31 01 20 svat ukrzabronyuvaty bilet

Karabas prodazha biletovlogo internet bilet logo111

31 СІЧНЯ, 18:30 Продолжительность2 год. 00 хв.

 

Сват мимоволі

Віталій Губаренко, опера

 Шельменко Микита Маринчак, лауреат міжнародного конкурсу 
 Шпак Сергій Крижненко 
Фенна Вероніка Коваль, лауреат міжнародних конкурсів 
Пазінька Олеся Мишаріна, дипломант міжнародного конкурсу 
Скворцов Олександр Золотаренко, лауреат міжнародних конкурсів 
Лопуцковський Сергій Леденьов 
Евжені Вікторія Житкова, дипломант міжнародних конкурсів 
Опецковський Дмитро Маклюк, заслужений артист України 
Аграфена Анна Помпєєва, лауреат міжнародного конкурсу 
Васька Костянтин Улибін 
Трошка Андрій Даценко
Кузька Ігор Бондаренко, лауреат міжнародного конкурсу 
Мотря Лілія Кутищева, заслужена артистка України 
Одарка Вероніка Шут, лауреат міжнародних конкурсів 
Афроська Тамара Гармаш, заслужена артистка України 
Парашка Олена Старікова, заслужена артистка України 
Домашка Наталія Матвєєва, лауреат міжнародного конкурсу 
Диригент Сергій Горкуша

 

Іскрометна комічна опера видатного харківського композитора, справжнього класика української музики Віталія Губаренка «Сват мимоволі», написаної на сюжет п'єси Г. Квітки-Основ'яненка «Шельменко-денщик». Автором лібрето оперного спектаклю стала Марина Черкашина, дружина і муза В. Губаренка, також харків'янка, а нині професор Національної музичної академії, одна з провідних музикознавців України. До речі, перше втілення цієї опери на харківській сцені успішно відбулося ще за життя композитора в 1985 році та було розраховано на індивідуальність першого оперного Шельменка - соліста нашої опери, видатного українського співака Миколи Коваля (1946-2018).
У цій опері гумором проникнуте усе: хитросплетіння сюжету, діалоги персонажів, які відбуваються на дотепній суміші української, російської та французької мов, а також музика – написана свіжою, сучасною мовою, де використані не тільки численні посилання на традиційні пісні та романси, а навіть висміюються деякі оперні штампи…
Ставити на харківській сцені історію, дія якої відбувається на Слобожанщині та яка написана трьома видатними харків'янами Григорієм Квіткою-Основ'яненком, Віталієм Губаренком та Мариною Черкашиною-Губаренко буде команда молодих та енергійних харківських постановників, що вже зарекомендували себе у яскравих творчих проектах.

Режисером - постановником є людина з унікальною творчою біографією Ганна Лісова: випускниця Харківського національного медичного університету, кандидат медичних наук, магістр педагогіки Вищої школи УІПА, випускниця Харківського національного університету мистецтв ім. І. Котляревського, магістр Міланського університету Бокконі. Г. Лісова проходила стажування в театрі La Scala (Мілан), після чого повернулася до рідного Харкова, де працює викладачем кафедри оперної підготовки Харківського національного університету мистецтв та є помічником головного режисера ХНАТОБу. Вона також автор спільного україно-італійського проекту «Binge Drinking».
Диригент постановник – лауреат міжнародних конкурсів Сергій Горкуша, випускник Харківського національного університету мистецтв ім. І. Котляревського (клас проф. А. Калабухіна). Молодий музикант удосконалював свою майстерність в Італії під керівництвом маестро Луїджі Гаджеро. Він учасник численних міжнародних фестивалів і майстер-класів. Як диригент-постановник виступив в проектах «Ніч в опері» (2017, ХНАТОБ) і в музичній комедії «Шерлок одружився!» (Режисер – О. Дугінов). С. Горкуша реалізував ряд концептуальних камерних і симфонічних програм, зокрема в галузі сучасної академічної музики, деякі з них в тісній співпраці з американським композитором Р. Кемероном-Вульфом.
Сценографом і автором костюмів вистави є досвідчена художниця і дизайнер Алія Байтенова. У випускниці Харківського художнього ліцею та Харківської державної академії дизайну і мистецтв в портфоліо шістнадцять реалізованих постановок і три вистави в роботі (на сценах театрів Харкова, Сум, Миколаєва, Чернігова та столиці України).
Вистава зацікавить і любителів дотепних комедій та поціновувачів сучасної академічної музики, і глядачів, які бажають поринути в атмосферу XIX століття й шанувальників свіжих режисерських рішень. Адже не зважаючи на уявну простоту сюжету, який вміщено в рамки позаминулого століття, актуальним він залишається досі, а в багатьох персонажах «Свата мимоволі» цілком можливо упізнати себе або своїх знайомих.