10 03 21 shakherezada valpyrgievanich ukr

zabronyuvaty bilet

Karabas prodazha biletovlogo internet bilet logo111

10 БЕРЕЗНЯ, 18:30 Продолжительность 1 год. 20 хв.

Увага! В репертуарі театру можливі зміни! 

Шехерезада. Вальпургієва ніч

М. Римський-Корсаков. Ш. Гуно. Вечір балету

Шехерезада:  
Шехерезада Крістіна Кадашевич 
Золотий раб Дмитро Васильєв
Шахріяр Денис Онуфрійчук
Шахземан Володимир Василенко
Євнух Борис Вендеревських (перший виступ)
Тріо одалісок Анна Чечіна, Тетяна Остроушко, Станіслава Качур
   
Вальпургієва ніч:  
Вакханка Карина Шатковська, лауреат міжнародних конкурсів
Вакх Анатолій Хандажевський
Сатір Ігор Хомещак
Німфи Ксенія Зейлік-Дикарьова, Олена Шлягіна, Ірина Ладигіна
   
Диригент Дмитро Морозов, головний диригент Схід Opera, заслужений діяч мистецтв України

Композитор М. Римський-Корсаков

Ш. Гуно

Лібрето Лев Бакст, Олександр  Бенуа за мотивами казки «Про царя Шахріяра та його брата» зі збірки «Тисяча і одна ніч» (Шехерезада)
Диригент-постановник Дмитро Морозов, заслужений діяч мистецтв України 
Хореографія Михайло Фокін (Шехерезада)
Хореограф-постановник Ірина Сурнева, заслужена артистка Россії (Шехерезада)
Художник-постановник Надія Швець, заслужений художник України
Балетмейстери Леонід Лавровський і Михайло Сатуновський (Вальпургієва ніч)

Шехерезада

Чарівний світ Сходу з його неповторним музичним колоритом,  просочений пахощами східних   прянощів, загадковими золотими пісками, що йдуть далеко за горизонт і вишуканими спокусливими танцями східних красунь,  повними пристрасті. Весь цей чарівний світ злився в єдине ціле в балетній постановці «Шехерезада».

Сюжетом для постановки прислужила одна з арабських казок збірки «Тисяча та одна ніч» – «Про царя Шахріяра та його брата».

Михайло Фокін, один з найзнаменитіших хореографів усіх часів, у 1910 р. поставив   балет на 1 дію з музикою симфонічної сюїти Миколи Римського-Корсакова «Шехеразада» для антрепризи Сергія Дягілєва. Прем’єра балету відбулася під час «Російських сезонів» у Парижі у 1910 р. та мала непересічний успіх: новаторська хореографія, екзотичне оформлення балету (художник Лев Бакст), славетні виконавці – харків’янка за походженням Іда Рубінштейн (Зобеїда) та народжений у Києві геній танцю Вацлав Ніжинський (Золотий раб).

Пізніше балетмейстери неодноразово зверталися до цієї симфонічної сюїти, однак хореографічне втілення Фокіна залишилося еталонним, і сьогодні вабить глядачів так само, як століття тому.

В харківському оперному театрі цей балет уперше було втілено на сцені у 1941 р., а на початку шістдесятих років минулого століття він йшов разом з виставами на музику М. Равеля «Болеро» та «Франческою да Ріміні» П. Чайковського. Фрагмент історії про Шахріяра включено також у балет Ф. Амірова «Тисяча та одна ніч», що тривалий час утримується на нашій афіші.

 

Вальпургієва ніч

«Вальпургієва ніч», фінальна хореографічна частина «Фауста» Ш. Гуно, була написана композитором в 1869-му, через десять років після самої опери, що не користувалася спочатку особливою популярністю. Саме завдяки цьому акту до неї і прийшов нарешті справжній успіх! Минуло кілька десятиліть - і новий час вніс свої корективи. Глядачі ХХ століття, привчені до більш динамічного розвитку сценічних подій, відчули деяку штучність подібної вставки. Але сам-то епізод був настільки колоритний і відрізнявся такою своєрідною музичною лексикою, що хореографам нічого не залишалося, як перетворити його на одноактний балет! І хоча до цього дня існують редакції «Фауста», де, як і раніше, вводиться танцювальний акт, ніщо не заважає «Вальпургієвій ночі» існувати і як самостійному твору.

Зміст

 

Шехерезада

Дія відбувається в епоху правління шахів.

Нудьгуючого султана Шахріяра розважають одаліски та його улюблена дружина Зобеїда.

За намовою свого молодшого брата Шахземана, переконаного у жіночій зрадливості, Шахріяр їде на полювання.

В гаремі тим часом розпочинається оргія, у розпалі якої султан несподівано повертається. Він наказує стратити  своїх наложниць, євнухів та рабів.

Зобеїда вбиває себе.