25 11 concert 2 ukr

25 ЛИСТОПАДА, 18:30 Продолжительность 1 год 45 хв.

 

 

День пам'яті жертв голодомору

"Реквієм", Вольфганг Моцарт

Солісти: Тамара Гармаш, заслужена артистка України
  Лілія Кутищева, заслужена артистка України
  Сергій Гонтовий, заслужений артист України
  Юрій Кудрявцев
Диригент Дмитро Морозов, головний диригент ХНАТОБ, лауреат міжнародних конкурсів

 

25 листопада, в останню суботу місяця, ми вшановуємо пам'ять жертв однієї з найбільших трагедій в історії України – голодомору 30-х років ХХ століття, який забрав життя мільйонів людей. 
Оркестр і хор Харківського Національного академічного театру опери та балету ім. М. В. Лисенка(головний диригент Дмитро Морозов, головний хормейстер заслужений діяч мистецтв України Олексій Чернікін), а також прекрасні солісти – Юрій Кудрявцев, заслужені артисти України Тамара Гармаш, Лілія Кутищєва та Сергій Гонтовий – виконають в цей скорботний день траурну месу. Не дивлячись на те, що реквієм (в перекладі з латинської «вічний спочинок») – це поминальна служба в західноєвропейській католицькій традиції, завдяки геніальній музиці Вольфганга Моцарта він стає твором інтернаціональним, близьким і зрозумілим людині будь-якого віросповідання. У музиці Реквієму, якому судилося стати останнім твором Моцарта, чутні біль утрати й сльози відчаю, страх смерті та покора перед нею, пристрасні пориви життя земного і відчайдушне бажання знайти спокій і світло в житті вічному.

Віддаючи данину пам'яті нашим безвинно загиблим предкам, ми піклуємося про наступні покоління. Адже майбутнє є тільки у того народу, який пам'ятає своє минуле.