27 02 21 sleeping beauty ukr

zabronyuvaty bilet

Karabas prodazha biletovlogo internet bilet logo111

27 ЛЮТОГО, 18:30 Продолжительность2 год. 30 хв.

 Увага! В репертуарі театру можливі зміни!

Спляча красуня

Петро Чайковський, балет

Аврора Антоніна Радієвська, заслужена артистка України
Дезіре Дмитро Васильєв
Фея Бузку Ірина Хандажевська, заслужена артистка України
Фея Карабос Артем Рязанов
Принцеса Флоріна Катерина Андренко
Блакитний птах Тарас Ковшун
Кіт у чоботях Костянтин Цаприка 
Біла кішечка Ірина Проценко
Червона Шапочка Алла Троїцька
Сірий вовк Едуард Ласкаржевський
Фея ніжності Ірина Проценко
Фея жвавості Богдана Волошина (перший виступ)
Фея щедрості Аліса Коршунова
Канарейка Ксенія Стукаленко
Строгість Альбіна Кірік
   
Диригент Павло Багінський

 

Балет П.І. Чайковського «Спляча красуня» за казкою Ш.Перро разом із «Лебединим озером», та «Лускунчиком» входить до трійки найвеличніших музично-хореографічних спектаклів всіх часів. В Харкові балет був поставлений майстрами Петербурзької сцени – батьківщини класичних балетів П. І. Чайковського.  Чарівна казка про щирі почуття, про прекрасного Принца та чарівну Принцесу завжди пробуджує в серцях глядачів бажання мріяти та радіти разом із щасливими головними героями в фіналі-апофеозі. 
Сюжет казки не потребує особливого тлумачення – її люблять і дорослі та діти з наймолодшого віку. Неймовірна історія кохання, що долає безпробудний сон всього королівства і прекрасної красуні, здатна розчулити будь-якого глядача, особливо, коли розповісти  її доручається вишуканому хореографічному мистецтву.
 
Король Флорестан XIV та Королева радіють народженню доньки Аврори. На хрестини принцеси Аврори з’їжджаються гості. Під час свята у палаці з’являється фея Бузку з почтом: феями Ніжності, Жвавості, Щедрості, Безтурботності та Сміливості, кожна з яких щиро дарує свої якості новонародженій.
Переляканий слуга розповідає про наближення страшної феї Карабос, яку церемоніймейстер Каталабют забув запросити на свято. Зла фея пророкує, що принцеса назавжди засне, коли уколеться в’язальною спицею. Фея Бузку обіцяє Аврорі своє заступництво. Щоб запобігти нещастю, Флорестан XIV видає указ, що під страхом страти забороняє користуватись в’язальними спицями у королівстві.
Принцесі виповнилося 16 років. Всі готуються до святкування дня її народження.    Серед знатних гостей з’являється принцеса Аврора в оточенні фрейлін. Їй представляють наречених. Принцеса уважна до кожного, проте нікому не віддає переваги. До принцеси наближається стара з букетом троянд. Аврора приймає дарунок та кружляє з ним у вальсі, проте через мить уколюється спицею, прихованою серед квітів, і непритомніє. Стара, що принесла букет, перетворюється на злу фею Карабос. Вона радіє перемозі, а шпаги наречених Аврори не можуть її уцілити.
Фея Бузку - покровителька Аврори, теж не може згубити злі чари, проте спроможна пом’якшити їх. Аврора засинає, а разом з нею все королівство поринає у віковий сон. 
Минуло століття. У лісі полює принц Дезіре зі своїми друзями. Коли принц залишається на самоті, перед ним з’являється фея Бузку. Вона викликає образ Аврори, яку принц палко бажає побачити. Фея Бузку разом з Дезіре пливе у човні до   королівства, що поринуло у сон. Серед віковічних хащ фея Карабос та її слуги. Вони не дозволяють жодній людині потрапити до замку. Але перед владою феї Бузку вони мають розступитись. Принц поцілунком пробуджує Аврору, а з нею - все королівство. Підкорений красою принцеси, він просить у Флорестана XIV дозволу на шлюб. Весілля Аврори та Дезіре.   Серед численних гостей персонажі улюблених казок: принцеса Флоріна та Голубий Птах, Кіт у Чоботах та Кішечка, Сірий Вовк та Червона Шапочка, Попелюшка та принц Фортюне.
Свято завершує танок щасливих Аврори та Дезіре. Нема краю радощам присутніх. З’являється фея Бузку як символ всепереможного Добра, що завжди тріумфує над лихом.