9 02 20 swanlake ukrzabronirovat bilet

Karabas prodazha biletovlogo internet bilet logo111

9 ЛЮТОГО, 18:30 Продолжительность 3 год. 15 хв.


Лебедине озеро

Петро Чайковський, water fantasy 

Одетта, Оділія Катерина Андренко (перший виступ) 
Зігфрід Дмитро Васильєв (перший виступ) 
Ротбард Микола Джура 
Друг Зігфріда Ігор Хомищак 
Па-де-труа: Олена Мацакова 
  Ігор Хомищак 
  Кристина Кадашевич 
Диригент: Павло Багінський

  

   

 

Композитор Петро Чайковський
Постановник Йохан Нус
Автор відеоконтенту Анатолій Єрєхін
Художник зі світла Максим Райхєр
Дизайн костюмів Олександр Лапін, заслужений артист України

Беспрецендентный проект, аналогів якому немає в Україні. А поодинокі спроби у світовій практиці «оживити» балет П. Чайковського за рахунок справжньої водної стихії, мають разовий характер й не стають репертуарними «хітами». У цій постановці наш театр, з одного боку, продовжує плідну співпрацю з європейськими менеджерами і інвесторами (зокрема, з бельгійським імпресаріо Патріком Лево), з іншої - продовжує постійний пошук нових постановочних рішень, цікавих сучасному глядачеві.
На стику цих тенденцій народилася ідея поставити «Лебедине озеро» на воді, тобто зробити зримою сценічну метафору авторів знаменитого балету і відійти від набридлих штампів імітації водної поверхні і примітивних лебединих муляжів. При цьому танець задуманий не просто «на березі» озера, а немовби просто на його поверхні, у великому, але неглибокому басейні розміром 12х16 метрів. Ноги танцівників і балерин опиняються під водою по щиколотку, що практично не заважає виконанню традиційних балетних па і складних партерних елементів сучасного танцю, коли тіла артистів повністю покриті водою.
Постановника цього видовища, французького балетмейстера Йохана Нуса, харківські глядачі знають так само добре, як в Західній Європі. Він з п'яти років займався класичною хореографією і добре освоїв цей стиль танцю. В той же час Йохан сьогодні учасник і постановник багатьох престижних проектів сучасного видовищного мистецтва, у тому числі мюзиклів, шоу, розважальних телепередач і відеокліпів. До речі, зі своїм постійним асистентом Сабріною Джіордано він успішно поставив на харківській сцені балети «Маленький принц», а також «Красуня і чудовисько». Яскравий, видовищний стиль постановника проявився і в дороговартісному проекті «Лебедине озеро» («Swan Lake fantasy»), де його партнерами в створенні спетакля виступили автор відеоконтенту Анатолій Єрехін, художник зі світла Максим Райхер, автор костюмів заслужений артист України Олександр Лапін, відомий як яскравий і креативний художник.
Як відомо, балет П. Чайковського «Лебедине озеро» в класичному варіанті розділяється на 4 дії. Причому, друга й четверта відбувається на березі (у нашому варіанті просто на воді). Партії чорних лебедів Й. Нусс доручив танцівникам, білих - балеринам. Є багато сюрпризів і в хореографії. Наприклад, танець маленьких лебедів на водній гладіні виконують не чотири танцівниці, як завжди, а відразу дванадцять, причому рухи танцю залишаться такими само, зміниться тільки його композиція. Багато напрацювань авторів класичної редакції балету Маріуса Петіпа та Лева Іванова залишаться незайманими, але Йохан використав також декілька фрагментів легендарної постановки «Лебединого озера» Рудольфа Нурєєва і деяких інших європейських хореографів, особливо в першому і третьому (традиційних) діях. Втім, зміни присутні в самому сюжеті балету. Інтрига в тому, що злим чарівником, який зачарував юну Одету і перетворив її на білу лебедицю, буде не Злий Геній, що з’явився нізвідки, а підступний наближений Принца. Це чаклунство відбудеться ще під час увертюри до балету, даючи поштовх фантазії постановника. До речі, і фінал буде незвичайним - таким, який передбачив сам Чайковський.

Проте не розкриватимемо усіх секретів постановки. Фантазія французького балетмейстера на теми «Лебединого озера» стала сенсацією в театральному житті України і одним з найдорожчих проектів в історії нашого театру, враховуючи технічне забезпечення басейну, водоспаду і фонтанів. А якщо врахувати, що Харківський оперний театр (а з ним і український балет в цілому) починався в 1925 році саме балетом «Лебедине озеро», то цей проект вписується в творчу біографію колективу однією з найяскравіших і креативних сторінок.