SHA 1868

 

ЧЕРЕВИЧКИ

опера

Композитор Петро Чайковський
Лібрето Яков Полонський
Мова виконання російська
Тривалість 3 год. 35 хв.

Вистава, за мотивами гоголівської «Ночі перед Різдвом» один з наймасштабніших і технічно найскладніших в Театрі. Зимова казка для дорослих розповість про чорта, коваля Вакулу і чародійні «черевички» для красуні Оксани. Чарівна фантастика в класичному жанрі перемежовується в з історією кохання, для якої немає ніяких перешкод, навіть якщо сам Чорт вирішить докласти до цього руку.

SHA 1877SHA 1895SHA 1885

 Головні герої

Вакула коваль
Солоха відьма, мати Вакули 
Біс  
Церемоніймейстер  
Чуб літній казак
Оксана донька Чуба 
Панас  
Черговий  
Пан Голова  
Шкільний вчитель  
Світлійший  
Старий запорожець  

SHA 3293SHA 3226SHA 1904

Зміст опери

Зима. Селище Диканька у місячну ніч напередодні Різдва. Солоха, яку усі вважають за відьму, залюбки збирається політати на помелі з Бісом. Нечистому кортить помститися синові Солохи Вакулі. Біс вирішив нагнати хурделицю і затримати у оселі Чуба, батька Оксани. Тоді закоханий у Оксану Вакула не зможе прийти до неї додому. І хоча задля цього Біс навіть поцупив місяця з неба, проте жодна імла або хурделиця не може зупинити Чуба, який разом із кумом Панасом прямують до Дяка відвідати його варенухи.
Оксана милується своїм відображенням у люстречку. Гарячі освідчення закоханого Вакули вона зустрічає глузуванням. Вакула необачливо виганяє з власної хати Чуба, який у млі переплутав куди йти. Після цього і Оксана жене Вакулу, хоча насправді кохає його.
У хаті Солохи до неї знову залицяється Біс. У двері стукають. Це Голова. Нечистий ховається у мішку. Потім те ж повторюється із Дяком та Чубом, які мріють втішитися з Солохою, але не хочуть, аби про це хтось дізнався. Останнім приходить засмучений Вакула, який виносить мішки на вулицю, гадаючи що там вугілля.
Молодь колядує, розважається. Оксана прилюдно оголошує, що вийде заміж за Вакулу, коли він здобуде їй черевички імператриці. Вакула більш не в змозі витримати глузування коханої . Біс пропонує Вакулі віддати душу за Оксану. Але Вакула примудряється ускочити на нечистого та змушує його летіти у столицю до палацу імператриці.

 

SHA 3270