SHA 0379

 

ПАННОЧКА ТА ХУЛІГАН

балет

Композитор Дмитро Шостакович
Лібрето Олександр Белінський
Хореографія Костянтин Боярський

«Панночка і хуліган» - це балет на музику Дмитра Шостаковича за однойменним кіносценарієм Володимира Маяковського. У ньому відчуваються відгомони німих кінострічок далекого минулого, а дія розвивається за законами бойовика і мелодрами, втілених засобами танцю. У боротьбі, яку веде колишній хуліган за свою любов, трагічна розв'язка неминуча — банда нікого не відпускає зі своїх лав.

SHA 0435SHA 0406SHA 3856

 Головні герої

Панночка  
Хуліган  
   
Ватажок  
Вулична дівчина  
   
 

SHA 0368SHA 0372SHA 0363

Зміст

Дія відбувається на початку 1920-х років у робочому передмісті. Вулицями бродить Хуліган, який зухвало чіпляється до перехожих. Особливо він переслідує Панночку, та раптово зустрічає її світлий погляд і, вражений, зупиняється. До Хулігана уперше в житті прийшло кохання.

У школі Хуліган зазвичай бешкетує. А коли до класу входить вчителька, виявляється, що це Панночка.

Хуліган тінню ходить за Панночкою та мужньо захищає її від інших хуліганів. Але Панночка жене його геть.

Друзі Хулігана бенкетують. Та йому не до веселощів. Перед Хуліганом постає мара: Панночка освідчується йому в коханні та просить покинути погане товариство. Отямившись, Хуліган каже Ватажку, що назавжди пориває з його компанією...

Розлючений Ватажок підмовляє всіх помститися Хуліганові за "зраду". Колишні товариші жорстоко б'ють Хулігана.

Помираючи від ран, Хуліган намагається добратися до будинку, де мешкає кохана. Панночка привітно зустрічає його, але пізно: життя Хулігана згасає.

 

SHA 0391