SHA 5491

 

БІЛОСНІЖКА ТА СІМ ГНОМІВ

балет

Композитор Богдан Павловський
Лібрето Вітольд Барковський, Станіслав Петровський
Тривалість 2 год. 00 хв.
Прем'єра в ХНАТОБ травень 1986 року

«Білосніжка і сім гномів» Балет на музику польського композитора Богдана Павловського поставлений за сюжетом знаменитої казки і популярного мультфільму Уолта Діснея. Звичано, він схожий на «Сплячу красуню», але набагато веселіше і дотепніше. Тут танцюють не лише Білосніжка, гноми, але й звіри, птахи - усі, хто допомагає Королевичу розбити чари злої королеви і з'єднати своє життя з чарівною Білосніжкою.

SHA 5379SHA 5354SHA 5383

 Головні герої

Білосніжка  
Принц  
Королева-мачуха  
Єгер  
Буркунчик гном 
Мудрунчик гном 
Стидунчик гном
Розтяпа гном
Чхунчик гном 
Дрімунчик гном 
Пустунчик гном 
   

SHA 5440SHA 5448SHA 5510

Зміст

Пролог

В одній далекій країні жили Король і Королева. Була в них донька Білосніжка. Королева померла, і Король привів у палац нову дружину. Вродлива, але зла жінка не любила Білосніжку. Особливо розлютилася вона, коли її чарівне дзеркало назвало дівчину найкрасивішою в королівстві.

Дія 1

Картина 1. Якось Білосніжка працювала в саду. Навколо неї кружляли комахи. Раптом у палац приїхав молодий Принц. Він одразу ж закохався у Білосніжку, а вона подарувала йому троянду.

Картина 2. Жорстока Королева наказала Єгерю вівезти Білосніжку в ліс і вбити. Та пожалів Єгер принцесу. 

Коли ж знову почула Королева від дзеркала, що Білосніжка миліше за неї, вирішила сама згубити невинну дівчину. Королева перетворилася на бридку стару жінку й в оточенні воронів, кажанів і сов полетіла шукати Білосніжку.

Картина 3. Білосніжка, блукаючи в хащах, вже втратила останні сили. Та лісові звірята впізнали в ній дівчину, яка підгодовувала їх взимку і напувала в спеку. Вони почали розважати її і повели з собою.

Дія 2

Картина 4. Звірята привели Білосніжку до затишної хатини. Але яке тут було безладдя! Разом зі своїми лісовими друзями дівчина прибрала хатину. Білосніжка спала і їй снилися батько і мати, коли гноми повернулися додому. Дівчина розповіла гномам свою сумну історію. У відповідь всі вони - і розумний Мудрунчик, і кумедний Розтяпа, і сором'язливий Стидунчик, і невгамовний Чхунчик, і вайлуватий Дрімунчик, і кмітливий Пустунчик, а трохи згодом і недовірливий Буркунчик - запропонували добрій дівчині залишитися у них.

Дія 3

Картина 5. Вранці Білосніжка приготувала сніданок і дозволила гномам сісти до столу тільки після того, як вони вмиються.

Зла Королева під виглядом бідної жінки попросилася до хати. Вона дала Білосніжці чарівне яблуко, що, мовляв, здійснить усі її бажання. Замріявшись про зустріч з юним Принцем, принцеса відкусила шматочок від яблука і впала мертвою.

У пошуках Білосніжки Принц потрапив на лісову галявину. Побачивши мертву принцесу, юнак захотів востаннє поцілувати її. І сталося чудо, яке буває тільки в казках - Білосніжка ожила.

Принцеса і Принц поїхали до палацу.

Картина 6. Принц знищив чарівне дзеркало. Жорстока Королева втратила свою силу.

Принц попросив Білосніжку стати його дружиною.

 

SHA 5461