14 09 19 apelsin ukr

zabronyuvaty bilet

Karabas prodazha biletovlogo internet bilet logo111

14 ВЕРЕСНЯ, 18:30 Продолжительность 2 год. 00 хв.

Любов до трьох апельсинів

Сергій Прокоф'єв, опера

 

Король Сергій Крижненко 
Принц Максим Ворочек, лауреат міжнародних конкурсів
Принцеса Кларіче Вікторія Житкова, дипломант міжнародних конкурсів
Леандр Андрій Даценко
Труффальдіно Олександр Золотаренко, лауреат міжнародних конкурсів
Панталон Володимир Козлов, лауреат міжнародних конкурсів
Маг Челій Сергій Замицький, лауреат міжнародних конкурсів
Фата Моргана Алла Мішакова, лауреат міжнародних конкурсів
Нінетта Юлія Антонова, лауреат міжнародного конкурсу
Лінетта Наталя Матвєєва, лауреат міжнародного конкурсу
Ніколетта Лілія Кутищева, заслужена артистка України
Смеральдіна Вероніка Коваль, лауреат міжнародних конкурсів
Фарфарелло Володимир Гращенко
Кухарка Михайло Олійник, заслужений артист України
Церемоніймейстер Ігор Корнатовський
Диваки Євгеній Лисицький, лауреат міжнародних конкурсів
  Микита Маринчак, лауреат міжнародного конкурсу
  Костянтин Улибін
  Сергій Леденьов
  Євгеній Гаврись
  Роман Гордєєв, лауреат міжнародного конкусу
диригент Дмитро Морозов, головний диригент СхідOpera, лауреат міжнародних конкурсів

 

 

 

 

 

 

 

 

Композитор Сергій Прокоф'єв
Лібрето

С. Прокоф’єва за мотивами казки К. Гоцці

Режисер-постановник Армен Калоян, лауреат міжнародних конкурсів
Диригент-постановник Дмитро Морозов, лауреат міжнародних конкурсів
Хормейстер-постановник Олексій Чернікін, заслужений діяч мистецтв України
Художник-постановник Алія Байтенова
На сцені Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. В. Лисенка/Схід OPERA відбулась довгоочікувана прем'єра однієї з найжиттєрадісніших опер ХХ століття – «Любов до трьох апельсинів» нашого земляка Сергія Прокоф'єва. Усього через три мысяці з прем'єри на харківській сцені його ж балету «Ромео і Джульєтта». Але якщо про першу виставу можна сказати, що «немає повісті сумнішої на світі», то веселіше за цю оперу мало що можна пригадати.

Написаний ще в 1919 році, цей твір став першою комічною оперою молодого композитора і містить кращі риси його неповторного стилю: пустотливий (часто навіть «хуліганський») гумор, насичену яскравим гротеском незвичайну музичну мову, гострі ритми, мелодії-шлягери, які миттєво запам'ятовуються. У Харкові «Любов до трьох апельсинів» була вперше поставлена ​​на великій сцені Схід OPERA (необхідно зазначити, що в кінці минулого століття відбулася її перша харківська постановка в оперній студії нашого університету мистецтв).
Варто відвідати оперу і самому переконатися, що кожен з глядачів, як і головний герой опери Принц, син короля Треф, здатний закохатися в три апельсини! А вже в музику Прокоф’єва, завдяки її виконавцям – й поготів.

 

Зміст опери

 

Пролог.

Трагіки, Коміки, Лірики й Пустоголові сперечаються, який драматичний жанр кращий. Суперечка переходить у бійку. Диваки розбороняють забіяк. Глашатай оголошує зав’язку сюжету: наслідний принц хворий на іпохондрію.

 

Дія І.

Картина 1. Король Треф і його радник Панталон журяться з приводу хвороби Принца, яка викликана його захопленням трагічною поезією. Іпохондрія може бути вилікувана лише сміхом, тому Панталон доручає блазневі Труфальдіно організувати велике свято. Король дає таке ж доручення першому міністрові Леандрові, не підозрюючи, що він насправді бажає Принцу смерті.
Картина 2. Маг Челій, покровитель Короля, і відьма Фата Моргана, що підтримує Леандра і Кларіче (племінницю Короля і коханку Леандра), грають в карти в оточенні чертенят, щоб визначити, хто візьме верх. Челій програє три рази поспіль.
Картина 3. Леандр і Кларіче змовляються вбити Принца, аби трон дістався їм. Трагіки схвалюють такий задум. Розмову підслуховує служниця Смеральдіна. Коли Леандр викриває її, Смеральдіна зізнається, що служить Фата Моргані, яка підтримує Леандра.

 

Дія ІІ.

Картина 1. Труфальдіно безуспішно намагається розсмішити Принца і переконати його з'явитися на святi. Не витримавши, він хапає Принца і несе на свято силоміць.
Картина 2. Перед очима Принца розгортаються святкові розваги, але він залишається до них байдужим. З’являється Фата Моргана у вигляді злиденної старої, щоб не допустити сміху Принца, тобто його зцілення. Труфальдіно відштовхує її. Фата Моргана незграбно валиться на землю, задираючи ноги. Це видовище народжує у Принца істеричний регіт. До його сміху приєднуються всі інші, крім Леандра і Кларіче. Розгнівана відьма заклинає принца – тепер він хворіє «любов'ю до трьох апельсинів». Принц миттєво збирається на їх пошуки та бере з собою Труфальдіно.

 

Дія ІІІ.

Картина 1. Челій повідомляє Принцеві і Труфальдіно, де зберігаються три апельсини, і попереджає, що їх можна відкривати тільки поблизу води. Він також вручає Труфальдіно чарівний бантик. За його допомогою можна вгамувати грізну Куховарку, яка боронить апельсини в палаці відьми Креонти. До палацу їх приносить вітер, що ним дмухає диявол Фарфарелло.
Картина 2. Використовуючи бантик, щоб відволікти Кухарку, Принц і Труфальдіно викрадають апельсини, і тікають.
Картина 3. Принц і Труфальдіно тягнуть апельсини, що сильно збільшились, через пустелю. Доки Принц спить, змучений спрагою, Труфальдіно відкриває два апельсини, з яких виходять принцеси Лінетта і Ніколетта й тут же просять Труфальдіно дати їм напитися. Не вгамувавши спрагу, принцеси помирають. Вражений Труфальдіно поспішає втекти. Коли Принц прокидається, він бачить мертвих принцес. Повз проходить загін солдатів. Принц наказує їм поховати загиблих принцес. Він розкриває останній апельсин, з якого показується принцеса Нінетта. Принц і Нінетта закохуються одне в одного. Диваки, зглянувшись, виносять на сцену відро води, завдяки чому Нінетта не вмирає. Принц бажає одружитися з Нінеттою та кличе її до палацу, але принцеса просить, щоб він спершу попередив Короля і приніс їй належне вбрання. У його відсутність Фата Моргана перетворює Нінетту в величезного щура і замінює її Смеральдіною. Коли Принц повертається, то Смеральдіна переконує всіх, що Принц обіцяв одружитися саме на ній.

 

Дія ІV.

Картина 1. Маг Челій і Фата Моргана звинувачують одне одного в нечесній грі. Диваки обманом ув'язнюють відьму в вежі. Челій поспішає на допомогу Принцеві.
Картина 2. Маг Челій знімає чари з Нінетти. Змовників викривають і засуджують до страти, але Фата Моргана допомагає їм бігти. Опера закінчується славослів'ям на честь Принца і Принцеси.