30 03 19 aida ukr

zabronyuvaty bilet

Karabas prodazha biletovlogo internet bilet logo111

30 БЕРЕЗНЯ, 18:30 Продолжительность 3 год. 25 хв.

Аїда

Джузеппе Верді, опера

 

Аїда  Алла Мішакова, лауреат міжнародних конкурсів 
Радамес Ауреліо Грімальді (Римська опера)
Амнеріс Алла Позняк, заслужена артистка України (Національна опера України, Київ)
Амонасро Тарас Штонда, народний артист України
Цар Єгипту Володимир Гращенко
Рамфіс Андрій Даценко
Жриця Юлія Піскун, лауреат міжнародних конкурсів
Гонець Ігор Корнатовський
диригент Дмитро Морозов, головний диригент Cxid Opera, лауреат міжнародних конкурсів

 

 ЧАРІВНА КВІТКА НИЛЬСЬКОЇ ДОЛИНИ

30 березня на сцені Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. Лисенка / Схіd Opera відбудеться незвичайна вистава - опера «Аїда» Джузеппе Верді. Її композитор написав до дня відкриття Суецького каналу в далекому 1871 році, і з того часу їй пощастило стати однією з найбільш виконуваних опер в світі. Артисти в цій опері можуть показати всю свою майстерність: партії «Аїди» композитор створював для співаків-акторів найвищого класу.
Відповідно до практики провідних світових театрів, для виконання головних ролей у виставі запрошено прекрасних солістів, які представляють різні оперні трупи. Це дозволяє створювати унікальні спектаклі з по-справжньому зірковим складом виконавців. Партію прекрасної ефіопської принцеси Аїди виконає лауреат міжнародних конкурсів, солістка Схіd Opera Алла Мішакова, в ролі її коханого, хороброго єгипетського полководця Радамеса вперше вийде на харківську сцену соліст Римської опери, лауреат міжнародних конкурсів Ауреліо Грімальді, Роль гордої дочки фараона Амнеріс виконає заслужена артистка України, солістка Національної опери України Алла Позняк, а партію ефіопського царя-вигнанця Амонасро – лауреат міжнародних конкурсів, соліст Київського муніципального академічного театру опери та балету для дітей та юнацтва Олексій Жмуденко.

Ауреліо Грімальді. Лауреат міжнародних конкурсів, соліст Римської опери. Випускник консерваторії м. Кальтаніссетта (клас К. Молліка, Дж. Джаджа), продовжив удосконалювати художню майстерність під керівництвом П. Ферраро, Л. Феррі, Ф. Кореллі. Двічі переможець престижного конкурсу вокалістів Маттіа Баттістіні в Рієті, фіналіст Міжнародного конкурсу Л. Паваротті в Модені. Дипломант конкурсів вокалістів в Сполетто, Маріо дель Монако в Марсалі, і Кастельфранко Венето і Франческо Паоло Нелья в Енні. Виступав на сценах провідних театрів Італії, Греції, Німеччини, Бельгії, Голландії, Швейцарії, Данії, ОАЕ, Мексики, Панами, Венесуели, Аргентини, США. У музичній біографії співака численні сольні концерти на сценах Нідерландів, Японії, Албанії. Він працював з такими відомими диригентами як Л. Петроціелло, Ж. Велла, А. Маньята, А. Перголіцці, М. Рінальді. У репертуарі А. Грімальді понад п'ятдесят партій, серед яких провідні ролі в операх «Трубадур», «Аїда», «Набукко», «Отелло», «Травіата», «Сила Долі» Дж. Верді, «Турандот», «Чіо-Чіо-Сан», «Тоска» Дж. Пуччіні, «Сільська честь» П. Масканьї, «Паяци» Р. Леонкавалло, «Пірат» В. Белліні й багато інших.
Олексій Жмуденко. Лауреат міжнародних конкурсів, соліст Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва. Випускник Київського вищого музичного училища ім. Р. Глієра (2003) та Національної музичної академії України ім. П. Чайковського (2008 г., клас проф. Г. Майбороди). У 2008-2009 – соліст Академії молодих оперних співаків Маріїнського театру (Санкт-Петербург, Росія). З 2011 – соліст Київського муніципального академічного театру опери і балету для дітей та юнацтва. У 2011 завоював І премію на V міжнародному конкурсі вокалістів ім. І. Алчевського (м. Харків). У 2018 переміг на міжнародному конкурсі-фестивалі «Golden Stars Of Spring» (м. Київ, І премія з відзнакою). У репертуарі співака провідні партії в спектаклях: «Весілля Фігаро» В. Моцарта, «Травіата», «Аїда» Дж. Верді, «Богема» Дж. Пуччіні, «Фауст» Ш. Гуно, «Казка про царя Салтана» М. Римського-Корсакова, «Іоланта» П. Чайковського, «Алеко» С. Рахманінова, «Розумниця» К. Орфа, «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського та інші.
Алла Позняк. Заслужена артистка України, солістка Національної опери України. Випускниця Харківського університету мистецтв ім. І. Котляревського (1997 р., клас проф. Т. Веске). З 2004 р. – солістка Національної опери України. Багато гастролює i бере участь у музичних фестивалях, серед яких «Festival de musique La Chaise-Dieu» (Франція, 2009), «Septembre musical de l’Orne» (Франція, 2009), Міжнародний Шаляпінський фестиваль ( Казань, Росія, 2006), «Самарская весна» (Самара, Росiя, 2005), «Контрасти» (Львів, 2007), «Прем’єри сезону» (Київ, 2008), «Фестиваль Італійської Опери» (Київ, 2006). Гастролювала і виступала з концертами та виставами у Японiї, Італiї, Німеччині, Австрії, Францiї, Швейцарiї, Данiї, Чехії, Польщі, Туреччині, Росії, у різних містах України. Має фондові записи на радіо, серед яких Реквiєм Дж. Вердi, кантата «Б'ють пороги» М. Лисенка, арiї та романси. Записала DVD-диск вистави «Дон Карлос» (партія Еболi) у постановцi оперного театру iм. Л. Павароттi (м. Модена, Iталiя) у 2012 р. В репертуарі А. Позняк провідні партії в операх «Аїда», «Трубадур», «Дон Карлос», «Ріголетто», «Набукко», «Бал-маскарад» Дж. Верді, «Борис Годунов», «Хованщина» М. Мусоргського, «Царева наречена» М. Римського-Корсакова, «Євгеній Онєгін», «Мазепа» П. Чайковського, «Самсон і Даліла» К. Сен-Санса, «Тарас Бульба» М. Лисенка та ін.
Алла Мішакова, сопрано, лауреат міжнародних конкурсів вокалістів «Романсіада» (м. Москва, 2001 р.) та Міжнародного конкурсу ім. І. Алчевського (м. Харків, 2002 р.)
Випускниця Харківського інституту мистецтв ім. І. Котляревського (клас В.І. Подсадного). З 2004 року – провідна солістка ХНАТОБу.
З 2005 року брала участь у складі трупи ХНАТОБу в гастрольних турах (Іспанія, Німеччина, Австрія, Швейцарія, Португалія).
Партії в репертуарі:
Аїда («Аїда»), Абігаель («Набукко»), Леонора («Трубадур») Дездемона («Отелло»), Партія сопрано («Реквієм») Дж. Верді; Турандот, Лю («Турандот»), Тоска («Флорія Тоска»), Мімі («Богема») Дж. Пуччіні; Тетяна («Євгеній Онєгін»), Оксана («Черевички») Іоланта («Іоланта») П. Чайковського); Ксенія («Борис Годунов» М. Мусоргського); Ярославна («Князь Ігор» О. Бородіна); Сантуцца («Сільська честь» П. Масканьї); Донна Анна («Дон Жуан» В.-А. Моцарта).

 

SHA 3560SHA 0160SHA 3590

Композитор Джузеппе Верді
Лібрето Антоніо Гісланцоні
Прем'єра у ХНАТОБ березень 1984 року
Мова виконання італійська

«Кохана Аїдо, сонячне сяйво, долини Нилу квітка чарівна!» – співає у своїй арії, що відкриває оперу, закоханий Радамес. Неможливо не закохатися й у саму оперу: прекрасне, екзотичне творіння великого італійського композитора, сюжет якого, згідно з думкою одного з авторів лібрето – французького єгиптолога О. Марієтта, заснований на реальних історичних подіях. Трагічній історії кохання та смерті єгипетського полководця та полоненої ефіопської принцеси, яку втілив у музиці великий Верді, вже майже півтора століття. Однак актуальності його твір не втрачає й досі. Героям Верді неможливо не співчувати: діти різних народів, які перебувають в стані війни, Аїда і Радамес були приречені на загибель. Вони шляхетні та хоробрі, страждають через неможливість вибору між любов'ю й обов’язком перед Батьківщиною. На шляху їх щастя – суперниця Аїди, горда дочка фараона Амнеріс, яка безнадійно кохає Радамеса, і батько головної героїні, переможений ефіопський цар Амонасро, котрий змушує Радамеса стати зрадником. Але, крім безсумнівно захоплюючої драматичної складової, провідну роль в творі грає Музика. Різноманітні сольні виходи героїв, медитативні ліричні й пристрасні драматичні ансамблі, розкішні хори – у всьому відчувається досконалість. Артисти можуть в цьому творі показати всю свою майстерність: партії «Аїди» великий Верді створював для співаків-акторів найвищого класу.

SHA 3653SHA 3623SHA 3598

Зміст опери

Дія 1

Картина перша. Вхід до палацу фараона. Одержано звістку про повстання ефіопського царя Амонасро. Радамес мріє стати полководцем, перемогти ефіопів і, як нагороду, одержати волюдля улюбленої Аїди, рабині фараона.

Картина друга. Зала палацу. Фараон урочисто повідомляє, що військо єгиптян поведе Радамес.

Картина третя. Дізнавшись, що Радамес виступить проти її батька, Аїда благає богів позбавити її життя.

Картина четверта. Храм. Радамес одержує священну зброю полководця.

 

Дія 2

Картина перша. Покої Амнеріс. Дочка фараона здогадується про взаємне кохання Аїди та Радамеса.

Картина друга. Площа у Фівах. Переможне повернення Радамеса. Серед полонених - ніким не впізнаний Амонасро. Фараон звільняє ефіопів, але Аїда та Амонасро залишаються заложниками. Як нагороду за перемогу, Радамес одержує руку Амнеріс - дочки фараона.

 

Дія 3

Храм Ізіди на березі Ніла. Аїда чекає на Радамеса. Амонасро просить її, аби вона дізналась у Радамеса, яким шляхом підуть єгипетські воїни, і підслуховує цю розмову. Радамес розуміє, що ненароком став зрадником...

 

Дія 4

Картина перша. Судилище. Амнеріс обіцяє Радамесу, що врятує йому життя, якщо він відмовиться від Аїди. Радамес невблаганний. Жерці присуджують його на смерть у підземеллі.

Картина друга. Склеп. Радамес бачить Аїду. Вона вирішила загинути разом з коханим. Над важкою плитою, яка закрила вхід до склепу, голосить невтішна Амнеріс.

SHA 3587