DSC 0470

 

БОГЕМА

опера

 

 

Композитор Джакомо Пуччіні
Лібрето

Джузеппе Джакоза,

Луїджі Ілліка

Мова виконання італійська

 

«Богема, богема — це означає, що в кожному з нас живе геній, нам по двадцять років, і ми живемо в кращому з часів», співав Шарль Азнавур. Богемна поведінка, богемний спосіб життя стали міфом у кінці XIX століття, коли його почали оспівувати навіть ті письменники і митці, що досягли визнання і достатку.Опера Дж. Пуччіни «Богема» за романом Анрі Мюрже - це мелодрама з безсмертними мелодіями і сумним кінцем. Вона зворушує слухачів більше ста років.

 

DSC 0410DSC 0441DSC 0467

 

 Головні герої

Рудольф, поет

Марсель, художник

Шонар, музикант

Колен, філософ

Мімі, кохана Рудольфа

Мюзетта, кохана Марселя

Бенуа, домовласник

Альціндор, державний радник

Парпіньоль, продавець іграшок

 

DSC 0504DSC 0518 DSC 0555

Зміст

 

Дія відбувається в Парижі взимку.

 

Дія 1

У масандрі. Поет Рудольф дивиться у вікно на покриті снігом дахи. Марсель працює над картиною. Щоб зігрітися, друзі вирішують спалити рукопис драми Рудольфа. З'являються філософ Колен, а потім і музикант Шонар, що заробив грошей і дістав дрова, тютюн, вино. Власник будинку Бенуа вимагає плату за житло, але молодикам щастить відскіпатися від нього. Оскільки сьогодня святвечір, вони вирішують провести його в кафе у Латинському кварталі. Рудольф залишається насамоті, щоб закінчити статтю. У двері тихенько стукають: це Мімі, дівчина, що живе в тому ж будинку, вона прийшла попросити вогню. Коли Мімі вже зібралась йти, то виявилось, що вона загубила ключ від своєї кімнати. Порив вітру гасить її свічку, а свою Рудольф гасить навмисно. У темряві Рудольф розповідає про себе, стиснувши руку Мімі. Потім він просить Мімі сказати, хто вона, і дівчина погоджується. Друзі на вулиці кваплять Рудольфа. Перед тим, як вирушити у Латинський квартал, він цілує Мімі. 

 

Дія 2

У латинському кварталі. Кафе переповнене. Рудольф представляє друзям Мімі. З'являється Мюзетта в супроводі багатія Альциндора. Марсель, що колись любив її, напускає на себе байдужість, а Мюзетта намагається викликати його ревнощі. Нарешті, вона кидається в його обійми. Офіціант приносить рахунок, грошей у Шонара не вистачає, і Мюзетта додає їхній рахунок до рахунку Альциндора. Потім всі весело залишають кафе.  

 

Дія 3

У застави. Паризька застава. Лютневий ранок. Біля шлагбаума - митники, які пропускаютьу місто прибиральниць, перекупок. Входить Мімі й, задихаючись від кашлю, просить покликати Марселя. Він разом з Мюзеттою пристроївся на работу в цьому місці. Марсель запрошуж Мімі усередину, але там Рудольф, з яким вона не може зустрітися: сьогодні вночі, у приступі ревнощів, він пішов. З'являється Рудольф, Мімі нібито йде, а насправді ховається. Рудольфзізнається другові: не з ревнощів покинув він Мімі, його мучить те, що він не може допомогти їй, дати їй тепле житло, адже бідолахахвора на сухоту, і кохання недостатньо, щоб повернути її до життя. Кашель і ридання видають присутність Мімі. Рудольф обіймає її. Їхня ніжна розмова поєднується з черговою лайкою Мюзетти і Марселя. 

 

Дія 4

У масандрі. Рудольф і Марсель згадують щасливі дні: вони давно не бачили своїх коханих. Шонару й Колену вдається розвеселити їх. З'являється Мюзетта, сповіщаючи, що Мімі тут і ледве тримається на ногах. Мюзетта пропонує продати свої коштовності, Колен знімає плащ: зараз потрібні гроші. Рудольф і Мімі залишаються насамоті. Вони згадують вечір їхнього знайомства. Друзі повертаються. Мімі нібито знову засинає, але Шонар першим помічає, що вона померла. Рудольф марно кличе кохану.

 

DSC 0448