srebnickii2

ОЛЕКСІЙ СРЕБНИЦЬКИЙ

Заслужений артист України

Тенор

 

Закінчив Одеську державну консерваторію імені А.В. Нежданової (1997, клас народного артиста України, професора Анатолія Дуди).

Вперше вийшов на сцену в Празькому державному оперному театрі (Státní opera Praha /Чехія/, 1997) в партії Ленського («Євгеній Онєгін» П. Чайковського). Це стало можливим для студента V курсу консерваторії завдяки яскравій перемозі у 1995 році на Міжнародному конкурсі вокалістів імені Антоніна Дворжака, де його помітила видатна оперна співачка, голова журі Єва Рандова і запросила виступити у виставі, а також у низці концертів.

Соліст Дніпропетровського академічного театру опери та балету (1997-2012). Як запрошений соліст працював в Румунській  національній опері в Бухаресті (2000-2007), де виконував партії: Едгардо («Лючія ді Ламмермур» Г. Доніцетті), Герцога («Ріголетто» Дж. Верді), Рудольфа («Богема» Дж. Пуччіні), Руджеро («Ластівка» Дж. Пуччіні), Пінкертона («Чіо-Чіо-сан» Дж. Пуччіні). У складі румунських труп Тімішоарского національного театру опери та балету, Крайовського оперного театру, Галацького музичного театру виступав у Австрії, Великобританії, Нідерландах, Німеччині.

 

З 2012 р–  соліст Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка / Схід OPERA. Дебютував у партії Ріголетто («Ріголетто» Дж. Верді). У складі трупи Харківського оперного театру виступав в Японії (2012), де виконав партії Калафа («Турандот» Дж. Пуччіні) та Володимира Ігоровича («Князь Ігор» О. Бородіна), Німеччині (2014) де виконав партії Герцога («Ріголетто» Дж. Верді), Надіра («Шукачі перлів» Ж. Бізе) і Манріко («Трубадур» Дж. Верді).

З 2002 року, як запрошений соліст, співпрацює з Кишинівським національним театром опери та балету (Молдова) де виконує партії Герцога («Ріголетто» Дж. Верді), Пінкертона («Чіо-Чіо-сан» Дж. Пуччіні), Калафа («Турандот» Дж. Пуччіні), Манріко («Трубадур» Дж. Верді). З цією оперною трупою гастролював у  Іспанії, Нідерландах, Німеччині,Таїланді.

Брав участь у міжнародних оперних проектах Польщі, Німеччини.

В рамках співпраці з продюсерською компанією FRANCECONCERT (Париж) у 2017 році виступав у численних гала-концертах на сценах Франції, де виконував арії з опер та неаполітанські пісні.

 

НАГОРОДИ:

Заслужений артист України (2015).

Лауреат I премії XXX Міжнародного конкурсу вокалістів імені Антоніна Дворжака (Карлові Вари /Чехія/, 1995).

 

РЕПЕРТУАР:

Полліон («Норма» В. Белліні)

Володимир Ігорович («Князь Ігор» О. Бородіна)

Альфред («Травиата» Дж. Верді)

Манріко («Трубадур» Дж. Верді)

Самозванець, Шуйський («Борис Годунов» М. Мусоргського)

Труфальдіно («Любов до трьох апельсинів» С. Прокоф’єва)

Каварадоссі («Тоска» Дж. Пуччіні)

Пінкертон («Чіо-Чіо-сан» Дж. Пуччіні)

Калаф («Турандот» Дж. Пуччіні)

Рудольф («Богема» Дж. Пуччіні)

Водемон («Іоланта» П. Чайковського)

Ленский («Євгеній Онєгін» П. Чайковського)

 

Також в репертуарі:

Надір («Шукачі перлів» Ж. Бізе)

Герцог («Ріголетто» Дж. Верді)

Макдуф («Макбет» Дж. Верді)

Едгар («Лючія ді Ламмермур» Г. Доніцетті)

Неморіно («Любовний напій» Г. Доніцетті)

Вертер («Вертер» Ж. Массне)

Шевальє де Гріє («Манон» Ж. Массне)

Ликов («Царева наречена» М. Римського-Корсакова)

Моцарт («Моцарт і Сальєрі» М. Римського-Корсакова)