20 10 19 sheherezadacarmen ukr

zabronyuvaty bilet

Karabas prodazha biletovlogo internet bilet logo111

20 ЖОВТНЯ, 18:30 Продолжительность 2 год. 00 хв.


Шехерезада. Кармен-сюїта

М. Римський-Корсаков, Ж. Бізе, Р. Щедрін, балет

 

Кармен-сюїта:  
Кармен Олена Шевцова, заслужена артистка України
Хозе Денис Панченко, лауреат міжнародних конкурсів
Тореро Денис Онуфрійчук
Рок Володимир Василенко
Шехерезада:  
Зобеїда Кристина Кадашевич
Золотий Раб Дмитро Васильєв
диригент Дмитро Морозов, головний диригент Схід Opera, лауреат міжнародних конкурсів

 

 

 

Композитор Микола Римський-Корсаков
Диригент-постановник Дмитро Морозов, головний диригент CхідOpera, лауреат міжнародних конкурсів
Хореографія Михайло Фокін
Постановник Ірина Сурнева, заслужена артистка Россії
Художник Надія Швець, заслужений художник України

Харківський національний академічний театр опери та балету ім. М. Лисенка продовжує знайомити глядачів з шедеврами світової хореографії. До репертуару театру включено балет на одну дію «Шехерезада». Його прем’єра відбулась під час фестивалю «СхідОпера» 5 жовтня.
У 1910 році один з найзнаменитіших хореографів усіх часів Михайло Фокін поставив одноактний балет на музику симфонічної сюїти Миколи Римського-Корсакова «Шехеразада» для антрепризи Сергія Дягілєва. Сюжетом для постановки прислужила одна з арабських казок збірки «Тисяча і одна ніч»  –  «Про царя Шахріяра та його брата».
Прем’єра відбулася під час "Російських сезонів" у Парижі 4 червня 1910 року і мала непересічний успіх: новаторська хореографія, екзотичне оформлення балету (художник Лев Бакст), славетні виконавці – харків’янка за походженням Іда Рубінштейн (Зобеїда) та народжений у Києві геній танцю Вацлав Ніжинський (Золотий раб).
Пізніше балетмейстери неодноразово зверталися до цієї симфонічної сюїти, однак хореографічне втілення Фокіна залишилося еталонним, і сьогодні вабить глядачівтак само, як століття тому.
В харківському оперному театрі цей балет уперше було втілено на сцені у 1941 р, а на початку шістдесятих років минулого століття він йшов разом з виставами на музику М. Равеля «Болеро» та «Франческою да Ріміні» П. Чайковського. Фрагмент історії про Шахріяра включено також у балет Ф.Амірова «Тисяча та одна ніч», що тривалий час утримується на нашій афіші.

Содержание

Нудьгуючого султана Шахріяра розважають одаліски та його улюблена дружина Зобеїда.
За намовою свого молодшого брата Шахземана, переконаного у жіночій зрадливості, Шахріар їде на полювання.
В гаремі тим часом розпочинається оргія, у розпалі якої султан несподівано повертається. Він наказує стратити своїх наложниць, євнухів та рабів.
Зобеїда вбиває себе.