ХНАТОБ YouTube


Вересень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Спартак

8 ЖОВТНЯ, 18:30

СПАРТАК

Арам Хачатурян, балет

 2 год. 30 хв.

Увага! В репертуарі театру можливі зміни!

Спартак

9 ЖОВТНЯ, 18:30

СПАРТАК

Арам Хачатурян, балет

 2 год. 30 хв.

Увага! В репертуарі театру можливі зміни!

Спартак

10 ЖОВТНЯ, 18:30

СПАРТАК

Арам Хачатурян, балет

 2 год. 30 хв.

Увага! В репертуарі театру можливі зміни!

Сьогодні відзначає день народження Денис Парамонов, президент Благодійного фонду «Paramonov Foundation»!

GEX 2474

Сьогодні відзначає день народження Денис Парамонов, президент Благодійного фонду «Paramonov Foundation». Для Харківського національного академічного театру імені М.В. Лисенка це дуже дорога людина. Адже Ви, Денисе Юсуповичу, серед тих благородних меценатів, які вже впродовж кількох років дбають про наш театр. І зробили значний внесок до скарбниці українського мистецтва, надавши вагому підтримку в підготовці феєричної постановки балету А. Хачатуряна «Спартак», наймасштабнішого проєкту в історії СХІД ОПЕРА. Цього дня ми раді вітати Вас, Денисе Юсуповичу! Щиро бажаємо Вам на порозі нового року Вашого життя, щоб усі плани збувалися, найсміливіші ідеї втілювалися, а те, що спочатку викликало труднощі, все одно приводило до перемоги і дарувало радість подолання перешкод! Щастя Вам, любові, здоров’я! Нехай кожен день Вашого життя не мине даремно, а кожне побажання, яке сьогодні почуєте, стане реальністю! І пам’ятайте – у СХІД ОПЕРА Ви завжди бажаний гість!

 

Детальніше...

Вітаємо завідувача художньо-постановної частини з експлуатації Юрія Мозиря з присвоєнням звання «Заслужений працівник культури України»!

6f4548fe e2e4 46f4 8ff4 965ca6bb366f2Колектив Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В.Лисенка / СХІД ОПЕРА сердечно вітає завідувача художньо-постановної частини з експлуатації Юрія Мозиря з присвоєнням звання «Заслужений працівник культури України». Ця нагорода – яскраве свідчення поваги до Вашої, Юрію Олеговичу, складної та копіткої праці.
Щиро бажаємо Вам подальших успіхів у професійній і творчій діяльності, міцного здоров'я, щастя та благополуччя.
 

Детальніше...

Запрошуємо вас приєднатися до прямих трансляцій проекту театрально-музичної резиденції Light&Space

 

LIGHTSPACE youtubeШановні глядачі!

Запрошуємо вас приєднатися до прямих трансляцій проекту театрально-музичної резиденції Light&Space, що доступні на сторінці резиденції за посиланням fb.com/lightandspaceresidence

Резиденція «Light & Space» - це унікальний в Україні проект, спрямований на опанування нових знань у сфері цифрових технологій сценічного освітлення.

За фінансової підтримки Українського культурного фонду на базі ХНАТОБу зібрали кращих фахівців - “зірок” в галузях сценічного світла, сценографії та театральної режисури, які за 10 днів лекцій, майтер-класів та інтенсивів поділяться своїми знаннями та практичними напрацюваннями зі спеціалістами, які працюють в театральній та концертних сферах.

А вже 3 вересня на Великій сцені Схід Опера разом з Великим симфонічним оркестром під управлінням маестро Дмитра Морозова резиденти поставлять мультимедійний перформанс — світло-музичну виставу, на яку запрошуються всі бажаючі (вхід вільний за реєстрацією на skhidopera-hub.com).

Проект проходить за фінансової підтримки Українського культурного фонду, генеральний інформаційний партнер — Накипіло.

 

Детальніше...

Cтартував проєкт Музично-театральної резиденції Light&Space!

LIGHTSPACE2

30 червня стартував проєкт Музично-театральної резиденції Light&Space, який  проходитиме в Харкові у серпні-вересні на базі Молодіжного музичного Хабу СХІД ОПЕРА. У пресцентрі «Накипіло» з цього приводу відбулась онлайн конференція. У ній взяли участь генеральний директор-художній керівник ХНАТОБ ім. М.В. Лисенка / СХІД ОПЕРА, заслужений діяч мистецтв України Олег Оріщенко; заслужений артист України, художник з костюмів, сценограф Олександр Лапін; керівниця проекту Олена Савчук (Київ); режисер ХНАТОБ ім. М.В. Лисенка / СХІД ОПЕРА Жанна Чепела.

Як розповів Олег Оріщенко, робота резиденції почнеться в ХНАТОБі з 20 серпня. У межах цього проєкту молоді митці – сценографи, художники з освітлення, режисери – ознайомляться з цифровими технологіями сценічного освітлення оперної та балетної вистави.

 

 

Детальніше...

Щиро вітаємо Юрія Янка з присвоєнням звання «Народний артист України»!

yanko

Колектив Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка / СХІД ОПЕРА щиро вітає директора-головного диригента Харківської обласної філармонії Юрія Янка з присвоєнням звання «Народний артист України», отриманого за значний особистий внесок у державне будівництво, зміцнення національної безпеки, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 25-ї річниці прийняття Конституції України. Нам особливо приємно поздоровляти Юрія Володимировича, оскільки починаючи з 1994-го він понад десять років працював у нашому колективі, був диригентом-постановником багатьох вистав. Нехай же отримане звання стане лише ще однією сходинкою до нових звершень! Натхнення, творчих сил Вам, Юрію Володимировичу! Ніколи не зупиняйтеся на досягнутому, і удача стане вірним Вашим супутником!

 

Детальніше...

З Днем конституції України!

28 06 21 sait ukr

Шановні наші друзі, колеги та глядачі!

Колектив Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка / СХІД ОПЕРА щиро вітає вас с особливим святом – 25-ою річницею Конституції України. Ось вже чверть століття, як відбулася історична подія, коли наша держава отримала свій головний документ. Тим самим була остаточно закріплена незалежність нової європейської країни, закладено фундамент для розвитку суспільства, інтеграції його у світове співтовариство. Конституція стала символом остаточного успіху багатовікової боротьби нашого народу за свою свободу. Основний закон гарантував нам права, визначивши пріоритетними життя і здоров’я, честь і гідність своїх громадян. Бажаємо, щоб ви завжди відчували гордість за свою країну, за її успіхи, за її увагу до своїх громадян! Нехай кожен з нас зробить усе від нього залежне для процвітання своєї землі. Миру усім нам, злагоди, спокою та оптимізму!

Щоб зробити цей святковий день абсолютно особливим, СХІД ОПЕРА підготувала для вас концерт, який відбудеться сьогодні, о 17.00, на сходинках театру та притеатральному майданчику.

 

Детальніше...

Сьогодні відзначає ювілейний 50-й день народження Вадим Мороховський, заслужений економіст України, голова правління Банку Восток!

MorohovskyСьогодні відзначає ювілейний 50-й день народження Вадим Мороховський, заслужений економіст України, голова правління Банку Восток.

У СХІД ОПЕРА познайомилися з ним не так давно, коли банк став Генеральним спонсором театру. Але вже повною мірою відчули й оцінили надзвичайні якості Вадима Вікторовича – високу інтелігентність, тонкий смак, вдумливість, широку ерудованість. Колеги поважають його за абсолютну відданість принципам, за увагу до працівників колективу, за уміння йти назустріч людям, створюючи неформальну обстановку, у якій кожен співробітник відчуває себе комфортно – тож, і працює максимально ефективно. А театр знає його як надійного партнера, який вміє дивитися у майбутнє, визначати важливі пріоритети та рішучо діяти, щоб їх досягти. Дозвольте, Вадиме Вікторовичу, цього світлого дня щиро привітати Вас з ювілеєм! Нехай родинний затишок і здоров’я будуть вірними Вашими супутниками на шляху, що веде до перемог. І нехай попереду у Вас лишається чимало вершин, які треба буде підкорити – адже лише у боротьбі за них можна відчути справжній смак життя!

 

Детальніше...

Свій 91-й день народження відзначив видатний диригент, народний артист України, професор Анатолій Калабухін!

KalabuchinСвій 91-й день народження відзначив видатний диригент, народний артист України, професор Анатолій Калабухін. Це людина, яка зіграла значну роль у мистецькому житті Харкова, та й усієї України.

Впродовж п’яти років був головним диригентом та художнім керівником Харківської філармонії, одразу по закінченні Харківської консерваторії розпочав у ній педагогічну діяльність, майже двадцять років очолював Харківське відділення Національної всеукраїнської музичної спілки. Але, мабуть, найміцніші контакти склалися у диригента зі СХІД ОПЕРА – з Харківським національним академічним театром опери та балету ім. М.В. Лисенка Анатолія Васильовича доля пов’язує ось вже близько 70 років! Прийшов він сюди ще студентом, у 1952-ому. Працював асистентом диригента, згодом, з 1954-го – диригентом, а з 1973 до 1978-го – головним диригентом театру. Багато було за цей час зроблено, багато вершин подолано, багато творчих перемог здобуто! Згадати хоча б балет «Спартак», на прем’єрі якої був присутній автор, Арам Хачатурян, або такі резонансні постановки, як «Чародійка», «Кармен», «Іркутська історія» та ін. І навіть коли диригент залишив театр заради викладацької діяльності, ці міцні зв’язки не обірвалися – адже Анатолій Калабухін очолив кафедру оперної підготовки і протягом сорока років готував для театру нові кадри.

Важко навіть уявити, скільком молодим диригентам і вокалістам допоміг він вийти на професійний шлях – і скільки з них стали справжньою окрасою нашої сцени! Вітаємо Вас щиро, шановний Анатоліє Васильовичу! Нехай біди обходять Вас стороною, і акорди симфонії Вашого життя лунають довго, повнозвучно та впевнено!

 

Детальніше...

Пішов з життя заслужений діяч мистецтв України Валерій Миколайович Алтухов....

 

180253011 1387479091626228 6658192249660071193 nУвесь музичний світ України вразила сумна звістка – менше півроку не доживши до свого 80-річного ювілею, пішов з життя один з найшановніших музикантів країни, директор Харківської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату (від квітня 2021-го – Харківський державний музичний ліцей), відомий педагог, професор, заслужений діяч мистецтв України Валерій Миколайович Алтухов.
Валерій Алтухов став четвертим директором за 78-літню історії школи, віддавши їй близько 55 років: спочатку – як викладач, з 1984 – як керівник. Він завжди вражав своєю енергією, цілеспрямованістю, організаторськими здібностями. Щоб розширити музичні обрії для своїх вихованців, став ініціатором і засновником престижних мистецьких форумів для юних музикантів – Міжнародного конкурсу юних піаністів Володимира Крайнєва, Міжнародного конкурсу скрипалів Богодара Которовича, фестивалів «Музика – наш спільний дім», «В гостях у Айвазовського». Важко навіть порахувати, скількох талановитих дітей вивело на широкий шлях світового музичного мистецтва участь у них, скільком навчання у очолюваній Валерієм Миколайовичем школі дало не просто професію – справу життя…
Сьогодні разом з Україною сумуватимуть Німеччина і Франція, США і Росія, Канада і Австралія – просто неможливо згадати всі країни, в яких працюють нині вихованці ХССМШІ. Сумує і наш театр – адже значна кількість музикантів, від більшості артистів оркестру до головного режисера і директора, теж вважають її своєю Alma mater, а тому разом з нею переживатимуть цей біль…
Світла пам’ять Вам, Валерію Миколайовичу, залишайтеся назавжди в наших спогадах таким же усміхненим, невтомно-діяльним, безмежно відданим Музиці. Нехай Вашим творчим однодумцям вдасться втілити Вашу мрію – реалізувати останній розпочатий Вами грандіозний культурний проєкт «Музична школа майбутнього» зі створення на базі ХССМШІ єдиного мистецького осередку з найсучаснішими світовими навчальними технологіями.
Нехай носить цей центр Ваше ім’я…
 

Детальніше...

З міжнародним Днем танцю!

dance day ukrСьогодні в усьому світі відзначається Міжнародний день танцю.
У 1982 році за ініціативи Міжнародної ради танцю ЮНЕСКО встановило дату, 29 квітня, в пам'ять про народженого цього дня французького балетмейстера, теоретика і
реформатора балету Жана-Жоржа Новерра (1727-1810), який увійшов в історію як «батько сучасного балету». Це свято присвячене всім стилям танцю.
Танець здатен долати всі політичні, культурні та етнічні кордони, може об'єднувати людей в ім'я дружби і миру, дозволяючи їм говорити на одній мові - мові танцю.
Звичайно ж, в цей день всі, хто танцює - колективи театрів опери і балету, сучасні танцювальні трупи, ансамблі сучасного бального і народного танцю та інші, як професійні, так і самодіяльні артисти - відзначають своє професійне свято. На жаль, у звязку з пандемією не буде в цей день традиційних концертів та виступів. Але все мине і ще радіснішою та жаданішою буде наша зустріч на сцені!
І хоча найбільш «танцювальною» нацією в світі вважають бразильців, українці - лідери по цей бік океану. Адже саме нам належить рекорд з масового одночасного танцю. Встановили його в 2011 році, в Кропивницькому. Більше 14500 чоловік станцювали «рок-н-рол».
 

Детальніше...