ХНАТОБ YouTube


Травень 2019
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Травіата

25 ТРАВНЯ, 18:30

ТРАВІАТА

Джузеппе Верді, опера

 2 год. 40 хв.

Концерт вокальної музики

25 ТРАВНЯ, 17:00

ВЕЧІР РОМАНСУ

Концерт у салоні "Маестро"

 1 год. 30 хв.

Концерт вокальної музики

26 ТРАВНЯ, 17:00

КОНЦЕРТ ВОКАЛЬНОЇ МУЗИКИ

Концерт у салоні "Маестро"

 1 год. 30 хв.

У МІНКУЛЬТУРИ ВІДБУЛАСЬ РОБОЧА НАРАДА З ПИТАНЬ ДІЯЛЬНОСТІ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО АКАДЕМІЧНОГО ТЕАТРУ ОПЕРИ ТА БАЛЕТУ ІМЕНІ М.В. ЛИСЕНКА

13 травня під головуванням Міністра культури Євгена Нищука відбулася робоча нарада  з питань діяльностіХарківського національного академічного театру опери та балету імені М.В. Лисенка.

На нараді були розглянуті питання стосовно необхідності повного виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 18.06.2012 №493-р. та передачі до державної власності всіх частин цілісного майнового комплексу Харківського національного академічного театру опери та балету імені М.В. Лисенка, що на даний час залишаються у власності територіальних громад.

Міністр наголосив, що Міністерство культури України неодноразово зверталося до керівництва Харківської обласної ради та ОДА (листами та під час особистих зустрічей) з означеного питання, але консолідованої позиції для вирішення цього проблемного питання досі не вироблено.

 

 

Детальніше...

Як живуть театри Харкова без гастролерів з Росії

Харківський театр

Ще кілька років тому абсолютна більшість гастролерів приїздили до Харкова з Росії. Проте після анексії Криму все різко змінилося: зустріти російських артистів у місцевих театрах тепер майже неможливо. Як це позначилося на роботі театрів?

Харків ще з радянських часів вважався визначальною точкою на карті гастрольних маршрутів. "Якщо Харків програму або спектакль прийняв, можна сміливо прокатувати їх по всіх сценах СРСР", - казали артисти.

Всього у Харкові сім державних театрів, ще півтора десятки - недержавних театрів та студій, що пропонують глядачеві як класику у новому прочитанні, так і п'єси сучасних драматургів.

Театрально-концертна афіша міста завжди була великою та строкатою і при цьому вельми одноманітною з географічної точки зору. 90% гастролерів приїздили з Росії.

Це різко змінилося з анексією Криму та початком війни на сході України.

В'їзд до України заборонили тим, хто публічно підтримав анексію Криму, а також тим, хто порушував українське законодавство і в'їжджав на півострів не через українські пункти пропуску.

Член Національної спілки театральних діячів, театральний критик Юрій Хомайко переконує, що харківський глядач не так вже й багато втратив.

 

Детальніше...

Большая премьера: на сцене СХІД OPERА откроют "Ящик Пандоры"

 

СХІД OPERА (ХНАТОБ) представит уникальный творческий проект "Мистерии Пандоры". 23 и 24 февраля харьковчан зовут на мировую премьеру балета на музыку великого немецкого композитора Рихарда Вагнера, которая уже почти сто лет не звучала в полноценных постановках и исполнялась лишь изредка в концертных программах. Vgorode подсмотрел, как проходит подготовка к спектаклю. Приоткрываем для вас занавес... и загадочный Ящик Пандоры.

 

Детальніше...

В центре Харькова людей довели до слез

 

В Харьковском национальном академическом театре оперы и балета им. Н. Лысенко состоялся концерт памяти.


20 февраля в Украине чествовали Героев Небесной Сотни. К памятной дате в Харьковском национальном академическом театре оперы и балета им. Н. Лысенко приурочили концертную программу.

 

Детальніше...

Культура в СМИрительной рубахе

Олег Орищенко - фото

Олег Орищенко

генеральный директор, художественный руководитель Схід Опера, глава Ассоциации оперных театров Украины

Как открыть информационные шлюзы для современной национальной культуры

Уверен, практически каждый образованный украинец слышал о грандиозной выставке Питера Брейгеля, организованной прошлой осенью в Вене.  А многие ли слышали о недавней выставке Родена в Черкассах? Родена! В Черкассах! А многие ли знают о том, что в конце лета в Луцке открылся крупнейший в Украине музей современного искусства? Огромный меценатский проект. В Луцке! Пять тысяч квадратных метров – и это только первая очередь музейного комплекса.

Я нарочно поискал в интернете: на национальных каналах нет сюжетов ни об одном из этих двух ивентов, которые безо всякого преувеличения определяют культурное лицо нашей страны. Каждое это событие значит для украинцев не меньше, чем для европейцев выставка Брейгеля в Вене. Тем более для украинцев, которые ради Брейгеля поехали в Вену – а я знаю, что их немало.

 

Детальніше...

Modern Old Style Music у Харкові

 

Нову концертну програму MODERN OLD STYLE MUSIС у вигляді вистави-дійства презентували

артисти симфонічного оркестру Харківської опери (СXID OPERA) на камерній сцені театру

Концерт-вистава відбувся у рамках нової стратегії розвитку, яка впроваджується керівництвом Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. В. Лисенка. Концепція передбачає, зокрема, залучення ширшої слухацької аудиторії, особливо молодіжної. Для цього потрібні нові сучасні видовищні форми, які виходять за межі традиційних оперних спектаклів. Базовим майданчиком для цього слугує саме камерна сцена, яка мислиться як експериментальна, відкрита не лише для оперних жанрів, але й для драматичних вистав, театралізованих філармонічних виступів, навіть для проведення майстер-класів тощо…

Цей концертний майданчик було відкрито зовсім недавно, але він вже встиг завоювати своїх шанувальників серед харків’ян та гостей міста. Так, на камерній сцені відбулась українська прем’єра всесвітньовідомої симфонії Ф. Ґласса, Jazz OPERA Project (солісти «СXID OPERA» Олена Старікова та Володимир Козлов, за роялем – Сергій Давидов) тощо…

 

Детальніше...

ХНАТОБ увійшов до організації Opera Europa

ХНАТОБ увійшов до організації Opera Europa (відео)Організація Opera Europa, що об’єднує близько 200 оперних театрів та фестивалей з 43 країн, приєднала до себе Харківський академічний театр опери та балету.

Урочисте підписання документу відбулося в ХНАТОБі в День соборності України.

Ніколас Пейн, директор Opera Europa
Я являюсь членом жюри многих международных вокальных конкурсов. И я хочу отметить, что очень красивые голоса именно у участников из Украины. У вас прекрасные режиссеры, прекрасные композиторы. И просто фантастический театр.

 

 

 

 

Детальніше...

НОВЫЕ ПЕРСПЕКТИВЫ: ХНАТОБ ВОШЕЛ В ОРГАНИЗАЦИЮ OPERA EUROPA

Сотрудничество с известными режиссерами, дирижерами, солистами и участие в крупнейших международных фестивалях. Это только часть возможностей, которые открываются перед Харьковским национальным академическим театром оперы и балета после подписания договора о присоединении к всемирно организации Opera Europa. Договор своими подписями скрепили директор Opera Europa Николас Пейн и директор ХНАТОБ Олег Орищенко.

 

 

Детальніше...

Харьковчане на ура приняли «Приглашение к путешествию»

 

12 января в салоне искусств «Маэстро» с огромным успехом прошел сольный концерт «Приглашение к путешествию» ведущей солистки Харьковского национального академического театра оперы и балета им. Н. В. Лысенко/СХidOpera Вероники Коваль.

Вероника родилась в семье музыкантов. В ее творческой биографии  — участие во многих международных конкурсах, а также выступления на ведущих оперных площадках  Украины и Европы. 
В концерте также приняли участие ведущая солистка ХНАТОБ/СхidOpera, диполомант Международных конкурсов, выпускница Харьковского университета искусств им. Котляревского Олеся Мишарина и ведущий солист ХНАТОБ/СхidOpera, победитель многочисленных Всеукраинских и Международных конкурсов Владимир Козлов. 
 

Детальніше...