29 09 19 carmen ukrzabronyuvaty bilet

Karabas prodazha biletovlogo internet bilet logo111

29 ВЕРЕСНЯ, 18:30 Продолжительность 3 год. 20 хв.

 

Кармен

Жорж Бізе, опера

 Кармен Марія Раткова (Італія)
Хозе Костянтин Андрієв (Одеса)
Ескамільо Шігео Окамото (Японія)
Мікаела Юлія Піскун, лауреат міжнародних конкурсів
Цуніга Юрій Кудрявцев
Моралєс, Данкайро Микита Маринчак, лауреат міжнародного конкурсу
Фраскіта Олена Старікова, заслужена артистка України
Мерседес Олеся Мишаріна, дипломант міжнародного конкурсу
Ремендадо Сергій Леденьов
диригент Павло Багінський

 

SHA 3709SHA 3734SHA 9617

Композитор Жорж Бізе
Лібрето Анрі Мельяк, Людовик Галеві за однойменною повістю П. Меріме
Режисер

головний режисер Схіd OPERA, лауреат міжнародних конкурсів

Армен Калоян

Художник заслужений артист України Олександр Лапін
Хормейстер

головний хормейстер Схіd OPERA, заслужений діяч мистецтв України

Олексій Чернікін

Хормейстер дитячого хору Олена Першина
Хореограф Олена Розіна
Мова виконання французський

 

Опера Ж. Бізе «Кармен» має безпрецедентну популярність вже майже протягом 150 років. Її запальні мелодії: хабанера, куплети тореадора, проникливі ліричні епізоди (арія Хозе «з квіткою» та ін.) у музичному середовищі на слуху так само, як найпопулярніші народні й естрадні пісні.

Сюжет опери запозичено з однойменної новели французького письменника П. Меріме. Досвідчені літератори А. Мельяк та Л. Галеві майстерно розробили лібрето, наситивши його драматизмом, поглибивши емоційні контрасти, створивши виразні образи, багато в чому відмінні від їх літературних прототипів. Музика втілила задум лібретистів з тонким почуттям міри, при цьому поєднуючи чуттєвість, запал і сильний аромат іспанського фольклору – частково автентичного, а частково вигаданого.
Трагедія розгортається на тлі кориди, серед білого дня, коли від смерті ніде сховатися. Й від свободи, що обертається на трагедію, героїню відокремлює усього лише один змах гострої навахи.

 

SHA 9801SHA 9730SHA 9637

Зміст опери

 

 

Дія 1

Ідія. Севілья. Вартове приміщення біля тютюнової фабрики. Тут завжди пожвавлення. Селянка Мікаела приносить для свого нареченого, сержанта Хозе, лист від матері. Але Хозе ще немає і Мікаела вирышуэ прийти пізніше.
Площу заповнюють роботниці фабрики. Серед них Кармен. Їй сподобався Хозе, думки якого - з нареченою. Проходить трохи часу, і з фабрики знову вибігає збуджений натовп. Кармен у сварці поранила одну з працівниць. Капітан Цуніга наказує відправити Кармен у в'язницю. Циганка обіцяє Хозе свою любов, якщо він допоможе їй втекти. Хозе забуває про свої обов'язки. Кармен вільна, але Хозе заарештований.

 

Дія 2

У таверні Лілас Пастья відвідувачі зустрічають свого улюбленця Ескамільо. Залицяння тореадора до Кармен не мають ycпіху - її думки сьогодні з Хозе. Нарешті сержант приходить до таверни, але побачення Кармен і Хозе коротке - йому час до казарми. Це засмучує Кармен. З'являється капітан Цуніга, якому вона теж подобається. Лише втручання контрабандистів зупиняє сварку. Тепер у Хозе немає іншого виходу, як стати контрабандистом.

 

Дія 3

Вночі контрабандисти відправляються в гори. З ними Хозе і Кармен, любов якої до сержанта вже встигла охолонути. Карти передбачають їй фатальну долю. З'являється Ескамільо. Він розшукує циганку, щоб запросити її на коріду. Між Хозе і тореадором виникає бійка. Кармен рятує Ескамільо від ножа Хозе. Мікаела, яка принесла Хозе звістку про тяжку хворобу матері, вмовляє його повернуться до рідного дому...

 

Дія 4

Севілья. Час коріди. Подруги кажуть Кармен, що недалеко знаходиться Хозе. Кармен не відчуває страху. Благання Хозе марні, вона вільна і любить іншого.
Хозе вбиває Кармен. 

SHA 1809