ПАННОЧКА та ХУЛІГАН

«Панночка і хуліган» - це балет на музику Дмитра Шостаковича за однойменним кіносценарієм Володимира Маяковського. У ньому відчуваються відгомони німих кінострічок далекого минулого, а дія розвивається за законами бойовика і мелодрами, втілених засобами танцю. У боротьбі, яку веде колишній хуліган за свою любов, трагічна розв'язка неминуча — банда нікого не відпускає зі своїх лав.

далі...

 

bajaderka 18

БАЯДЕРКА

 «Баядерка» Л. Мінкуса - одне з найдосконаліших балетних творінь Маріуса Петіпа. Це - історія про трагічну любов храмової танцівниці Нікії і воїна Солора, якій перешкоджають помста, ревнощі і забобони влади. У фіналі балету ви побачите неперевершений шедевр класичної хореографії – сцену царства тіней, куди потрапляє невтішний герой після смерті коханої.

 

далі...

БІЛОСНІЖКА та СІМ ГНОМІВ

«Білосніжка і сім гномів» Балет на музику польського композитора Богдана Павловського поставлений за сюжетом знаменитої казки і популярного мультфільму Уолта Діснея. Звичано, він схожий на «Сплячу красуню», але набагато веселіше і дотепніше. Тут танцюють не лише Білосніжка, гноми, але й звіри, птахи - усі, хто допомагає Королевичу розбити чари злої королеви і з'єднати своє життя з чарівною Білосніжкою.

далі...

 

Весна священна

«Весна священна». Балети Стравінського не часто з'являються на афішах музичних театрів. Наш колектив першим втілив цю складну музичну партитуру на українській сцені. Музика та лібрето зумовили незвичне та яскраве постановочне рішення. Цей балет розповідає про жорстокість язичницької епохи, коли людям необхідно було вибрати жертву з числа одноплемінниць. Як правило, обранницею ставала найкраща...

далі...

 

Вечір балету

У вечорі балету, який буде запропонований глядачам, чотири невеликі хореографічні твори. Один з них добре відомий — це «Вальпургієва ніч», включена в оперу Гуно «Фауст». Вона цікава, як зразок віртуозної танцювальної сюїти, де правлять бал Вакх, вакханки і інші екзотичні персонажі під час шабашу на Лисій горі.

Пам'яті видатної танцівниці Айседори Дункан присвячений балет на музику Ф. Шопена «Танці для Айседори». Він відтворює образ жінки, матері, коханої, прихильниці революції, фінал життя якої був трагічним, але по — театральному ефектним.

У балеті на музику К.- М. Вебера «Запрошення до танцю» (цей міні-спектакль називається «Видіння троянди») дівчині уві сні являється дух прекрасної квітки, який залучає її до танцю.

Незвичайний балет на музику Чайковського «Ромео і Джульєта». У ньому (на відміну від п'єси У. Шекспіра і балету С. Прокоф'єва) фактично два персонажі — самі головні герої. І жорстокий світ, що оточує їх, де любов і ненависть не здатні змиритися одне з одним.

далі...

 

Дон Кіхот

«Дон Кіхот» У цьому балеті на музику Людвіга Мінкуса не варто шукати філософську глибину великого роману Сервантеса про Лицаря сумної вдачі. Історія його мандрів - лише привід для яскравого танцювального видовища, де головними героями виявляються молоді і закохані Кітрі та Базиль. Балет захоплює з першої сцени і нестримно мчить до фіналу з його віртуозним дуетним танцем і тридцятьма двома фуете.

далі...

Жар-Птиця

Балет І.Стравінського «Жар – Птиця» повторює сюжет популярної російської казки. На початку ХХ століття його постановка в Парижі сприймалася як подарунок для любителів російської «екзотики». Нині в казковому сюжеті балетмейстери знаходять цілком сучасний сенс і відтворюють високу поезію танцю

далі...

 

Жізель

«Жізель» А. Адана - перлина романтичної хореографії, сумна історія про те, як зрада і обман вбивають не лише любов, але і любляче серце. Відмітна особливість цього спектаклю - там, де він має за сюжетом закінчуватися, головне тільки починається...

 

далі...

 

Кармен-сюїта

Балет на 1 дію «Кармен-сюїта» написав Родіон Щедрін за мотивами опери Бізе «Кармен» для своєї дружини, балерини Майі Плісецької. А поставив цю виставу знаменитий кубинець Альберто Алонсо. Це копія спектаклю, який народився майже 50 років тому на сцені Великого театру в Москві.

далі...

 

Коник-Горбоконик

"Коник- Горбоконик». Хто не знає казку П. Єршова про Коника-горбоконика і Жар-птицю, яка перетворюється на Цар-дівицю? Її знають усі. Але в балеті на музику Родіона Щедріна це зовсім інша казка - адже в ній танцюють і Коник, і чарівні птахи. А на весіллі у Івана і Цар-дівиці танцюють усі!

 

далі...

 

Коппелія
 

 

Балет Лео Деліба «Коппелія» за твором Е.Т. Гофмана - забавна і повчальна історія про те, як юнак закохується в ляльку, і що з цього виходить. Спектакль з величезним успіхом був показаний в Англії і Ірландії, де три місяці виступав балетний колектив театру.

 

далі...

 

 

 

Корсар

Корсар — красочный балет на приключенческую тему из жизни корсаров, на музыку композиторов Адольфа Адана, Лео Делиба, Рикардо Дриго, Цезаря Пуни и хореографией Жюля Перро и Мариуса Петипа.

 

далі...

Лебедине озеро

П. Чайковський «Лебедине озеро».

Романтичні образи цього балету хвилюють і дорослих і юних глядачів, а Білий Лебідь давно вже став символом балетного мистецтва. До речі, цим класичним спектаклем відкривала свій перший сезон балетна трупа Харківського театру опери і балету в далекому 1925 році.

далі...

Пахіта

Одноактный балет на музыку Л.Минкуса "Пахита" родился из большого сюжетного спектакля балетмейстера Мариуса Петипа.

 

 

далі...

Привал кавалерії

Балет російського придворного композитора і сурмача І. Армсгеймера «Привал кавалерії» зображує строкаті і забавні картинки з життя села, куди приходить на постій кавалерійський полк. Сільським красуням доводиться вибирати, хто їм миліше- свій сільський хлопець, ротмістр або полковник.

далі...

SHA 0463

Спляча красуня

«Сплячу красуню» П. Чайковського за казкою Шарля Перро поставили на нашій сцені майстри танцю з Петербургу. Це найграндіозніший балетний спектакль репертуару. Оригінальну хореографію створив більше століття тому великий балетмейстер Маріус Петіпа.

 

далі...

Тисяча та одна ніч

Балет Фікрета Амірова «Тисяча і одна ніч» створений за мотивами знаменитого циклу східних казок. Його основою стала історія про царя Шахріяра, який після зради улюбленої дружини вирішив стратити усіх жінок країни. Запальна музика і яскраві танці роблять неповторним балетний варіант стародавніх і, виявляється, таких сучасних історій.

далі...

Шопеніана

"Шопеніана" - балет на 1 дію, де використана музика великого поляка Ф. Шопена. Він поставлений знаменитим російським балетмейстером Михайлом Фокіним, як відблиск романтичної епохи. Це приклад так званого безсюжетного балету, в якому головне - поетичний настрій, натхнення, краса рухів.

далі...

Лускунчик

Балет Петра Ільїча Чайковського.

Дія цього балету напередодні Різдва. 

далі...

Білосніжка та сім гномів

 

«Білосніжка і сім гномів». Балет на музику польського композитора Богдана Павловського поставлений за сюжетом знаменитої казки і популярного мультфільму Уолта Діснея. Звичано, він схожий на «Сплячу красуню», але набагато веселіше і дотепніше. Тут танцюють не лише Білосніжка, гноми, але й звіри, птахи - усі, хто допомагає Королевичу розбити чари злої королеви і з'єднати своє життя з чарівною Білосніжкою.

 далі...