SHA 19021

 

КАРМЕН

опера

Композитор Жорж Бізе
Лібрето Анрі Мельяк, Людовік Галеві
Мова виконання французська

Ця опера, що написана за сюжетом новели Проспера Меріме, справедливо вважається найпопулярнішою у світі. Вона майже уся складається з мелодій - шлягерів. Це не лише сольні епізоди самої Кармен, арія закоханого в неї Хозе, куплети Тореадора, але і увертюра, танці в таверні, оркестрові інтерлюдії... Музика захоплює, хвилює, примушує співпереживати. І весь час здається, що у Кармен залишиться шанс вибрати життя. Але від свободи, яка обертається смертю, її відділяє усього один помах гострої навахи.

SHA 3709SHA 3734SHA 9617

 Головні герої

Кармен циганка
Дон Хозе сержант
Ескамільо тореадор
Мерседес циганка
Мікаела селянка
Эль Данкайро контрабандист
Эль  Ремендадо контрабандист
   
Цуніга лейтенант
Моралес сержант 
Фраскита  циганка

SHA 9801SHA 9730SHA 9637

Зміст опери

Дія 1

Ідія. Севілья. Вартове приміщення біля тютюнової фабрики. Тут завжди пожвавлення. Селянка Мікаела приносить для свого нареченого, сержанта Хозе, лист від матері. Але Хозе ще немає і Мікаела вирышуэ прийти пізніше.
Площу заповнюють роботниці фабрики. Серед них Кармен. Їй сподобався Хозе, думки якого - з нареченою. Проходить трохи часу, і з фабрики знову вибігає збуджений натовп. Кармен у сварці поранила одну з працівниць. Капітан Цуніга наказує відправити Кармен у в'язницю. Циганка обіцяє Хозе свою любов, якщо він допоможе їй втекти. Хозе забуває про свої обов'язки. Кармен вільна, але Хозе заарештований.

Дія 2

У таверні Лілас Пастья відвідувачі зустрічають свого улюбленця Ескамільо. Залицяння тореадора до Кармен не мають ycпіху - її думки сьогодні з Хозе. Нарешті сержант приходить до таверни, але побачення Кармен і Хозе коротке - йому час до казарми. Це засмучує Кармен. З'являється капітан Цуніга, якому вона теж подобається. Лише втручання контрабандистів зупиняє сварку. Тепер у Хозе немає іншого виходу, як стати контрабандистом.

Дія 3

Вночі контрабандисти відправляються в гори. З ними Хозе і Кармен, любов якої до сержанта вже встигла охолонути. Карти передбачають їй фатальну долю. З'являється Ескамільо. Він розшукує циганку, щоб запросити її на коріду. Між Хозе і тореадором виникає бійка. Кармен рятує Ескамільо від ножа Хозе. Мікаела, яка принесла Хозе звістку про тяжку хворобу матері, вмовляє його повернуться до рідного дому...

Дія 4

Севілья. Час коріди. Подруги кажуть Кармен, що недалеко знаходиться Хозе. Кармен не відчуває страху. Благання Хозе марні, вона вільна і любить іншого.
Хозе вбиває Кармен. 

SHA 1809