ДМИТРО МОРОЗОВ
головний диригент Cхід ОПЕРА
заслужений діяч мистецтв України
Дмитро Морозов - оперний диригент, на рахунку якого десятки оперних і балетних вистав, органіст, піаніст-ансамбліст, хоровий диригент, симфонічний диригент і аранжувальник.
Випускник Харківського музичного училища - клас А. Б. Лінькова (1995) і Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського у того ж майстра по спеціальності «хорове диригування» (1999). Удосконалювався в диригентській майстерності у Лауреата Державної премії СРСР Е. Свєтланова (Москва, РФ) і італійського маестро Луїджі Челегіна (орган). Закінчив асистентуру-стажування в Національній музичній академії ім. П. Чайковського (м. Київ, клас професора В.Б. Гнєдаша, 2005).
Дмитро Морозов виявив себе в різних напрямках музичного життя як багатогранний художник. Ряд його робіт відбулися в якості «вперше».
Під керівництвом Д. Морозова вперше в Україні відбулися прем'єрні постановки опер в його авторській оркестровці - «Одруження» М. Мусоргського, спочатку в Києві (2004), потім в Харкові (2005) та «Антиформалістичний райок» Д. Шостаковича в концертному виконанні (Харків, 2006).
Він є диригентом-постановником першої в СНД постановки опери «Орфей» К. Монтеверді (силами студентів Дніпропетровської державної консерваторії, 2007).
Будучи диригентом Харківського театру опери та балету (2002 - 2010) диригував ряд вистав, здійснив кілька постановок, в тому числі першу в світі сценічну постановку вистави-реквієму пам'яті жертв голодомору в Україні - «Панахида за померлими з голоду» («Жнива скорботи», режисер Ж. Чепела) Є. Станковича (2008).
У період роботи головним диригентом Харківського молодіжного симфонічного оркестру «Слобожанський» (2004 - 2009) виконав і записав на телебаченні ряд творів, які не виконувалися на харківських сценах з різних причин понад 50 років, виконав цикл концертів «Перлини світової симфонічної класики», а в 2008 році здійснив світову прем'єру «Реквієму» А. Сальєрі, запис якої була визнана в Японії (2013) кращим виконанням цього твору в світі. В період його керівництва оркестру присвоєно статус «академічний».
З липня 2011 по червень 2014 рр. - працював головним диригентом Київського національного академічного театру оперети, де здійснив кілька постановок, диригував ряд вистав, а також розширив репертуар концертних програм, здійснив цикл концертів симфонічного оркестру театру - «Перлини світової симфонічної класики».
У 2013 році співпрацював в якості запрошеного диригента з Каїрською національною оперою (Єгипет).
З вересня 2015 року - диригент, а з жовтня 2017 року - головний диригент Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В.Лисенка / Схід OPERA.
За цей період здійснив 10 постановок в число яких увійшли опери, балети, мюзикл-шоу, дитячі вистави.
Так само, на сцені Харківського театру опери та балету Д. Морозов став диригентом-постановником безпрецедентних проєктів; «ЛЕБЕДИНЕ ОЗЕРО. WATER FANTASY» П. Чайковського (2019) - першої в Україні постановки балету на воді і «Містерії Пандори» (2019) - першої в світі постановки балету на музику Р. Вагнера.
Величезну частину своєї творчості Д. Морозов присвячує виконавській діяльності в якості органіста і створенню цікавих програм, виступаючи в Україні і за кордоном.
Починав як соліст-органіст Дніпропетровського Будинку органної та камерної музики (2002 - 2006). Цікаво, що в концертному сезоні 2004 - 2005 рр. ним було виконано на органі 150 творів.
Влітку 2019 року мав честь грати на органі в Соборі Святого Петра (Ватикан) під час недільної меси Папи Римського Франциска, таким чином, ставши четвертим музикантом в світі і першим українським, який грав перед цим главою Католицької церкви. Після цієї знаменної події Д. Морозов був нагороджений золотою медаллю, присвяченій 300-й річниці заснування Ордена іспанського короля. Крім того, отримав звання Почесного професора католицького університету Нової Іспанії (Майамі, США, штат Флорида).
У січні 2020 року, за сприяння Посольства України при Святому Престолі та Папського Інституту Сакральної Музики, відбулася серія концертів духовної та органної музики в Пантеоні (Рим), Соборі Святого Петра (Ватикан) і в академічній залі Папського Інституту Духовної Музики.
Протягом 20 років займається вивченням древніх церковних розспівів. Його обробки - «Херувимська» сербського розспіву, «Благослови, душе моя» грецького розспіву, піснеспіви з Літургії Св. Пантелеймона та ін. відомі багатьом регентам.