29 01 21 vivaldi ukrzabronyuvaty bilet

Karabas prodazha biletovlogo internet bilet logo111

29 СІЧНЯ, 18:30  Продолжительность 1 год. 30 хв.

 Увага! В репертуарі театру можливі зміни! 

Gloria. Пори року

Антоніо Вівальді, кантата

Солісти:  Елла Злотникова (скрипка) 
  Алла Мишакова, заслужена артистка України
  Олеся Мішаріна, дипломант міжнародного конкурсу 
  Вікторія Житкова, дипломант міжнародних кокнурсів
Диригенти: Юрій Яковенко, заслужений діяч мистецтв України 
  Дмитро Морозов, заслужений діяч мистецтв України 

 

Однією з родзинок січневого репертуару ХНАТОБ ім. М.В. Лисенка / Схід OPERA стане концерт, присвячений творчості Антоніо Вівальді. З композиторів епохи пізнього Бароко Вівальді – один з найбільш виконуваних і улюблених. Що характерно, відомий він не тільки професіоналам, а максимально широкому колу слухачів. І правда - ну хто ж не чув знамениті «Пори року»! Цей безумовний хіт прозвучить 29 січня у виконанні симфонічного оркестру театру під керуванням заслуженого діяча мистецтв України Юрія Яковенка, солістка – Елла  Злотникова (скрипка).

 Звичайно, інструментальна музика маестро і, зокрема, його знамениті «кончерто гросо» принесли йому гучну прижиттєву славу. Пізніше на якийсь час твори композитора були забуті, і тільки в середині XIX століття музика «рудого священика», як називали Вівальді сучасники, знову почала підкорювати серця слухачів.

А от численні вокально-симфонічні, як світські, так і духовні, твори Антоніо Вівальді стали відомі значно пізніше, ближче до середини ХХ століття. Сталося це після знахідки рукописів так званого «туринського зібрання». До цього численним шанувальникам композитора доводилося задовольнятися окремими свідченнями, що такі опуси існували – зокрема, одна з французьких газет XVIII століття повідомляла, що подібний твір було виконано у французькому посольстві в Венеції на честь дня народження принцеси.

До таких масштабних вокально-симфонічних творів відноситься і «Gloria», що складається з 12 частин, які утворюють закінчений музичний цикл. Її ви почуєте у виконанні хору (головний хормейстер – заслужений діяч мистецтв України Олексій Чернікін) і симфонічного оркестру ХНАТОБ ім. М.В. Лисенка / Схід OPERA під керуванням заслуженого діяча мистецтв України Дмитра Морозова. Солістки – заслужена артистка України Алла Мишакова, а також дипломантки міжнародних конкурсів Олеся Мішаріна таі Вікторія Житкова.