chernyavskiy ukr

22 жовтня, 18:30

 

Концерт-бенефіс

відомого скрипаля, лауреата міжнародних конкурсів Ігоря Чернявського, який присвячений його 50-річному ювілею, відбудеться 22 жовтня у великій залі Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка.
Такі масштабні концерти для Ігоря Чернявського непоодинокі – його ім'я практично не сходить з афіш Харкова: в супроводі органу, клавесину чи фортепіано скрипаль виконує музику композиторів різних епох і стилів: від витонченого бароко до сміливих опусів композиторів ХХ століття.
Випускник Харківського державного інституту мистецтв (його викладачами були А. Юр'єв, Л. Холоденко, А. Аветисян), Ігор Чернявський вже в студентські роки проявив себе як блискучий виконавець-віртуоз, займав призові місця на престижних конкурсах, серед яких Concorso Internazionale di Musica Viotti (1995, Італія). З 1996 року почалася сольна та камерна концертна кар'єра Ігоря Чернявського. Виконавська діяльність музиканта налічує вже понад 100 сольних програм та понад 150 виступів на концертних майданчиках Європи; він приймав участь більш ніж у 200 філармонічних і міських концертах.
З 1995 року Ігор Чернявський викладає в своїй alma mater. Серед його учнів – заслужений діяч мистецтв Росії Галина Шевченко, викладач Воронезької консерваторії Марина Осипова, викладач державної Мюнхенській музичної школи для обдарованих дітей Надія Ронкін (Німеччина), перша скрипка Філадельфійського струнного квартету Юрій Воротніков (США), а також артисти оркестрів та викладачі музичних шкіл і училищ України.
Ігор Чернявський – частий гість в складі журі престижних всеукраїнських і міжнародних музичних конкурсів, а також регулярно проводить майстер-класси для юних музикантів.
Для свого бенефісу скрипаль обрав твори, які дозволять у всій повноті продемонструвати його блискучу віртуозну техніку і яскраву, емоційну виконавську манеру. Музикант вийде на сцену разом зі своїми колегами – лауреатами міжнародних конкурсів Аркадієм Коренєвим (альт) і Сергієм Старжинським (скрипка). У супроводі Камерного оркестру Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка (диригент – Юрій Яковенко) в концерті прозвучать «Концертна симфонія» В. Моцарта, «Концерт для двох скрипок з оркестром» та Концерт № 2 «Літо» з циклу концертів «Пори року» А. Вівальді, а також «Зима» з циклу «Пори року в Буенос-Айресі» А. П'яццолли.

  zabronyuvaty bilet