SHA 2163

 

ЛУСКУНЧИК

балет

Композитор Петро Чайковський
Лібрето Маріус Петіпа
Прем'єра в ХНАТОБ листопад 1992 року

Дія цього балету відбувається напередодні Різдва. В цей час усі люди бажають один одному добра, а навколишній світ ніби танцює разом з героями балету. Хоча в дитячій душі усе набагато простіше і складніше. Іграшки і солодощі під новорічною ялинкою, прикрість зламаної ляльки, — це і є світ дитячих почуттів, переданий у фантастичній музиці Чайковського. Але цей світ на очах дорослішає, і мрія про прекрасного принца цілком здатна перетворитися на реальність.

SHA 0539SHA 2212SHA 5205

 Головні герої

Маша  принцеса
Лускунчик лялька-принц
Лялька  
Франц брат Маші
Дроссельмейєр майстер ляльок
Блазень  
Король мишей  
Фея драже  
Принц Коклюш  

SHA 5230SHA 0610SHA 0722

Зміст

У Новорічну ніч в дім батьків Маші збираються гості. Серед них - улюбленець  дітей, ляльковий майстер Дроссельмейєр. Він приготував дітям чудові подарунки. Найкращій його сюрприз - лялька Лускунчик.

В кімнаті Маші навколо нарядної ялинки веселяться діти. Радісно зустрічають вони майстра ляльок. Дроссельмейєр поспішає здивувати всіх своїм мистецтвом: перед враженими гостями танцюють зроблені ним ляльки.

Гості танцють прощальний танець. Святковий вечір закінчився.

Ніч. В місячному сяйві все в кімнаті здається таємничим, загадковим. Маша заколисує хворого Лускунчика і засинає сама.

Годинник б'є північ. Кімнату заповнюють миші на чолі із своїм королем. Лускунчик скликає друзів. Зав'язується бій.

Маша кидається на допомогу Лускунчикові. Його тяжко  поранено. З любов'ю схиляється дівчина над своїм улюбленцем. І тут сталося чудо: незграбна смішна лялька перетворюється на прекрасного принца. Зникають стіни кімнати Маша і Принц в казковому царстві ялинки. Всі весело святкують перемогу. Щасливі Маша і Лускунчик-принц.

Але все це лише сон. Ніч минула, а з нею мрії. Маша сидить біля своєї ялинки, а колінах її - лялька Лускунчик.

 

SHA 5167