «Піковій дамі» два генія – Олександр Пушкін і Петро Чайковський. 23 травня на сцені Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка свою версію оперного шедевру представить оркестр Схід OPERA під управлінням головного диригента театру, лауреата міжнародних конкурсів Дмитра Морозова, артисти хору (головний хормейстер – заслужений діяч мистецтв України Олексій Чернікін) і чудові солісти. У ролі бентежного Германа - соліст Одеської національної опери Олександр Шульц, якого роздирають протиріччя, гордої Графині – провідна солістка Схід OPERA, заслужена артистка України Лілія Кутищева, в ролі ніжної і вразливої Лізи – співачка унікального акторського обдарування, яка неодноразово з великим успіхом виступала на харківській сцені – Марія Максакова.

Повість Пушкіна, яку Петро Ілліч Чайковський взяв за основу опери - це відображення долі гравця, людини, яка покірно слідує за містичною грою випадку. Музика говорить про інше як людина перетворюється під впливом кохання. І тоді ставить на карту все, навіть власне життя...

 

Зміст опери

Дія І.

Картина 1. Петербург, кінець ХІХ століття. Друзі Германа стурбовані його пристрастю до азартних ігор. До Літнього саду приходять Герман і граф Томський. Герман зізнається, що закоханий у прекрасну незнайомку, спадкоємицю багатого знатного роду. Князь Єлецький повідомляє приятелям про свої заручини з онукою старої графині. Герман вражений: його кохана – наречена Єлецького. Томський розповідає містичну історію про таємницю трьох карт, що колись допомогли Графині виграти великі гроші. Починається гроза, але буря не страшить Германа – він присягає, що Ліза буде належати йому, або він помре.
Картина 2. Кімната Лізи в будинку графині. Тут і її подруги. Гувернантка припиняє їх пісні й танці: графиня гнівається, прийшов час розходитися. Ліза лишається насамоті зі своїми почуттями: вона закохана в Германа. З’являється Герман та освідчується Лізі у коханні. Графиню непокоїть підозра, але Герман встигає сховатися. Коли стара йде, Герман і Ліза зізнаються одне одному у коханні.

 

Дія ІІ.

Картина 1. Бал у багатого сановника. Єлецький запевняє Лізу у своєму коханні, але вона ухиляється від розмови. Ліза дає Герману ключ від будинку Графині. Герману здається, що сама доля допомагає йому дізнатися таємницю трьох карт.
Картина 2. Спочивальня графині. Повернувшись з балу, вона згадує молодість. З’являється Герман і просить, а потім й погрозами вимагає відкрити йому таємницю трьох карт. Раптово Графиня помирає. Герман не чує докорів Лізи, яка з’являється у кімнаті – зі смертю Графині руйнуються його надії на щастя.

 

Дія ІІІ.

Картина 1. Казарма Германа. Він читає листа від Лізи, в якому вона призначає йому побачення. У маренні йому являється привид Графині, який розкриває Герману три виграшні карти – трійку, сімку, туз.
Картина 2. Набережна Зимової канавки. Ліза сподівається, що Герман невинний у смерті Графині. Герман, одержимий думкою про три карти, відштовхує Лізу та біжить до грального дому. Ліза у відчаї кидається у воду.
Картина 3. Гральний дім. У розпалі гри з’являється Герман. Двічі поспіль він виграє. Але коли проти Германа грає князь Єлецький, замість безпрограшного туза у руках Германа опиняється дама пік. Герману ввижається привид Графині. Герман гине з іменем Лізи на вустах.