30 01 20 chio chio san ukrzabronyuvaty bilet

Karabas prodazha biletovlogo internet bilet logo111

30 СІЧНЯ, 18:30 Продолжительность 3 год. 00 хв.

 Чіо-Чіо-Сан

Джакомо Пуччіні, опера

Чіо-Чіо-Сан Вероніка Шут, лауреат міжнародного конкурсу 
Пінкертон Олексій Сребницький, заслужений артист України
 Шарплес Володимир Козлов, лауреат міжнародних конкурсів 
Сузукі  Вікторія Житкова, дипломант міжнародних конкурсів
 Горо Роман Гордєєв, лауреат міжнародного конкурсу
 Бонзо Сергій Замицький, лауреат міжнародних конкурсів 
 Ямадорі Микита Маринчак, лауреат міжнародного конкурсу 
 Коміссар Анатолій Косінов
 Кет Олеся Мишаріна, дипломант міжнародного конкурсу
Диригент Павло Багінський 

 

 

 

SHA 0332SHA 0507SHA 3986

Композитор Джакомо Пуччіні
Лібрето Луїджи Ілліка, Джузеппе Джакоза
Мова виконання італійська
Опера Дж. Пуччіні «Чіо-Чіо-сан» – безперечний шедевр італійської опери початку ХХ століття. Друга назва опери – «Мадам Батерфляй», прояснює сюжетну підоснову, бо перекладається як «метелик».
Японське кімоно, схоже на крила метелика, носить юна Чіо-Чіо-Сан. Вона, як метелик, летить на сліпучий вогонь кохання. 
Ця опера – драма однієї героїні, одна з найтрагічніших у світовому оперному репертуарі. Глядач стає свідком переродження по-дитячому наївної юної дівчини в зрілу, експресивну жінку, для якої поняття честі та гідності значніше за власне життя.
Зворушлива історія кохання розгортається в японському містечку Нагасакі, тому і сценографія і музика відтворюють орієнтальний дух східної культури. Композитор створив дивовижний синтез екзотичних інтонацій, що беруть свій початок з традицій японського фольклору та академічного блискучого бельканто, яке розкриває всю палітру виразності людського голосу. Але успіх прийшов до опери не відразу. 
Перша постановка опери «Мадам Батерфляй» («Чіо-Чіо-сан») відбулася в 1904 році в міланському «Ла Скала». Робота над новою партитурою у Пуччіні ускладнилася тим, що він, пристрасний автолюбитель, потрапив в катастрофу і зламав ногу. Але на привітання глядачів йому багаторазово виходити не прийшлось, публіка поставилася до його нового дітища із прохолодністю. І лише друга, скорочена редакція опери була прийнята «на ура». Особливо, коли в Буенос-Айресі нею диригував видатний Артуро Тосканіні.
Незабаром оперу про маленьку японську гейшу, яку спокусив і кинув американський морський офіцер, почули й в Токіо. Настало світове визнання, і неймовірна популярність цього зворушливого образу почала зростати. Тоді Пуччіні на карикатурах зображали не інакше як в компанії з мадам Батерфляй. 

SHA 0385SHA 0436SHA 0421

Зміст опери

Лейтенант американського флоту Пінкертон вирішив одружитися на японській дівчині Чіо-Чіо-Сан, яку всі ласкаво називають "Баттерфляй" (анг. метелик). Палко закохана, Чіо-Чіо-Сан готова зректися рідні, прийняти віру свого майбутнього чоловіка. Родичі Чіо-Чіо-Сан і священно-служитель Бонза проклинають її.

Минуло три роки, як Пінкертон покинув молоду дружину і виїхав до Америки. Та Чіо-Чіо-Сан впевнена, що він повернеться до неї, до їх маленького сина. Чіо-Чіо-Сан відмовляє принцеві Ямадорі, що сватається до неї. Слова вірної служниці Сузукі про те, що чоловіки-американці не повертаються, лише обурюють її.

З листом від Пінкертона  приходить до Чіо-Чіо-Сан американський консул Шарплес. Він має підготувати жінку: Пінкертон одружився і ніколи не повернеться до Чіо-Чіо-Сан. Але вона не вірить цьому.

Нарешті на рейді Нагасакі з'являється пароплав, яким прибуває Пінкертон. Гаряче готується Чіо-Чіо-Сан до зустрічі коханого. Її хвилюванню немає меж. З маленьким сином і вірною Сузукі вони чекатимуть всю ніч, не зводячи очей з дороги.

Та Пінкертон з'являється не сам. З ним його дружина - американка Кет. Вони приїхали за дитиною.

Воля батька її сина для Чіо-Чіо-Сан священна. Вона віддасть хлопчика. Але сама не зможе пережити горя. "З честю той помирає, хто з безчестям миритися не бажає", - таке її останнє рішення...

SHA 3973