04 03 21 romeo ta julietta ukr

zabronyuvaty bilet

Karabas prodazha biletovlogo internet bilet logo111

4 БЕРЕЗНЯ, 18:30 Продолжительность 2 год. 00 хв.

Увага! В репертуарі театру можливі зміни! 

Ромео та Джульєтта

Сергій Прокоф'єв, балет

Джульєтта Каріна Шатковська, лауреат міжнародних конкурсів 
Ромео Денис Панченко, заслужений артист України 
Тібальд Денис Онуфрійчук 
Бенволіо Ігор Хомещак 
Меркуціо Артем Рязанов 
 Паріс Микола Джура 
Годувальниця Ірина Волоснікова 
Мати Капулетті Тетяна Остроушко
Батько Капулетті Роман Тараненко 
Мати Монтеккі Альбіна Кірік
Батько Монтеккі Олег Кононов
Дон і Падре Лоренцо Олександр Фоміченко
Двійка Тібальда Костянтин Цаприка, Євгеній Гречаний
   
Диригент Юрій Яковенко, заслужений діяч мистецтв України

 

 

Композитор Сергій Прокоф'єв
Лібрето Л. Лавровського, А. Піотровського, С. Радлова, С. Прокоф'єва за мотивами однойменної трагедії У. Шекспіра
Диригент-постановник Юрій Яковенко, заслужений діяч мистецтв України
Художник-постановник Наталя Коцар
Художник х костюмів Олександр Лапін, заслужений артист України
Хореограф-постановник

Андрій Літвінов, народний артист Республіки Молдова

Балет С. Прокоф’єва «Ромео та Джульєтта» був уперше показаний не на батьківшині композитора (де не відразу знайшов визнання), а у Брно 1938 року. І лише постановка М.Лавровського на сцені Театру опери та балету ім. С.Кірова (1940) відкрила цьому новаторському творові шлях на сучасну балетну сцену. В Україні першим його втілив В.Вронський (Надірадзе) у столичному театрі (1955), а у Харкові першим був А.Пантикін (1967). Головні ролі виконували тоді зірки українського балету С. Коливанова та Т. Попеску, одну з провідних партій - М. Ковмір, згодом соліст Кіровського театру. А за диригентським пультом стояв один з метрів української диригентськой школи Є. Дущенко. Художнє рішення запропонував Л.Братченко.
У 1982 році свою версію «Ромео та Джульєтти» поставив для харків’ян земляк композитора з Донеччини В. Шкілько. І ось нове рішення хореографічної вистави на знаменитий шекспірівський сюжет. Над ним працює заслужений діяч мистецтв Молдови А. Литвинов (знайомий нашим глядачам по створенню власних хореографічних версій балетів «Коппелія» та «Корсар»). Вистава на музику класика ХХ століття С. Прокоф’єва укотре має сколихнути глядачів історією веронських коханців та застерегти світ від повторення безглуздої та смертельної ворожнечі.

 

Зміст вистави

Дія І.

1 картина. Ранок у Вероні. Ромео згадує про жорстоку Розалінду, яка не бачить його залицянь. Друзі Тібальда залицяються до служниць Розалінди. Меркуціо і Бенволіо сваряться з друзями Тібальда та вступають з ними у бійку. До них приєднуються інші представники ворогуючих кланів. Проливається перша кров. Місто розбуджене тривожним набатом, городяни збігаються на площу. З'являється герцог Веронський, який наказує опустити мечі і шпаги. Будь-кого, хто виступить на вулицях Верони зі зброєю в руках, чекає страта.
2 картина. Кімната Джульєтти. Дівчина пустує зі своєю Годувальницею. Входять батьки Джульєтти і кажуть їй, що шляхетний Паріс сватається до неї. Джульєтта здивована та збентежена, вона ще й не думала про заміжжя.
3 картина. Гості прямують на бал у палац Капулетті. Всіх зустрічає господар будинку – Капулетті. Меркуціо квапить своїх друзів Ромео і Бенволіо. Юнаки жартують, проте Ромео турбують погані передчуття.
4 картина. Урочисто відкривають танець на балу Капулетті чоловіки, за ними вступають дами. Після манірної і важкої ходи танець Джульєтти здається легким і повітряним. Усі в захваті, а Ромео не може відвести очей від незнайомої дівчини. Ромео і Джульєтта залишаються наодинці. Молоді закохуються один в одного. Їх першу зустріч перериває Тібальд, він упізнав Ромео і поспішає попередити свого дядька. Гості роз’їжджаються. Годувальниця пояснює Джульєтті, що юнак, якого вона покохала – син Монтеккі, заклятий ворог її родини.
5 картина. У місячну ніч під балкон Капулетті приходить Ромео. Джульєтта, яка мріє на балконі, упізнає юнака та спускається до нього в сад. Закохані сповнені щастям.

 

Дія ІІ.

1 картина. На площі Верони шумно й весело. Бенволіо і Меркуціо жартують з дівчатами. З'являється Годувальниця та передає Ромео записку від Джульєтти. Прочитавши її, Ромео поспішає з'єднати свою долю із коханою.
2 картина. Келія патера Лоренцо. Ромео благає падре повінчати його з Джульєттою. Лоренцо погоджується, сподіваючись цим шлюбом припинити ворожнечу. З’являється Джульєтта з Годувальницею. Лоренцо вінчає закоханих.
3 картина. Площа Верони. Навколо Бенволіо і Меркуціо танцює молодь. З'являється Тібальд. Побачивши своїх ворогів, він вихоплює шпагу і кидається на Меркуціо. Ромео намагається примирити їх, але Тібальд підступно ранить Меркуціо. Ромео в розпачі кидається на Тібальда та вбиває його. Бенволіо уводить Ромео. Капулетті над тілом Тібальда укотре присягаються помститися роду Монтеккі.

 

Дія ІІІ.

1 картина. Кімната Джульєтти. Ромео після першої шлюбної ночі ніжно прощається з коханою - за наказом герцога він висланий з Верони. З'являються Годувальниця і мати Джульєтти, за ними батько з Парісом. Мати повідомляє, що день весілля з Парісом призначений. Паріс висловлює свої ніжні почуття, але Джульєтта відмовляється виходити заміж. Батьки суворо докоряють доньці. Залишившись насамоті, Джульєтта вирішує порадитися з патером Лоренцо.
2 картина. У келії Лоренцо Джульєтта молить про допомогу. Лоренцо пропонує дівчині зілля, прийнявши яке вона стане схожою на небіжчицю. У відкритій труні її віднесуть в склеп, а Ромео прийде за нею.
3 картина. Вдома Джульєтта дає згоду на шлюб з Парісом, а потім випиває зілля й непритомніє. Настає ранок. Приходять подруги, щоб привітати її з майбутнім весіллям. Але Джульєтта не прокидається. Підійшовши до ліжка, вони жахаються, адже Джульєтта мертва.
4 картина. Вбиті горем батьки прощаються з Джульєттою. У склеп вбігає Ромео. Він обіймає кохану і, не в змозі жити без неї, випиває отруту. Але ось Джульєтта прокидається від тривалого «сну». Побачивши мертвого Ромео, вона заколюється його кинджалом.