dorofeevaІННА ДОРОФЄЄВА
народна артистка України
Художній керівник балету
 
 
Випускниця Харківської хореографічної школи (1979 рік), Київського державного хореографічного училища (1983 рік) і Київського національного університету культури і мистецтв (2001 рік).
 
У 1983 році завоювала Золоту медаль на Республіканському конкурсі артистів балету, що проводився в Києві. У 1984-1985 роках проходила стажування в московському Великому театрі і ленінградському Маріїнському театрі. У 1990 році стала лауреатом Міжнародного конкурсу артистів балету, що проходив у м. Джексон (США). З 1992 по 1995 роки була провідною солісткою балетної трупи Німецької Опери на Рейні (Дюссельдорф). З 1997 р. народна артистка України. Учасниця щорічних
 
міжнародних фестивалів і гала-концертів в Монреалі, Токіо, Москві, Афінах, Відні, Генуї, Нью-Йорку.
 
Танцювала в класичному і сучасному репертуарі в балетних компаніях США, Канади, Китаю, Росії, Німеччини, Франції.
 
З 2009 року І. Дорофєєва присвятила себе педагогічній діяльності. Спільно з Вадимом Писарєвим заснувала в Донецьку Школу хореографічної майстерності. Випускники школи – провідні солісти балетних труп – Яна Саленко, Жерлін Ндуді, Денис Черевичко, Андрій Писарєв та інші. Також спільно з В. Писарєвим – організатор міжнародного фестивалю «Зірки світового балету». З 2016 року – художній керівник балету Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М. В. Лисенка.