ASH 4237

Медіум

містична камерна опера

 

 

Композитор

Джанкарло Менотті

Лібрето

Джанкарло Менотті
Автор перекладу українською мовою Наталка Маринчак
Автори еквіритмічної адаптації лібрето

Наталка Маринчак,

Сергій Горкуша,

Карина Климентовська,

Анастасія Врублевська

Режисерка-постановниця

Карина Климентовська

Диригентка-постановниця

Анастасія Врублевська

Балетмейстерка-постановниця

Ганна Винограденко

Художниця-сценографиня

Тетяна Овсійчук

Художниця з костюмів

Софія Авдєєва

Світлорежисура

Карина Климентовська

Художник з медіа-арту / 3D проєкція

Діана Ходячих

Продюсер Вікторія Глуховецька
Прем’єра 23 жовтня 2020 року

 

Злочин та відплата?! Результат впорядкованого ланцюга причинно-наслідкових зв'язків? Чи містична подія на одному зі спіритичних сеансів? Вистава «Медіум» демонструє трагедію жінки, яка втратила кохання й дитину, її біль та його наслідок  – «зламану» людину, котра здатна на все заради  власного добробуту! Обман, гнів, брехня, лицемірство… на що ще піде наша головна героїня мадам Флора? Чи може вона сподіватися на любов від своїх прийомних дітей за таких обставин? І хто з них подолає пригнічення озлобленої мачухи? Чи вдасться їм це і яким чином? Дізнаємося про це на самій виставі, як і про те, хто ж  насправді є МЕДІУМОМ!

Постановка опери відбулася в рамках Першої української музично-театральної Резиденції, створеної за фінансової підтримки Українського Культурного Фонду для співтворчості незалежних українських митців на базі ХНАТОБ імені М.В. Лисенка / Схід Опера.

 

ASH 3297ASH 3382ASH 4318

 Головні герої

Мадам Флора (Баба) – В. Житкова

Моніка – А. Помпєєва

Місіс Нолан – В. Коваль

Містер Гобіно – засл.арт.України В. Козлов, М. Маринчак

Місіс Гобіно – В. Шут, Ю. Піскун

Тобі – І. Бавикін

Артисти балету – Б. Вендеревських, Т. Ковшун, К. Андренко, Ю. Болюх

ASH 4326ASH 4327ASH 4329

Зміст

 

 

Дія 1

Дія відбувається в кімнаті мадам Флори, що захоплюється спіритизмом (власне, вона – спіритичний медіум, відома на прізвисько Баба). Її донька Моніка і німий слуга Тобі грають у переодягання, коли раптом мадам Флора повертається додому п'яна і сварить дітей за те, що ті не готуються до нічного сеансу. Скоро прибудуть гості, містер і місіс Гобіно, а також удова місіс Нолан, яка відвідуватиме сеанс вперше. Починається сеанс, мадам Флора стогне в своєму кріслі, тоді як Моніка, ховаючись за ширмою, зображає тінь дівчини і починає співати «Мамо, мамо, чи ти тут?» Місіс Нолан сприймає її тінь за духа своєї померлої 16-річної доньки, починає ставити різні прості питання, але щойно вона починає питати про золотий медальйон (про який Моніка впевнено нічого не може сказати), сеанс припиняється.

Містер і місіс Гобіно тим часом «спілкуються» зі своїми померлим дворічним сином Міккі, а Моніка вправно зображає сміх малюка, який заспокоює серце батьків. Раптом Баба починає волати, що невидима рука стискає її горло, і проганяє своїх клієнтів. Коли гості пішли, вона звинувачує Тобі в тому, що це він намагався її придушити, хоча той був в іншій кімнаті весь цей час. У спробі заспокоїти Бабу в п'яної люті, Моніка співає їй Колискову «Чорний лебідь», їй акомпанує Тобі, граючи на тамбурині. Нарешті Баба заспокоїться і проспіває молитву Ave Maria.

 

Дія 2

Тобі і Моніка знову граються. Їх взаємна любов стає більш очевидною. Коли Баба приходить додому, вона знову звинувачує Тобі, впевнена, що він знає, що сталося тієї ночі. Гості знову приїдуть на сеанс. Цього разу мадам Флора не має бажання проводити сеанс, вона розкриває гостям, що насправді сеанс був лише послідовністю трюків, і навіть просить Моніку продемонструвати, як вона озвучувала голоси померлих. Але гості настільки переконані у правдивості спіритичних сеансів, що не вірять їй. Врешті Баба проганяє гостей, а разом з ними проганяє і Тобі, незважаючи на благання Моніки.

Всі розбіглися, Баба зачиняє Моніку в кімнаті, а сама напивається і їй знову ввижаються жахи. Вона довго не може заспокоїтися. Тим часом Тобі пробирається в кімнату і намагається потрапити в кімнату Моніки, але вона замкнена на ключ, і тоді він йде по свій бубон. Під час пошуків, він збиває кришку багажника вниз. Прокидається Баба. Тобі швидко ховається за ляльковою ширмою. Баба дістає револьвер з шухляди в столі, вона істерично кричить "Хто це? Відповідайте, або я буду стріляти!" і стріляє кілька разів у завісу. Коли закривавлене тіло Тобі падає, Баба кричить: "Я вбила примару! Я вбила примару!" Моніка, почувши постріли, виходить, бачить бездиханне тіло Тобі і біжить за допомогою. І лише в кінці Баба впізнає Тобі і питає хрипким шепотом "Це був ти?"

 

ASH 4253