27 10 19 belosnezhka ukr zabronyuvaty bilet

Karabas prodazha biletovlogo internet bilet logo111

27 ЖОВТНЯ, 18:30 Продолжительность 2 год. 10 хв.


Білосніжка та сім гномів

Богдан Павловський, балет

 

Білосніжка  Катерина Андренко
Принц Тарас Ковшун
Єгер Володимир Василенко
Королева Ольга Шарікова
Стидунчик Едуард Ласкаржевський
Чхунчик Назар Дурдиєв
Мудрунчик Денис Онуфрійчук
Дрімунчик Ігор Руденко
Пустунчик Назарій Коваль
Буркунчик Денис Топоров
Розтяпа Артем Рязанов
диригент Дмитро Морозов, головний диригент Схід Opera, лауреат міжнародних конкурсів

 

 

 

 

 

 

 

Композитор Богдан Павловський
Лібрето Вітольд Барковський, Станіслав Петровський
Хореограф-постановник Генріх Майоров
Сценограф та художник-постановник Володимир Рябцев
Тривалість 2 год. 00 хв.

КАЗКА НІКОЛИ НЕ СТАРІЄ
Вистава, сюжет якої заснований на знаменитій казці, присвячений перемозі любові, доброти і дружби над злобою і заздрістю. Сценічних втілень цієї казки – безліч, і на сцені Харківського національного академічного театру опери та балету імені М. Лисенка / Схід OPERA ще в 1975 році було поставлено балет на музику польського композитора Богдана Павловского з хореографією Генріха Майорова. З того часу балет не сходить з театральних підмостків, залучаючи не тільки маленьких глядачів, але і їх батьків: адже цікавий сюжет і яскрава, образна музика поєднуються в ньому з віртуозними сольними партіями, динамічними масовими сценами і яскравими акторськими роботами, в тому числі виконавців кожного з сімох гномиків.
У 144 сезоні Схід OPERA підготувала своїм глядачам приємний сюрприз: оновлення вистави про Білосніжку та сімох гномів. При збереженні хореографії і декорацій (художник-постановник – Олександра Каждан), які полюбилися усім, для вистави створені нові яскраві та оригінальні костюми, автором яких є відомий харківський художник, член Спілки художників України Володимир Рябцев.

 

Зміст

Пролог

В одній далекій країні жили Король і Королева. Була в них донька Білосніжка. Королева померла, і Король привів у палац нову дружину. Вродлива, але зла жінка не любила Білосніжку. Особливо розлютилася вона, коли її чарівне дзеркало назвало дівчину найкрасивішою в королівстві.

Дія 1

Картина 1. Якось Білосніжка працювала в саду. Навколо неї кружляли комахи. Раптом у палац приїхав молодий Принц. Він одразу ж закохався у Білосніжку, а вона подарувала йому троянду.

Картина 2. Жорстока Королева наказала Єгерю вівезти Білосніжку в ліс і вбити. Та пожалів Єгер принцесу. 

Коли ж знову почула Королева від дзеркала, що Білосніжка миліше за неї, вирішила сама згубити невинну дівчину. Королева перетворилася на бридку стару жінку й в оточенні воронів, кажанів і сов полетіла шукати Білосніжку.

Картина 3. Білосніжка, блукаючи в хащах, вже втратила останні сили. Та лісові звірята впізнали в ній дівчину, яка підгодовувала їх взимку і напувала в спеку. Вони почали розважати її і повели з собою.

Дія 2

Картина 4. Звірята привели Білосніжку до затишної хатини. Але яке тут було безладдя! Разом зі своїми лісовими друзями дівчина прибрала хатину. Білосніжка спала і їй снилися батько і мати, коли гноми повернулися додому. Дівчина розповіла гномам свою сумну історію. У відповідь всі вони - і розумний Мудрунчик, і кумедний Розтяпа, і сором'язливий Стидунчик, і невгамовний Чхунчик, і вайлуватий Дрімунчик, і кмітливий Пустунчик, а трохи згодом і недовірливий Буркунчик - запропонували добрій дівчині залишитися у них.

Дія 3

Картина 5. Вранці Білосніжка приготувала сніданок і дозволила гномам сісти до столу тільки після того, як вони вмиються.

Зла Королева під виглядом бідної жінки попросилася до хати. Вона дала Білосніжці чарівне яблуко, що, мовляв, здійснить усі її бажання. Замріявшись про зустріч з юним Принцем, принцеса відкусила шматочок від яблука і впала мертвою.

У пошуках Білосніжки Принц потрапив на лісову галявину. Побачивши мертву принцесу, юнак захотів востаннє поцілувати її. І сталося чудо, яке буває тільки в казках - Білосніжка ожила.

Принцеса і Принц поїхали до палацу.

Картина 6. Принц знищив чарівне дзеркало. Жорстока Королева втратила свою силу.

Принц попросив Білосніжку стати його дружиною.