SHA 3620

 

АЇДА

опера

Композитор Джузеппе Верді
Лібрето Антоніо Гісланцоні
Прем'єра у ХНАТОБ березень 1984 року
Мова виконання італійська
Оперу «Аїда» Джузепе Верді написав на честь відкриття Суецького каналу. А сама історія про любов ефіопської царівни і єгипетського полководця ще давніша. За законами драми в ній є любовний трикутник. За законами музики - прекрасні масові сцени, захоплюючі арії і дуети, які звучать на оперних підмостках ось вже третє століття.

SHA 3560SHA 0160SHA 3590

 Головні герої

Фараон єгипетський цар
Рамфіс верховний жрець
   
Радамес начальник палацової варти
Амнеріс дочка фараона
   
Аїда ефіопська рабиня
Амонасро ефіопский цар, батько Аїди
   

SHA 3653SHA 3623SHA 3598

Зміст опери

Дія 1

Картина перша. Вхід до палацу фараона. Одержано звістку про повстання ефіопського царя Амонасро. Радамес мріє стати полководцем, перемогти ефіопів і, як нагороду, одержати волюдля улюбленої Аїди, рабині фараона.

Картина друга. Зала палацу. Фараон урочисто повідомляє, що військо єгиптян поведе Радамес.

Картина третя. Дізнавшись, що Радамес виступить проти її батька, Аїда благає богів позбавити її життя.

Картина четверта. Храм. Радамес одержує священну зброю полководця.

 

Дія 2

Картина перша. Покої Амнеріс. Дочка фараона здогадується про взаємне кохання Аїди та Радамеса.

Картина друга. Площа у Фівах. Переможне повернення Радамеса. Серед полонених - ніким не впізнаний Амонасро. Фараон звільняє ефіопів, але Аїда та Амонасро залишаються заложниками. Як нагороду за перемогу, Радамес одержує руку Амнеріс - дочки фараона.

 

Дія 3

Храм Ізіди на березі Ніла. Аїда чекає на Радамеса. Амонасро просить її, аби вона дізналась у Радамеса, яким шляхом підуть єгипетські воїни, і підслуховує цю розмову. Радамес розуміє, що ненароком став зрадником...

 

Дія 4

Картина перша. Судилище. Амнеріс обіцяє Радамесу, що врятує йому життя, якщо він відмовиться від Аїди. Радамес невблаганний. Жерці присуджують його на смерть у підземеллі.

Картина друга. Склеп. Радамес бачить Аїду. Вона вирішила загинути разом з коханим. Над важкою плитою, яка закрила вхід до склепу, голосить невтішна Амнеріс.

SHA 3587